Інформаційна дієта: День 3. #Тиза21день

Інформаційна дієта: День 3. #Тиза21день

218 2 хвилини хв. читання
3.12.2012

Три сторінки, на яких ви щоранку виписуєте все, що вам спадає на думку, не зупиняючись, без наміру це будь-коли редагувати, упорядковувати чи комусь показувати.

 

Колись давно одного дня, поскаржившись другові на щоденний поганий настрій, отримала пораду не дивитись телевізор під час сніданку. Наступного дня вже снідала без телевізійних шоу лише для того, щоб довести, що проста відмова від рухомих картинок до кави нічого не змінить. Але вже в перший день побачила колосальну різницю. Зрештою, телевізор я більше не дивлюся. 

Ранок визначає, яким буде день. Кожного ранку ми виділяємо час на гігієну, але наша ментальна сторона є не менш важливою. Необхідність розвантажити мозок і вивільнити інформацію, що нагромаджується у підсвідомості, стає гарною зарядкою для налаштування на день, що прийшов.

Процесс самовдосконалення активується трьома рушіями: «Я не буду», «Я буду» (самоконтроль) і «Я хочу» (самопізнання). 

Якщо ви не відкриваєте електронну пошту або фейсбук, перш ніж почистити зуби, то ви можете вибрати певну дію, яка буде для вас добрим початком продуктивного дня. В популярній книзі «Шлях художника» американки Джулії Камерон описано дієву техніку під назвою «ранкові сторінки».

Це три сторінки, на яких ви щоранку виписуєте все, що вам спадає на думку, не зупиняючись, без наміру це будь-коли редагувати, упорядковувати чи показувати комусь іншому. Це дуже схоже на думки вголос, тобто ви видаєте напівідеї, випадкові дотичні спостереження, приватні переживання та все те, що приходить вам в голову, але відфільтровується без озвучення чи описування.

З часом ви зможете помітити, що це ефективний інструмент, щоб продертись крізь «хащі» думок, або швидкий метод добратися до «коріння» вашого поганого настрою. Для когось писати ручкою на папері є окремим задоволенням. Іншим стане в нагоді сервіс 750words.com, спеціально розроблений для тих, хто практикує ранкові сторінки, набираючи тексти на комп'ютері. До того ж, програма сервісу веде рахунок слів і спостеріагає, як часто ви відволікаєтесь у процесі. А така наглядність стимуює вас виписувати свої думки на одному диханні. Це свого роду відверта розмова з самим собою, а це завжди важливо. 

Практичне завдання для інформаційної дієти: наступні 7 ранків занотовуйте свої думки з простою метою — три сторінки тексту кожного ранку. Це не просте зусилля. Вам не вдасться проскочити мітку в 250 слів на сторінку без того, щоб не добратись до підсвідомого. Перша половина  записів  звільнить вас від тих речей, що на поверхні, і вам доведеться зануритись глибше, розмотуючи моток своїх сумнівів і сподівань.

Якщо ви захочете таким чином «подумати вголос» якусь проблему, цілком ймовірно, що ви знайдете неочікуваноне рішення.  

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДІЄТА: ДЕНЬ 1 ДЕНЬ 2 ДЕНЬ 3 ДЕНЬ 4...

Автор
Громадська організація «Ґараж Ґенґ»

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ті методики, за якими вчать дітей сьогодні, не мають жодних перспектив у майбутньому. Проблема з гуманітарними науками впливає на відсутність соціального інженерингу. Ми не розуміємо, ким ми є. Тому ці блукання переростають у намагання повернутися до архаїки.