Хроніка зміни життя на краще

Хроніка зміни життя на краще

14 4 хвилини хв. читання
26.06.2012

Підсумовуючи першу половину політичного року, ВЕЛИКА ІДЕЯ пропонує cписок найбільш сумнівних та провокаційних законів і законопроектів 10-ї сесії Верховної Ради України.

Зображення: dvrnd   

 

Україною єдиною

У травні в першому читанні Верховною Радою був прийнятий закон, який посилює санкції проти українців, що мають подвійне громадянство. За невчасне подання інформації про отримання громадянства іншої країни законом передбачається штраф від 10 до 30, а для держслужбовців – до 100 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян. Також такі громадяни не зможуть займати посади в СБУ, Антимонопольному комітеті, податковій та інших державних установах. З одого боку, Конституція Укріїни виключає можливість подвійного громадянства, з іншого – наприклад, у Криму тисячі громадян України мають на додачу ще й російські паспорти. Ініціював закон «рухівець» Іван Стойко. Раніше його головними ініціативами були законопроекти про відзначення на державному рівні 100-річчя з дня народження Степана Бандери та 555-річчя заснування міста Борщева.


Криміналізація кохання

На розгляді у Верховній Раді продовжують перебувати два одіозних законопроекти про заборону пропаганди гомосексуалізму, які розв’яжуть руки всім, хто хоче нарешті очистити Україну від «цієї зарази». Гомосексуалів на «нашій богом даній землі» легко сприймають як збоченців, а якщо Рада прийме закони, то їх вважатимуть ще й злочинцями. Лобісти закону закликають пам’ятати про вічні цінності, християнську мораль, козацькі традиції та право дітей на чисте повітря. Приходить час писати на футболках «Ми – гомофоби». Серед авторів законопроектів комуніст Євген Царьков (один з авторів закону «Про захист суспільної моралі», автор подання щодо недопущення назви Львівського аеропорту іменем Бандери), Катерина Лук'янова (авторка мораторію на усиновлення іноземцями дітей з України), бютівець Павло Унгурян (один з авторів закону «Про захист суспільної моралі», автор законопроекту щодо заборони діяльності екстрасенсів та хіромантів), Лілія Григорович (одна з авторів закону «Про захист суспільної моралі») і Тарас Чорновіл. 

 

Курити в кутку

Диму на вулицях стане менше, однак добавиться клопоту кожному третьому українцю. До кінця року в Україні вступить у дію заборона на куріння в публічних місцях. Не можна буде палити в кафе, будинках культури, підземних переходах, під’їздах, ліфтах, лікарнях, на стадіонах, дитячих майданчиках. Готелі, вокзали та гуртожитки змусять обладнати спеціальними зонами для куріння, не більшими, ніж 10% площі приміщення. Штраф за цигарку становитиме від 1 до 10 тис. грн. Під заборону також потраплять кальяни та електронні цигарки. 

 

Мобільність не в моді

У травні Верховна Рада прийняла закон «Про свободу пересування». Законом передбачається введення нового реєстру проживання жителів України, в тому числі новонароджених. Обов’язком кожного громадянина стане платна реєстрація у відповідних органах протягом 10 днів після прибуття на нове місце проживання. Закон ставить перед незручностями та загрозою штрафу мандрівників, людей вільних професій, бізнесменів, чия справа пов’язана з постійним пересуванням, будівельників та інших людей, що багато працюють не за місцем проживання. Створення поліцейської держави виправдовували вимогами Євросоюзу. Закон ініціював черкаський регіонал Володимир Олійник. Підтримали його Партія регіонів, Компартія, Народна партія. Наразі Президент цей закон ветував.

 

Нова жандармерія

Депутати Партії регіонів Василь Грицак і Валерій Коновалюк подали законопроект про створення нової силової структури – Державної служби правопорядку. На відміну від існуючих Внутрішніх військ, що лише охороняють державні об’єкти та конвоюють арештантів, ДСП буде боротися з тероризмом та масовими заворушеннями на вулицях. Служба матиме право, як і міліція, патрулювати вулиці, перевіряти документи, зупиняти транспорт, затримувати підозрюваних, а також, нарешті – проникати у приміщення без ордера та знищувати озброєних повстанців, застосовуючи в разі потреби авіацію. Керівництво і завдання нового органу влади визначатиме Президент. Генерал-лейтенант міліції Василь Грицак раніше виступив автором законів про зброю та детективну діяльність, а в майбутньому хоче перетворити міліцію на поліцію. 

 

Заборона абортів

Депутат у вишиванці Андрій Шкіль вирішив, що знає краще за жінок України, що їм робити у випадку небажаної вагітності. У березні Шкіль зареєстрував закон про заборону абортів. Наразі законодавство дозволяє робити аборти до 12-го тижня вагітності, а в деяких випадках – до 28-го. Якщо новий закон буде розглянуто і прийнято, то аборт зможуть зробити лише жінки до 16 років, ув’язнені, тяжко хворі або ті, які вже мають 5 дітей. За ініціативою заборони абортів стоять церковні організації, які вважають аборти «злом». Текст закону відповідає клерикальному тону, аборти в ньому названі вбивством. Прихильників нововведення також турбує демографічна ситуація в Україні. Вони вважають, що чим більше у світі українців, тим у кращому світі ми будемо жити.

 

Помри на роботі

Чекає другого читання у Верховній Раді проект нового Трудового кодексу, який замінить нинішній, прийнятий ще за радянських часів, та похитне відносний паритет між робітником і роботодавцем на користь останнього. Новий Трудовий кодекс узаконить 12-годинний робочий день, надасть право роботодавцю наглядати за робочими місцями за допомогою відеоспостереження, спростить процедуру звільнення та штрафів, послабить позиції профспілок. Разом з нещодавньою Пенсійною реформою новий Трудовий кодекс остаточно перетворює роботу на головне заняття українців. За законом стоять регіонали Олександр Стоян, Ярослав Сухий та Василь Хара, якого називають «босом профспілкової мафії».

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Із сімдесяти опитаних Українським Інститутом Майбутнього експертів та практиків 46, що складають 70 %, оцінили ймовірність збереження ручного режиму керування освітою на місцях на 9-10 балів за десятибальною шкалою.