ІРИНА СОЛОВЕЙ вигадала програму для майбутнього президента України, яку можна помістити на одному аркуші А4.

Я знаю! Знаю який президент виграє наступні вибори в Україні. Він вийде до людей з єдиною ідеєю – заборонити в країні одноразовий пластик. І він переможе. Ні, не тому що це така мега-супер-пупер-екологічна ідея. Він знайде своїх прихильників, написавши закон про заборону одноразового пластику в Україні на одному аркуші паперу. Це і буде дійсна інновація.

 

 

 А як закон можна помістити на А4, поцікавитесь ви? Просто: перший абзац буде відсилати до Гугла тих, кому ще потрібно визначення і характеристики одноразового пластку. У другому абзаці цим законом Міністр фінансів буде зобов'язаний розробити прогресивну шкалу штрафів (прогресивна, тому що це демократично) для усіх громадян і юридичних осіб. Також Міністр економіки буде уповноважений консультаційно підтримати тих, хто самостійно не справляється із переходом на безпластиковий режим. У третьому абзаці доленосного закону буде вказано на якій інтернет сторінці можна знайти перелік пунктів прийому і шкалу винагород за збір пластику, теж демократичну: більше зібрав і здав – більше податкових пільг.  

Ви тільки не подумайте, що кандит чи кандидатка з такою виборчою платформою – безкорисна людина з мріями. Ідеалістів ніхто не любить – це відомо. Все прораховано. Перше: для здійснення вимог закону не потрібно додаткових коштів. Друге: для задоволення динамічно зростаючого і зрештою стійкого попиту на еко-торби (використовувати потрібно не менше 131 разу, інакше не компенсуєте енергію, затрачену на їх виготовлення) буде відкрито багато невеликих душевних підприємств. Зрештою, любий студент, який володіє парою нехитрих навиків на швейній машинці, завжди зможе підзаробити, перетворивши використані рекламні банери в сумки. Третє (ось де його справжня корислива мотивація): цей президент завбачливо створить фабрику еко-торб, які будуть закуплятись за державні кошти і передаватись на українські митниці. В чому користь? А в тому, що люди, які їхатимуть в Україну не знатимуть про анти-пластикові правила, будуть не готові до відвідин нашої екологічно свідомої неньки. Але ввічливі митники в якості подарунку вручатимуть їм еко-торбу з написом: "У нас одна планета на всіх! Другої не дано. Ласкаво просимо в країну, вільну від пластикового терору". Копірайтери потім замінять фразу зі словом "терор" на таку, в якій буде слово "рай", щоб не атакувати думки негативними асоціаціями. І підуть українські цінності у світ, як діти в школу. Далі фантазуйте самі, бо світ сьогодні розвивається нелінійно і в міру нашої з вами уяви.   

Автор
Громадська організація «Ґараж Ґенґ»

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Важно ребенку дать возможность оказаться в роли эксперта – это станет самым верным лечением от огорчения не быть выбранным.