про те які конкретні дії робити, щоб знизити рівень стресу

Як це працює, я описав тут. А зараз — що з цим робити.

1. Ваше свідоме рішення відгальмуватися. Візьміть на себе відповідальність не лише за зовнішні процеси, але і за свій внутрішній стан. Попросіть інших допомогти. Перемкніть частину ресурсу з роботи на піклування про себе.

2. Поставте будильники на кожну годину часу, коли не спите. Хай це будуть приємні звуки. Щоразу за сигналом ви маєте організувати собі від 3 до 10 хвилин паузи. Це дозволить тримати дофамінові системи під контролем, не даючи їм надмірно розганятися.

Варіанти паузи:

- кілька хвилин фокус уваги на диханні та можливо дихальні вправи

- пройтися увагою по всьому тілу та відчути кожну його частинку

- кілька хвилин дивитися у вогонь

- або воду

- або зелень, пташок тощо

- гладити кота або собаку

- пити чай або каву з тотальним фокусом на смаку та ароматі (без розмов та мобільного)

- їсти з тотальним фокусом на смаку та ароматі (без розмов та мобільного).

Ви, мабуть, уже робите половину з цього списку, але тут головна цінність — у регулярності та не-перемішуванні дій. Має бути саме щогодинна зупинка.

3. Одна з причин, чому складно зупинитися — втрата відчуття контролю. Майте постійно з собою щось, що ви завжди контролюєте. Кабіна машини, рюкзак, будь-що, де завжди діє ваш порядок і ваші правила. Усвідомлюйте, що у вас є така зона контролю та спирайтеся на неї.

4. Дозвольте іншим піклуватися про вас. Хоча б раз на день. Скажіть, як вони можуть це зробити тут і зараз.

5. Делегувати відповідальність. Це найскладніше. Я не знаю, як це робити, коли від тебе залежить чиєсь життя. Але ніхто з нас не бог і щоб не згоріти, ми маємо усвідомлювати свої межі. Потрібні рутини, розподілена відповідальність та баланс сил, який не заводить у вигорання.

6. Ми маємо щонайменше 5 нейромедіаторних систем, спеціалізованих на компенсації стресу. Про них тут.

 

Блог автора:
⚡️https://t.me/petro_chornomorets 
⚡️https://www.facebook.com/petro.chornomorets

 

Поняття «менторства» дуже часто почало з’являтись у інформаційному просторі. Багато плутають ментора із наставником, коучем чи навіть особистим психологом. Про це та більше розповість Наталія Синєпупова, яка створила Школу, що формує професійних менторів.

Ті методики, за якими вчать дітей сьогодні, не мають жодних перспектив у майбутньому. Проблема з гуманітарними науками впливає на відсутність соціального інженерингу. Ми не розуміємо, ким ми є. Тому ці блукання переростають у намагання повернутися до архаїки.