Інвестори в Україні нарешті звернули увагу на соціально орієнтований бізнес. Ерсте Банк та Фонд Східна Європа з квітня відкрили сезон кредитів та грантів для соціальних підприємств. З 200 тис. грн., що будуть надані таким підприємствам, половина суми – 100 тис. грн. будуть видані як кредит, а інша половина як грант. Кошти будуть надаватися у гривні, при цьому термін кредитування буде складати до 5 років, для використання гранту буде діяти період від 3 до 12 місяців.
Згідно умов кредит буде направлений на комерційну складову бізнесу (поповнення оборотного капіталу, придбання транспортних засобів чи обладнання, реконструкцію та ремонт приміщень). Тоді як з коштів гранту підприємство зможе підтримати реалізацію своїх соціальних та неприбуткових проектів (навчання чи перекваліфікація персоналу, виготовлення інформаційно-просвітницьких матеріалів, аудиторські, бухгалтерські або юридичні послуги, витрати на оренду чи обслуговування офісного приміщення, витратні матеріали і обладнання, участь у виставках, придбання офісної техніки та програмного забезпечення, популяризація ідеї соціального підприємництва).
Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа:
Надання кредитів соціальним підприємствам дозволить їм вийти на новий етап розвитку, стати більш професійними та працювати в реаліях справжнього бізнесу. Зі свого боку, в рамках надання грантів, Фонд Східна Європа буде інвестувати у навчання, набуття необхідних навичок конкретними соціальними підприємствами, створюючи передумови для системного розвитку сектору вцілому.
Як повідомляє «Сектор благодійності», наразі кількість грантів є обмеженою, втім надалі Фонд Східна Європа продовжить залучення коштів для забезпечення надання грантів соціальним підприємцям в рамках спільної з Ерсте Банком кредитно-грантової підтримки соціального бізнесу. Також в рамках проекту спеціалісти Ерсте Банку будуть надавати консультації та юридичну допомогу соціальним підприємцям. Як зазначають в заяві Ерсте Банку, проект «Сприяння розвитку соціального підприємництва» покликаний поширити ідеї соціального підприємництва в українському суспільстві.
Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є вирішення соціальних проблем. Прибутки соціального підприємства спрямовуються головним чином на розвиток бізнесу, громадські справи чи на вирішення гострих суспільних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу і приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією. Воно поширюється на такі галузі, як освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, захист прав людини тощо.