1. Гуртові покупки: Groupon / Livingsocial
Гуртові покупки в умовах нової соціальної і кризової політики в 2011 році змогли навіть ще краще закріпити свої позиції, отримавши нових клієнтів та вийшовши на міжнародні ринки. Сайт Groupon сягнув міжнародного купівельного буму, який спричинили покупці з усього світу, в тому числі Австралії, Росії та Японії. Частка щоденних операцій на сайті, здійснюваних закордонними клієнтами, у першому кварталі 2011 року склала 53,8% доходів. Показовим є зростання кількості користувачів мережі Groupon: 140 мільйонів за півтора роки.
2. Геолокаційні додатки: Facebook / Foursquare
На хвилі популярності смартфонів для програм, на кшталт Foursquare, в основі яких лежить визначення місця розташування, цього року настав зірковий час. З вдосконаленням їх версій за допомогою Facebook і Google, популярність цих технологій досягне ще більших висот. Про це свідчить і світова статистика: кількість користувачів за 2009-2011 рр. зросла на 1000%, а половина користувачів знаходиться поза межами США.
3. Планшети: iPad / Samsung GALAXY S II / Amazon kindle
iPad вперше з'явився близько двох років тому, але, згідно з даними аналітичного центру Pew Research, 11% дорослого населення США вже мають цей планшет. При ціні нового Amazon Kindle Fire, що складає лише $199, та інших планшетів, що, схоже, падатимуть в ціні вже у 2012 році, продажі зростатимуть ще більше. Загальна кількість планшетів, які поставлялися по всьому світу в другому кварталі 2011 року, становила 18,7 млн. одиниць. Це більш ніж у три рази перевищує кількість проданих в минулому році за той же квартал. До того ж, збори прогнозують, що середня ціна планшету буде приблизно вдвічі меншою, ніж є сьогодні.
4. Виробництво додатків на основі хмарних технологій: Google Docs / iCloud / Dropbox
Хмарні додатки, такі як Google Docs, що мають на меті замінити Microsoft Office, отримали значно більшу популярність у 2011 році. Перевагами таких технологій стали користуватися більше домашніх користувачів і підприємств, адже запропонована зручність спокушає: вільний і зручний доступ до мережі з будь-якого місця і поліпшення умов співробітництва між дистанційованими командам. За оцінками Forrester, світовий ринок хмарних технологій зросте з $41 млрд. до $241 млрд. до 2020 року.
5. Онлайн-відео на підприємствах: Vimeo / Youtube
Хоча онлайн-відео протягом багатьох років було популярним переважно серед молодіжних напрямів, більш традиційні компанії нарешті визнали його значення і долучили до загальної справи як частину організаційної стратегії.
Тенденції справді стрімкі: за результатами опитування Gartner.com, до 2013 року серед контенту, що споживається, більше ніж 25% складатиме відео та аудіо. А 83% опитаних представників американських компаній зізналися, що вони дивляться онлайн-відео більше, ніж рік тому.
6. Онлайн Q&A: Quora / StackExchange / ChaCha
Q&A (questions&answers, запитання та відповіді) сайти будуються на концепції спільноти обміну інформацією. Навіщо шукати у Google кращий італійський ресторан у вашому місті, коли ви можете зайти до тематичної мережі і отримати рекомендації з перших рук? Саме так, вочевидь, і розмірковують користувачі мережі Quora, кількість яких за рік зросла більше ніж на півмільйона, що у процентному співвідношенні становить 37.000%.
7. Краудфандинг: Kickstarter / Profounder / Indie gogo
Кількість сайтів краудфандингу по всьому світу в період 2010-2011 рр. зросла на 68%. Поява таких проектних платформ дозволяє підприємцям підключитися до мережі дрібних інвесторів без ризику традиційного фінансування. Палата представників США нещодавно прийняла закон Про доступ підприємців до капіталу, який за умови проходження в Сенаті, дозволить підприємцям збирати до $2 млн. на рік без необхідності реєструвати ці надходження в Комісії з цінних паперів і бірж. До речі, загальна зібрана сума на сайті Kickstarter досягла $130 мільйонів для більш ніж 17.000 проектів.
8. Онлайн додатки для фото: Instagram Hipstamatic / 8 weeks
iPhone-додаток Instagram на даний час має близько 15 мільйонів користувачів і є лише верхівкою буму мобільних тенденцій обміну фотографіями. З поширеннмя високомегапіксельних смартфонів користувачі освоюють додатки для обміну фотографіями як зручний спосіб візуально поділитися своїм життям з учасниками соціальних мереж. Маркетологи також використовують ці програми в якості нової платформи для створення впізнаваності бренду за допомогою фотографії.
8 тижнів - саме стільки часу знадобилося розробникам Instagram, щоб сворити і запустити додаток. Всього за 13 місяців з моменту запуску програма знайшла більше ніж 13 мільйонів користувачів.
2012 рік перетворить людство на ще мобільніші спільноти
Найперше, великий інформаційний бум. IBM повідомляє, що 90% даних в світі було створено за останні два роки. International Data Corporation виявила, що цифрова інформація подвоюється кожні два роки. Маючи справу з таким об'ємом даних і навчившись збирати інформацію, можна відкрити великі можливості, в тому числі і фінансові.
У сфері Інтернет-ТБ вдасться подолати пробеми, що існують сьогодні: низьку роздільну здатність, час затримки і відсутність персоналізації. Мобільна комерція стане нормою. Forrester очікує, що до 2016 року її відсоток складе майже 10% всієї електронної комерції.
Інформація - https://www.gplus.com