Можливості. Квітень 2012

Можливості. Квітень 2012

132 35 хвилин хв. читання
10.04.2012

Henkel Art Award, конкурс бізнес-кейсів від Британської Ради, третій сезон UpGrade - програми для успішної соціально активної молоді, творчі роботи від Фундації ЦСМ, Культурного проекту, Великої Ідеї. 

ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

HENKEL ART AWARD. Премія, заснована австрійською культурною організацією KulturKontakt та Музеєм сучасного мистецтва Фонду Людвіга у Відні, присуджується художникам з Центральної та Східної Європи, що працюють у різних жанрах візуального мистецтва (живопис, графіка, фотографія, відео чи інсталяція). Переможець одержить грошову винагороду розміром 7000 євро, а його роботи експонуватимуться на виставці у його рідній країні, а також на індивідуальній презентації у Відні. З умовами участі можна ознайомитись на сайті. Прийом заявок триває до 25 травня 2012. 

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЛЯ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ. Світовий молодіжний рух за демократію та Національний фонд демократії запрошують молодих лідерів взяти участь у стипендійній програмі Hurford Youth Fellows Program у Вашингтоні. Протягом 3-місячного терміну стипендіати матимуть можливість розвивати свої лідерські та організаційні навики – зокрема, працювати над створенням дискусійних платформ в інтернеті для членів Світового молодіжного руху та організовувати онлайн-дискусії про певну проблему, пов’язану з демократією. До участі запрошуються ініціативні люди віком до 30 років, що демонструють інтерес та залученість до демократичного активізму, особливо члени організацій, пов’язаних з розвитком демократії та громадянського суспільства. Програма забезпечує учасників стипендією, що покриває витрати на проживання та авіаквитки. Тут можна знайти більше інформації про програму. Заповнену аплікаційну форму та інші необхідні документи потрібно подати до 30 квітня 2012 року.

СТИПЕНДІЇ ІБСЕНА У СФЕРІ ДРАМАТИЧНОГО МИСТЕЦТВА. Стипендія, що була  заснована у 2007 році урядом Норвегії, присуджується інноваційним проектам в галузі драматургії та сценічного мистецтва і проектам, які виступають в якості стимулів для критичного дискурсу стосовно екзистенціальних суспільних питань. Розмір стипендії встановлюється норвезьким парламентом, вони надаються як індивідуально, так і для групових проектів з усіх країн світу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку з описом проекту англійською мовою. Призовий фонд складає 1000000 крон, що будуть вручені проектам з різних країн. Дедлайн – 30 квітня. 

ТАБІР “TRUTH IS CONCRETE”. Цей проект є частиною фестивалю авангардного мистецтва «Штрийська осінь», що проходить восени у місті Грац, Австрія. Табір “Truth is concrete” досліджує та презентує конкретні політичні стратегії у мистецтві та мистецькі стратегії у політиці. Він відбувається у формі тижневого цілодобового марафону з безперервним проведенням перформансів, лекцій, концертів, дискусій, кінопоказів та воркшопів. У рамках грантової програми табір запрошує до участі студентів, художників, активістів та теоретиків з усього світу, зацікавлених у тематиці проекту. Грант покриває витрати на дорогу, житло та харчування. З деталями можна ознайомитись тут. Крайній термін подачі заявок – 15 травня 2012.

РЕЗИДЕНЦІЯ LA MACINA DI SAN CRESCI (Італія). До участі запрошуються художники віком від 18 до 35 років, що працюють з фотографією, живописом, відео-артом чи інсталяцією. Тема резидентської програми – ідеї та концепти, пов’язані з навколишнім середовищем. Для участі художник має презентувати композицію, у якій механізми природи та механізми мистецтва зливаються в одне ціле. Робота має досліджувати соціокультурні, архітектурні, мовні або інші аспекти певної території, розкриваючи зв’язок між середовищем та людиною, яка в ньому живе. Переможці отримають стипендію у розмірі €500, житло та студію у центрі сучасного мистецтва La Macina di San Cresci на термін один місяць. На сайті програми можна знайти детальнішу інформацію та заповнити аплікаціну форму. Дедлайн – 10 квітня 2012.

СТИПЕНДІЯ МІЛЕНИ ЯСЕНСЬКОЇ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ. Програма пропонує культурним журналістам з Європи провести три місяці в Інституті гуманітарних наук у Відні (IWM) для глибинного дослідження теми за власним вибором. Переможці одержать стипендію у розмірі 7630€ та будуть забезпечені робочим місцем і доступом до інформаційних ресурсів. Інститут гуманітарних наук проводить дослідження у таких сферах, як соціальна нерівність, релігія та секуляризм, майбутнє демократії, культурна історія Європейського Союзу, інститути Центральної і Східної Європи. Програма розрахована на досвідчених журналістів з високими професійними досягненнями, що працюють у друкованих чи Інтернет-виданнях, на телебаченні або радіо. Детальніше умови участі описані тутПодати заявку можна до 10 квітня 2012.

КОНКУРС ГРАНТІВ ВІД EERC. Рада з економічної освіти та досліджень (The Economics Education and Research Consortium) оголошує весняний конкурс на найкраще дослідження. До участі запрошуються проекти студентів країн СНД, які стосуються політики. Зазвичай грант покриває 18 місяців роботи і може досягати суми в 12 тис. дол. Молодим дослідникам та дослідникам з периферії пропонуються менші гранти (2 тис.) та можливості стажування. Більше деталей про конкурс можна дізнатися тутЗаяву потрібно заповнити до 12 квітня 2012.

ГРАНТ НА РЕАЛІЗАЦІЮ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИХ ПРОЕКТІВ (ВІННИЦЯ). Вінницька міська рада оголосила проведення міського конкурсу фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів у 2012 році. Мета конкурсу: створення сприятливих передумов для розвитку громадських організацій, залучення їх людських та матеріальних ресурсів, впровадження інноваційних підходів до реалізації соціально-економічної та культурної політики тощо. Учасниками можуть стати громадські організації, благодійні фонди, а також їх коаліції, мережі, об’єднання, діяльність яких здійснюється на території Вінниці. Основні напрямки конкурсу — культура, туризм, спорт, робота з дітьми та молоддю, соціальний захист. Розмір гранту — від 5 до 50 тис. грн. Термін реалізації проектів: травень – жовтень 2012 року. З переліком аплікаційних документів можна ознайомитися тут. Заявку на участь потрібно надсилати за адресою [email protected] з позначкою в темі «Konkurs NGO 2012». Із запитаннями щодо умов конкурсу просимо звертатися до департаменту правової політики та якості міської ради – [email protected]. Кінцевий термін подачі проектів на участь у конкурсі – 9 квітня 2012 року, о 18:00.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ДЛЯ ЖІНОК-ЖУРНАЛІСТІВ. Міжнародний жіночий медіафонд, заснований у 1990 році, працює над зміцненням ролі жінок у ЗМІ по всьому світу. Наразі він приймає заявки на стипендію Елізабет Нойффер 2012-2013. Ця стипендія названа на честь кореспондентки газети The Boston Globe, переможиці конкурсу «За сміливість у журналістиці» у 1998 р, яка загинула в Іраку. Стипендія Елізабет Нойффер розрахована на жінок-журналістів, які працюють у таких сферах, як права людини та соціальна справедливість. Обов’язковою умовою участі є відмінне знання англійської мови. Переможиця проведе сім місяців у США за спеціально розробленою програмою, що передбачає дослідницьку роботу та стажування у газетах The Boston Globe і The New York Times. Вона одержить стипендію, а також компенсацію витрат на житло та авіаквитки. Детальніше ознайомитися з умовами участі та подати заявку можна тут. Крайній термін подачі документів – 30 квітня 2012.

РЕЗИДЕНЦІЯ В ІБАРАКІ (Японія). Організація ARCUS Project запрошує художників-початківців з усього світу, які працюють з візуальними видами сучасного мистецтва, до участі у резидентській програмі в Японії. Програма підтримує проекти, для яких кінцева презентація не є головною метою і які передбачають проведення польового дослідження та підготовки протягом певного часу. Кожному учаснику надається студія, житло, а також стипендія 200 000 єн на місяць. Резиденція відбуватиметься протягом 90 днів з серпня по листопад 2012 року. Деталі участі та аплікаційну форму можна знайти тут. Прийом заявок закінчується 30 квітня 2012.

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА ЖУРНАЛІЗМ У ЦИФРОВОМУ СВІТІ”. Міжнародна академія журналізму (Гамбург, Німеччина) запрошує журналістів з усього світу подавати заявки на 10-місячну навчальну програму «Журналізм у цифровому світі». Програма розрахована на журналістів з країн, у яких свобода слова обмежується або знаходиться під загрозою, і зосереджується на можливостях роботи у цифровому середовищі. 12 стипендіатів матимуть змогу пройти навчання з таких предметів: дослідницька робота, журналістська репрезентація в Інтернеті, зйомка та монтування веб-відео, технічне виробництво веб-контенту та медіа-етика. Курс почнеться у вересні 2012-го та відбуватиметься у кілька етапів у Гамбурзі, Кельні та Берліні, а також шляхом дистанційного навчання. Подати заявку можна тут. Дедлайн – 7 травня 2012.

ІННОВАЦІЙНА ІДЕЯ СУСПІЛЬНОЇ ЗМІНИ ВІД “ШАТТЛВОРТ”. Фонд «Шаттлворт» пропонує стипендії для впровадження інноваційних ідей, спрямованих на соціальні зміни. Особливе зацікавлення становлять унікальні ідеї на перетині технологій, знання та навчання. Подати на розгляд свою ідею може будь-яка людина, що має чітке бачення того, як можна зробити світ кращим та здатна зробити свій вклад у це. Дана стипендія не є академічною та розразована не на дослідників, а на агентів соціальних змін, готових порушити усталені норми. Вона надає автору ідеї можливість повністю зосередитись на розробці запропонованої інновації та перетворити хорошу ідею на успішну ініціативу. Заявки приймаються на постійній основі, але поточний прийом закінчується 1 травня 2012. Деталі участі – тут.

 

КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ / АКЦІЇ

КОНКУРС БІЗНЕС-КЕЙСІВ ВІД БРИТАНСЬКОЇ РАДИ. Головним призом є поїздка на двотижневі курси англійської мови до Британії, другий призер навчатиметься на мовних курсах в Москві, третій отримає електронний словник  ABBYY Lingvo. До участі запрошуються всі бажаючі віком від 16 до 40 років, що володіють англійською мовою на рівні, не нижчому від Pre-intermediate і мають закордонний паспорт. Учасникам потрібно заповнити реєстраційну форму та виповнити конкурсне завдання і надіслати вже вирішений бізнес-кейс (1500 – 3000 знаків). Деталі участі знаходяться на сайтіДедлайн – 23 квітня, 18.00.

ТРЕТІЙ СЕЗОН ПРОЕКТУ UPGRADE. 27 квітня – 12 липня 2012 року в Києві пройде третій сезон проекту UpGrade, метою якого є створення найкращого середовища для розвитку успішної і соціально активної молоді в Україні. Завдання проекту: відібрати найактивнішу та цілеспрямовану молодь Києва, надати безкоштовний доступ до найкращих тренерів, спікерів, тренінгових компаній України та Росії, підтримати учасників в реалізації 2-х бізнес проектів з бюджетом близько 500 000 грн. та нагородити цінними призами (понад 1000$) кожного, хто успішно завершить UpGrade. Цільова аудиторія проекту - активні, цілеспрямовані люди з лідерськими якостями, впевнені у собі, віком 20-27 років, молоді бізнесмени нової генерації, менеджери, студенти старших курсів провідних ВУЗів України. Учасники проекту UpGrade 1 організували першу конференцію з фандрайзингу “Raise It”,  UpGrade 2 звершилася організацією благодійного проекту «Серце країни» та Фестивалем здорової їжі “BestFoodFest”. З усіх питань, пов’язаних з партнерськими програмами, а також з пропозиціями Ви можете звертатися за адресою [email protected].

ФОРУМ МОЛОДІЖНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ У ЖЕНЕВІ. Міжнародна організація праці оголошує конкурс для молодих журналістів та блогерів, головним призом якого є запрошення п’яти фіналістів на Форум молодіжної зайнятості у Женеві 23-25 травня 2012. Форум слугує платформою для того, щоб молодь могла озвучити свою позицію стосовно нинішнього становища зайнятості та поділитися своїми ідеями на цей рахунок. До участі запрошуються всі зацікавлені віком до 30 років, що добре володіють англійською, французькою або іспанською мовами та мають досвід у журналізмі. З аплікаційним процесом можна ознайомитися тут. Дедлайн - 18 квітня. 

ПОСЕЛЕННЯ ДЛЯ ХУДОЖНИКІВ LINDART. LindArt – це місце зустрічі та воркшоп для художників, що працюють у «традиційних» візуальних медіа (живопис, графіка, скульптура). На десять днів десять молодих митців різних національностей зберуться у замку словенського містечка Лендава, щоб разом творити, експериментувати та обмінюватись ідеями. Головним мотивом цього заходу є кооперація: учасники будуть працювати над проектами у парах. Програма забезпечує учасникам житло, харчування, робочий простір та матеріали. На сайті можна детальніше довідатись про проект та податизаявку на участь. Дедлайн – 1 травня. 

КОНКУРС КОРОТКОМЕТРАЖНИХ ВІДЕОРОБІТ CHOREOGRAPHIC CAPTURES”. Німецька організація Joint Adventures запрошує хореографів, танцюристів, кінорежисерів та мультимедійних художників взяти участь у конкурсі відеоробіт на тему танцю, хореографії та руху. Мета конкурсу полягає в тому, щоб дослідити хореографічні можливості у кіно – не лише через рухоме тіло перед камерою, але й через монтаж, ритм, абстракцію чи анімацію. Відеороботи повинні мати формат 60-секундних рекламних роликів. Роботи-переможці будуть представлені на кінофестивалі у Мюнхені, а також демонструватимуться у кінотеатрах протягом року з метою привернення уваги глядачів до мистецьких форм кіно, танцю і хореографії. Подати свій фільм на участь у конкурсі можна тут. Дедлайн – 30 квітня 2012. 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКО-АКЦІЯ. 28 квітня в рамках міжнародного соціального проекту «Let’s Do It!» відбудеться всеукраїнська  громадська ініціатива, що має на меті покращити якість життя власними діями. 16 квітня 2011 року ця акція зібрала понад 22 000 українців, які вийшли на вулиці своїх міст, щоб прибрати сміття. Організатори запрошують приєднатися до проекту всіх бажаючих, а також долучитися до інформаційної кампанії і розповідати друзям. Для участі потрібно зайти на сайт, зареєструватися, вийти на контакт з координатором у своєму місті, щоб уточнити місце і час зустрічі у день акції. 

ФЕСТИВАЛЬ ВІДЕОАРТУ «ЗАРАЗ І ПОТІМ’12». Фестиваль проходить у Московському музеї сучасного мистецтва з 24 травня по 10 червня 2012 року. Його особливість полягає в тому, що музейний простір дає змогу представити роботи у взаємодії одна з одною, і куратор формує з них простір єдиної відеоінсталяції. Цьогорічна тема фестивалю – «Супер-супер місто». Що таке «супер-супер місто» – космополітичний мегаполіс чи незайманість патріархального містечка? Самотність у натовпі чи єднання різних? Розквіт чи занепад? Учасників запрошують розкрити своє бачення цих питань у формі відео тривалістю не більше 5 хвилин. Заявки приймаються до 25 квітня. Більше інформації можна знайти на сайті фестивалю. 

КОНКУРС КОРОТКОГО МЕТРУ WIZ-ART. V Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів WIZ-ART, що відбудеться 26-29 липня 2012 року у Львові, оголошує конкурс відео робіт для програми фестивалю. Приймаються фільми та візуальні роботи, виконані не раніше 1 січня 2010 року на професійному рівні режисерами та відеохудожниками зі всіх країн світу. Також до розгляду допускаються роботи студентів кіношкіл. Тривалість робіт - до 30 хв. Додаткові деталі конкурсу можна знайти тут. Для участі у фестивалі необхідно заповнити аплікаційну форму і надіслати разом з фільмом до 1 травня.

ШТУРМОВІ ЗАГОНИ ҐУТЕНБЕРҐА 2012. ІІІ фестиваль молодих видавців і редакторів "Штурмові загони Ґутенберґа" відбудеться 27 – 28 квітня в Києві. Організаторами виступають культурно-видавничий проект «Читомо» та кафедра видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До програми входять лекції Ірини Славінської, Віталія Мітченка та братів Букало, дискусії про видавничі серії та про інтерактивні книжки, тренінги з  швидкочитання та книжкового дизайну, майстер-класи, присвячені графічному дизайну, шрифтам, арт-книгам, буктрейлерам, паперовому мистецтву тощо. В межах фестивалю пройде багато інших цікавих заходів: «Арбайтен-форум», де студенти зможуть зустрітися для відвертої розмови із потенційними медіа працедавцями, молодь покаже свої проекти на «Параді видавничих ідей», літклуб «Маруся» проведе унікальний speed dating «Видавці-Читачі», а студенти зможуть залишитись на «Ніч» не тільки у бібліотеці, а й у книгарні «Чуланчик». Участь безкоштовна. 

КИЇВСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОРОТКОМЕТРАЖНИХ ФІЛЬМІВ. 20-22 квітня у київському арт-хаус кінотеатрі «Кінопанорама» відбудеться наймасштабніша подія весни – І Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів, що об’єднає навколо себе поціновувачів кіномистецтва, молодих режисерів і досвідчених майстрів з усіх куточків земної кулі. Особливість заходу полягає в тому, що в Києві вперше відбудеться безкоштовний фестиваль, який охопить найкращі та найновіші короткометражні фільми світового та вітчизняного кінематографу. Протягом трьох днів глядачі зможуть переглянути кращі конкурсні роботи, що були відібрані з-поміж більш ніж 500 надісланих заявок з 53 країн світу. З програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

КОНКУРС СОЦІАЛЬНИХ ІДЕЙ ВІД INNOVATION LAB. Оголошується набір на конкурс ідей, які допоможуть зробити світ краще за допомоги інтернет технологій та мобільних додатків. Для участі потрібно зареєструвати ідею на сайті Innovation Lab, запрошувати друзів та знайомих до голосування, відповідати на питання в коментарях. Далі можливі 2 варіанти розвитку: або твоя ідея проходить відбір, або ти приєднуєшся до однієї з 5 ідей, які його пройшли. На розробку робочого прототипу, який твоя команда має презентувати журі, відводиться 48 годин. Команда-переможець отримує повне фінансування проекту. Innovation Lab — це місце зустрічі лідерів громадських організацій, активістів, програмістів, проект-менеджерів та веб-дизайнерів. Реєстрація триває до 4 квітня, голосування — до 6 квітня. 11-12 квітня пройде безкоштовна конференція Innovation Lab та фактична розробка проектів. Протягом 48 годин 5 команд розроблятиме 5 проектів. Кожній команді буде надано досвідченого фасилітатора, автора ідеї, робоча команда, проектор, інтернет тощо. Детальніше дізнатися про проект можна тут.

КОНКУРС ВІДЕОРОБІТ “ГІДНА РОБОТА ДЛЯ МОЛОДІ”. Міжнародна організація праці оголосила конкурс відеороликів, у яких молоді люди (з 18 до 29 років) мають змогу показати, як глобальна криза на ринку праці відобразилася на їхньому житті. Трьох переможців буде запрошено до Женеви (з оплатою усіх витрат) на Молодіжний форум працевлаштування, що буде проходити 23-25 травня 2012 року, на якому вони зможуть презентувати свої відеороботи. Ролики тривалістю не більше 2 хвилин потрібно завантажити на YouTube до 10 квітня. Інструкції до участі у конкурсі описано тут.

НАВЧАЛЬНИЙ КУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ. Відкрито конкурс на участь у програмі «Роль журналістики у захисті та підтримці прав людини — 2012». До участі у конкурсі запрошуються журналісти, які вмотивовані активно діяти на підтримку та захист прав людини. Загалом курс розглядає філософській, етичний та юридичний аспекти прав людини, їх механізми, також пояснює як готувати матеріали, пов’язані з проблемами прав людини, як готувати матеріали у відповідності з правами людини, основи безпеки діяльності журналістів тощо. Навчальний курс триватиме близько півтора роки та складатиметься з кількох етапів (дві сесії і два семінари та навчальний візит до однієї з європейських країн). Критерії відбору для участі у курсі є наступними: активна робота в діючих ЗМІ, активна громадянська позиція, досвід підготовки матеріалів у сфері захисту суспільних інтересів та можливість брати участь у всіх навчальних заходах програми. Перший семінар курсу проходитиме з 25 по 29 квітня 2012 року у Чернігові. Організатори забезпечують проживання та харчування учасників курсу, витрати на проїзд. З умовами участі можна ознайомитися тут.  Конкурсні документи повинні надійти не пізніше 17.00, 10 квітня 2012.

YOUNG MASTERS ART PRIZE. Нагорода розрахована на художників, які поєднують у своїх роботах інноваційність та обізнаність зі старими майстрами і мистецтвом минулого. Під «старими майстрами» мають на увазі не лише європейських художників, а й ширші, глобальні мистецькі традиції від єгипетських пірамід до Тадж-Махалу. До участі в конкурсі запрошуються митці, що працюють у різних жанрах, таких як живопис, скульптура, інсталяція, графіка, відео та звук. Мета премії – сприяти глобальному визнанню художників на початковому етапі кар’єри. Подати заявку можна на сайті до 15 травня 2012. Аплікаційний внесок становить £15.

FUTURE GENERATION ART PRIZE. Триває прийом заявок на здобуття премії Future Generation Art Prize 2012, міжнародної премії молодим митцям віком до 35 років, заснованої в 2009 році Фондом Віктора Пінчука. Премія присуджується раз на два роки. Вона заснована з метою відкриття нових імен в світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників, незалежно від місця їх народження та проживання. Головний приз премії - $100 000 (з них $ 60 000 – готівкою, а $ 40 000 – на створення нових робіт). Крім того, додаткові $20 000 будуть направлені на програми стажування для лауреатів спеціальних премій. Онлайн-заявки від молодих художників приймаються до 6 травня 2012 року на офіційному сайті.

КОНКУРС НАУКОВИХ РОБІТ “АВАНГАРД ЗНАНЬ”. Починається прийом заявок на участь в конкурсі наукових робіт з хімії, біології, фармакології та медицини, організований міжнародною біофармацевтичною компанією “АстраЗенека”. Переможці отримують експертну оцінку одного з лідерів світового фармакологічного ринку та пріорітетну підтримку на отримання статусу резидента або учасника “Сколково”, можливість продовжувати розпочаті дослідження в партнерстві з російськими інститутами розвитку та грошову премію в розмірі 450 000 рублів. Крім того, оскільки компанія «АстраЗенека» орієнтована на довгострокову роботу в Россії, перемога може означати початок тривалого співробітництва. Взяти участь може будь-який вчений, що проводить власні дослідження в області хімії, біології, фармакології та медицини. Заявку на участь можна заповнити на сайті до 24 квітня.

МАСШТАБНИЙ ФОТОПРОЕКТ ВІД ADAY. Сайт Aday.org запрошує людей з усього світу приєднатися до найбільшого в історії спільного фотопроекту, який відбудеться 15 травня 2012 року. «Ми закликаємо мільйони людей сфотографувати своє життя, щоб надалі досліджувати цю епоху, – розповів Айпері Карабуда Есер, головний редактор Aday.org. – Це буде безпрецедентна фотозйомка, в один-єдиний день, зі збереженням його для майбутніх поколінь». Цей глобальний фотопроект вже підтримали багато знаменитостей: від лауреатів Нобелівської премії, до поп-виконавців з усього світу. Сотні експертів Aday.org, близько 30 переможців World Press Photo, долучаться до акції. Після 15 травня всі фотографії, які надійшли організаторам, будуть опубліковані на сайті фотопроекту та зведені в єдину базу, аби відвідувачі бачили, що було знято в цей день у всьому світі. Підсумком проекту стане вихід у листопаді цього року книги «День у світі» з тисячами фотографій. Згодом однойменна виставка експонуватиметься на великих вуличних екранах в містах по всьому світу.

ТРЕТІЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ВІДЕОАРТУ ТА КОРОТКОМЕТРАЖНОГО КІНО. «VAU-Fest 2012: ВідображеннR|Яeflections» оголошує конкурс експериментальних відеоробіт та запрошує режисерів і відеохудожників до участі у конкурсі відеоробіт. «VAU-Fest 2012» відбудеться 3-5 серпня у мальовничому містечку Українка неподалік від Києва. Докладніше про оригінальну ідею фестивалю та умови участі можна прочитати на сайті. Представити свої відеороботи на «VAU-Fest 2012: ВідображеннR|Яeflections» можна в таких номінаціях: експериментальне відео, відеоарт, відеоінсталяція, анімація, ігрове кіно, документальний фільм. Для участі у фестивалі необхідно надіслати фільм і заповнену анкету на поштову або електронну адресу [email protected]. Перевага буде надаватися експериментальному відеомистецтву, а також фільмам з нестандартними творчими знахідками. Дедлайн конкурсу — 1 червня 2012. 

 

ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

ДОСЛІДНИЦЬКА ПРОГРАМА В САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ. Програма Microsoft Research пройде в Петербурзі з 22 до 29 серпня 2012 року. Для читання лекцій буде запрошено вісім провідних світових експертів в області паралелізму — принципу, що лежить в основі роботи квантових комп'ютерів. Окрім лекцій літня школа міститиме практичні семінари та презентації учасників. До участі запрошуються аспіранти та магістранти, які займаються наукою, максимум 60 студентів. Участь та проживання — безкоштовні, витрати на транспорт учасники оплачують самостійно. Деталі та умови участі можна дізнатися тут. Для участі необхідно зареєструватися до 30 березня 2012 року.

ХІ ВИШЕГРАДСЬКА ЛІТНЯ ШКОЛА. 1-14 липня у Кракові пройде ХІ Вишеградська літня школа. Програма складається з лекцій, дискусій та семінарів щодо питань та викликів Вишеградського регіону (Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина), Європейського Союзу та країн Центральної та Східної Європи. Це освітня програма, націлена на створення навчального простору для чеських, угорських, польських та словацьких студентів, а також для студентів з Центральної та Східної Європи. До участі запрошуються активні, творчі студенти, випускники, молоді фахівці, що добре володіють англійською мовою. Тематика стосується сучасних соціальних, економічних, політичних і культурних питань країн Вишеградського регіону, що розглядаються у ширшій регіональній, європейській та всесвітній перспективі. Детальнішу інформацію Ви можете отримати на сайті школи. Дедлайн – 31 березня 2012. 

ЛІТНЯ ШКОЛА З ПРОГРАМУВАННЯ. Google Summer of Code оголошує конкурс на участь в 2012 році. Це глобальний захід, що дає можливість молодим і талановитим програмістам писати код для open-source проектів. Студенти працюватимуть онлайн в парі з ментором, вирішуючи задачі. Успішні проекти отримають по 5 000 доларів. Кандидати мають бути студентами будь-якої форми навчання, віком від 18 років (станом на 23 квітня 2012). Форма заявки має містити опис проекту, мотиваційний лист, контактну інформацію тощо. Перевага надаватиметься кандидатам, які вже контактували з проектами, що їх зацікавили, та обговорювали можливості реалізації задуманого. Кандидат може подати до 20 заявок у різні організації. Дедлайн конкурсу — 6 квітня 2012 року.

ТРЕНІНГ “СПІВПРАЦЯ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ І ПАРЛАМЕНТУ”. Вестмінстерський консорціум у співпраці з Лабораторією законодавчих ініціатив, Центром європейської інтеграції та Могилянською школою журналістики запрошують до участі у конкурсному відборі представників вітчизняної громадськості, що спеціалізуються на захисті прав людини, а також мають досвід та амбіції співпраці з Верховною Радою України. Кожна організація має бути представлена однією або двома особами (на розсуд відбіркової комісії). Тренінг відбудеться у Києві 15-17 травня 2012 року. Витрати на проїзд і проживання учасників покриватимуться організаторами. При відборі учасників пріоритет буде надано організаціям, які спеціалізуються на проблематиці громадянства, прав мігрантів і переміщених осіб, прав національних та етнічних меншин, прав українців, що живуть за кордоном, політичних репресій та боротьбі з дискримінацією. Тренінг триватиме 3 дні. Навчальна частина включатиме ознайомлення з формами та стратегіями роботи з Парламентом, опанування практичних рекомендацій щодо роботи з Парламентом, вивчення українських і зарубіжних прикладів ефективної співпраці громадських організацій і парламентських комітетів, ведення інформаційної кампанії громадськими організаціями, апробування набутих знань під час інтерактивних завдань тощо. Для участі у конкурсі двом представникам організації, що бажає взяти участь у тренінгу, необхідно заповнити аплікаційні форми до 6 квітня 2012 року.

МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА ДІАЛОГУ. «Літня школа діалогу» є унікальною школою на європейських теренах, що навчає лідерів інтеграційної діяльності в багатокультурних громадах, які здобувають як теоретичні знання, так і практичні навички з організації діалогу між різними соціальними групами, релігіями та народами. «Літня школа діалогу» – це сучасна майстерня філософії діалогу, пов’язана з розвитком і популяризацією вміння «наводити мости». Головною метою «Літньої школи діалогу» є навчання діалогу в країнах Кавказу і Середньої Азії, Білорусі, Грузії, України та Польщі, підтримка довготривалих мистецьких і освітніх проектів у багатокультурних громадах, допомога у створенні центрів міжкультурної діяльності та співробітництва для розвитку міжрегіональної мережі партнерства в міжкультурному діалозі в Білорусі, Грузії, Україні та Польщі. Кандидати мають подати реєстраційну форму, мотиваційний лист. Детальнішу інформацію та аплікаційну форму можна знайти тутДедлайн – 9 квітня 2012.

FULBRIGHT GRADUATE STUDENT PROGRAM. Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. Вимоги до кандидатів: українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу, диплом бакалавра, спеціаліста або магістра на час призначення стипендії (у серпні 2012 р.), вільне володіння англійською мовою та необхідність повернення в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту (відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програми). Грант покриває оплату навчання в університеті, щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання підручників та професійної літератури, медичне страхування та квиток в обидва боки. З переліком документів та анкетою можна ознайомитися тутКрайній термін подачі заявок – 16 травня 2012. 

КУРСИ ДИЗАЙНУ ВІД АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ NABA. Двохтижневий навчальний курс в Мілані пропонує десять стипендій, які повністю покривають вартість курсу. Курси розкривають найбільш значні тенденції ринку дизайну. Під керівництвом відомих спеціалістів студенти зможуть отримати розуміння технічних компонентів процесу проектування. Для участі потрібно виконати конкурсне завдання, темою якого є Олімпіада в Лондоні в 2012 році. Конкурсантам пропонується створити власний проект, використовуючи будь-який формат: скетч, ілюстрація, графіка, колаж тощо. Обрана техніка мусить співвідноситися з тематикою курсу, на який подається учасник. Дати курсів: 25 червня, 10 липня та 24 серпня 2012. З вимогами та умовами участі кандидати можуть ознайомитися тут.

НАВЧАННЯ В РИЗІ. Всеукраїнський освітній портал «Щоденник.ua» та Ризький Інститут інформаційних систем та управління оголошують безкоштовну онлайн-олімпіаду "Інтелект" з основ права, економіки, математики, фізики, хімії та іноземних мов. Перший етап буде проходити на сайті Ризького інституту, заключний другий етап буде проведено на порталі «Щоденник.ua». І етап проходить в три тури і завершується 12 квітня 2012 року. ІІ етап триватиме з 17 до 30 квітня. Для безкоштовної участі необхідно: заповнити реєстраційну форму на сайті Ризького Інституту. Протягом 24 годин на електронну пошту претендент отримаєте персональний логін і пароль та детальну інструкцію для участі в онлайн-олімпіаді «ISMA Інтелект». Переможці та призери 11-х класів будуть запрошені в ISMA за спеціальними цінами для занять на підготовчому факультеті по суботах протягом 2012-2013 навчального року. Абсолютні переможці, фіналісти олімпіади - конкурсу отримують відповідно сертифікат (2000 євро) на навчання в ISMA, 50% знижку на оплату за перший рік навчання та 25% знижку на оплату за перший рік навчання.

ПРОГРАМА ДОСЛІДНИЦЬКИХ СТИПЕНДІЙ КАРНЕГІ. Національна Рада євразійських і східно-європейських досліджень (NCEEER) та Американські Ради з міжнародної освіти (ACTR / ACCELS) в об'єднанні з корпорацією Карнегі в Нью-Йорку (США) пропонують грант для молодих науковців з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України та окремих регіонів Російської Федерації. Програма Карнегі підтримує проекти вчених-гуманітаріїв і надає їм можливість проведення досліджень в американських університетах протягом одного семестру. Учасникам програми надається квиток в обидва кінці, орієнтаційний семінар у Вашингтоні або Сіетлі, щомісячна стипендія, одноразова допомога, медична страховка, поліс страхування життя, науковий керівник в університеті, доступ до бібліотек та архівів, фінансування з фонду професійного розвитку, за необхідності місячний курс англійської мови перед поїздкою в США, а також можливість участі у заходах по закінченні програми Карнегі як випускника. Критерії, обов'язкові для участі в програмі: громадянство однієї із названих країн, останній рік навчання в аспірантурі, початковий етап викладацької та дослідницької роботи у вузі, або ж значний досвід наукової роботи, рівень англійської мови, достатній для проведення незалежного дослідження і спілкування зі своїми колегами в США, публікації за своєю тематикою та інше. Додаткову інформацію та форму заявки можна отримати на сайті та за адресою [email protected] (Харламов Олексій). Крайній термін подання заявок: 30 квітня 2012 р, 17:00 (початок програми - вересень 2012 р або сiчень 2013 р).

ДОКТОРАНТУРА У ШКОЛІ УПРАВЛІННЯ ГЕРТІ. Оголошується конкурс заявок на трирічну докторську програму в Берліні, що орієнтована на вивчення управління та зв'язків з громадськістю. Програма знайомить студентів з основними теоріями, методами та концепціями управління. Більше інформації можна знайти на сайті. Заявки приймаються до 15 квітня 2012.

ЛІТНЯ ШКОЛА «ДОСЯГНЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНОЇ ІНФОРМАТИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ». Організаторами VII  літньої школи є Наукове товариство студентів та аспірантів НТУУ «КПІ» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». До участі запрошується освічена соціально-активна молодь, яка прагне до саморозвитку, цікавиться станом науки та планує у майбутньому реалізовуватися в області науково-дослідницької роботи. Навчальна програма AACIMP-2012 передбачає лекції, семінари, практичні заняття, дискусії. Викладати у Літній школі будуть вчені з відомих університетів Бельгії, Італії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Туреччини, Угорщини, України, Франції, Швеції, а також провідні спеціалісти світових компаній. Крім освітньої, на учасників Літньої школи очікує насичена культурна програма: дебати, ігри, спортивні заходи, кінопокази, екскурсії найкрасивішими та найбільш таємничими вуличками Києва. Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті. Ранній строк реєстрації - до 1 травня. Пізній строк реєстрації - до 1 червня.

МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ. Триває конкурс на участь в міжнародній школі з інтелектуальної власності, орієнтованої на випускників вишів, викладачів та молодих фахівців, досвід роботи яких у сфері інтелектуальної власності не перевищує п’яти років. Заняття відбуватимуться з 18 до 29 липня в Одесі. Робоча мова – англійська, реєстрація здійснюється до 15 квітня 2012 року.

КУРС ЛЕКЦІЙ “11 КЛЮЧОВИХ ПИТАНЬ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА”. Культурний Проект та Мистецький Арсенал напередодні найголовнішої арт-події року –  першої київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE представляють "11 ключових питань сучасного мистецтва". Курс буде прочитано провідними діячами українського мистецького простору. Ви почуєте 11 експертних думок, що розкриють найважливіші аспекти сучасної художньої практики і проведуть віртуальну екскурсію за лаштунки мистецьої сцени, розказавши про витоки та наслідки тих глобальних перетворень, що відбулися з мистецтвом за останню сотню років. Журналістам надаватимуться спеціальні довідкові матеріали, що допоможуть розібратись у темах та отримати уявлення про загальний дискурс сучасного мистецтва, зорієнтуватися у сучасних інформаційних ресурсах професійної мистецької сфери. Кожен зареєстрований журналіст, прослухавши курс, окрім нових знань та досвіду, отримає конспект ключових імен, подій, понять та категорій, необхідних для подальшої просвітницької роботи з аудиторією. З програмою курсу можна ознайомитися тут. Місце  та час зустрічі: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 10-12, о 19.00.

НАВЧАННЯ В СЛОВЕНІЇ. Посольство Словенії виділяє стипендії для навчання від трьох до десяти місяців на бакалавраті або на післядипломному рівні для іноземних студентів. До стипендії входять: оплата проживання, мадичне страхування та щомісячна стипендія (253 євро). Можна обрати будь-яку сферу знань, запропоновану в Словенії. Зі списком вузів, доступних для іноземних студентів, можна ознайомитися на сайті міністерства освіти Словенії. Учасник повинен бути студентом вишу рідної країни та володіти словенською мовою, або мовою, якою проводитиметься курс. Для участі потрібно заповнити заявку, написати до обраного вишу та отримати лист про прийняття кандидата. Заявки разом з листом про прийняття мають бути відправлені до 30 квітня.

 

ТВОРЧІ РОБОТИ

КУЛЬТУРНИЙ ПРОЕКТ ЗАПРОШУЄ ДО КОМАНДИ КООРДИНАТОРІВ ТА ПРАКТИКАНТІВ. Культурний Проект розпочинає набір фрілансерів для роботи координаторами на наступний навчальний рік. Остаточна дата подачі заявок – 15 квітня. Прохання до усіх охочих надсилати своє резюме (обов’язково з фото), а також окремим документом мотиваційний лист на пошту [email protected] з позначкою “Координатор-фрілансер”. Також запрошуються молоді особи на практику/волонтерство. Остаточна дата подачі заявок – 30 квітня. Резюме та мотиваційний лист надсилати за тією ж адресою з позначкою “Практика/волонтерство в КП”. Детальнішу інформацію ви можете знайти за цим посиланням.

ВОЛОНТЕРИ ДЛЯ AMNESTY INTERNATIONAL. У Донецьку та Львові розшукуються комунікабельні та активні молоді люди, зацікавлені правами людини, які будуть проводити акції у своєму місті, а за бажанням – в інших містах України. Активісти проводитимуть «face-to-face» акції: безпосередньо розмовлятимуть зі студентами університетів про тортури та безкарність міліції. Активісти зосереджуватимуться на обговоренні проблем та поширюватимуть дайджест кампанії, а також пропонуватимуть студентам підписати петицію, адресовану Президенту України, та залишити свою електронну адресу у випадку зацікавлення в участі у подальших акціях Amnesty International. Про кампанію цієї правозахисної організації в Україні можна більше дізнатися тут. Для участі потрібно до 16 квітня надіслати короткий мотиваційний лист з темою повідомлення АКТИВІСТ ДОНЕЦЬК/ЛЬВІВ, обов’язково вказавши свій контактний телефон, за адресою [email protected].

ФУНДАЦІЯ ЦСМ РОЗШУКУЄ АСИСТЕНТІВ. Потрібна ініціативна амбітна людина, що має волю до нових знань та зацікавлена мистецтвом. До конкурсу запрошуються всі, хто має хоч трохи досвіду роботи в культурних проектах і бажає його поглиблювати, хто вміє швидко реагувати й приймати рішення, а також продукувати ідеї та організовувати події, хто знає англійську, українську і російську, хто любить спілкування і хоче розширити його коло. Потрібно надіслати резюме й коротку мотивацію за адресою [email protected] (з поміткою «вакансія») до 18 квітня 2012.

ВЕЛИКА ІДЕЯ ЗАПРОШУЄ ДО СПІВПРАЦІ РЕЖИСЕРІВ-ОПЕРАТОРІВ. Заявки надсилати на адресу [email protected].

ARSENALE 2012 РОЗШУКУЄ ВОЛОНТЕРІВ. Якщо ти енергійний, творчий та ініціативний, цікавишся мистецтвом, володієш англійською мовою та проживаєш у Києві, то ARSENALE стане для тебе незабутнім досвідом. З критеріями відбору та напрямками роботи можна ознайомитися тут. Анкети для участі потрібно надсилати за адресою [email protected].

КОРИДОР шукає перекладачів з англійської на українську. Великих прибутків не обіцяємо, але гарантуємо цікаві тексти, веселу команду і незабутній досвід.  Якщо цікаво, зголошуйтесь на пошту [email protected].

 

Підготували Наталя Єрьоменко та Тетяна Цибульник

Слідкуйте за  ВЕЛИКОЮ ІДЕЄЮ у мережах Facebook  та Vkontakte 

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ідеї учасників, які дані збирати, якою буде башта, виникали та змінювалися майже щодня, а з ними змінювалися й вони самі, і моє бачення, і наші розмови. Але якою б не була башта, вона буде «їхньою». Це буде історія про село, яке нарешті привласнюється, тому що стає їм відоме, власноруч вивчене. Те, що ми знаємо, не може бути відчуженим.