Моєю мотивацією при купівлі робіт є спроба матеріально допомогти відомим українським фотографам, які переважно живуть у злиднях.— Назвіть, будь ласка, ваше ім'я і основне заняття.

— Я — Віктор Марущенко, фотожурналіст, фотограф, засновник Школи фотографії та ФотоАукціону.

— Згадайте той день, коли ви вперше стали власником твору мистецтва, а можливо, одразу декількох. Як це сталося? Це був момент спонтанності чи цьому передував пошук і виваження вашого рішення?  

— Усе свідоме життя я був пов’язаний зі світом мистецтва. Починаючи з кінця 70-х і до 1991 року я працював власним фотокореспондентом центральної газети з редакцією в Москві «Советская культура». За родом діяльності мені часто доводилося спілкуватися з провідними українськими художниками, частина з яких дарувала мені свої роботи. До них я відношу і фотографів. Таким чином склалася моя колекція, яка не є системною.

 — У тих випадках, коли вас захоплює бажання придбати роботу художника чи художниці, що вас мотивує?

— Перші роботи мені подарувала видатна українська художниця Марія Приймаченко. І потім дарувала мені їх доволі часто – до моменту смерті в 1998 році.

 — Що є характерного у тому мистецтві, яким ви володієте на даний момент?

— На разі мої інтереси спрямовані на фотографію (ми заснували ФотоАукціон). В основному, моєю мотивацією при купівлі робіт є спроба матеріально допомогти відомим українським фотографам, які переважно живуть у злиднях.

 — Про які мистецькі роботи у вашому володінні ви любите розповідати і показувати своїм друзям чи колегам?

— Я не люблю показувати свої роботи, адже всі вони пов’язані з якимись особистими історіями.

 — Ви думаєте про те, щоб у майбутньому купувати більше мистецтва? Це будуть твори, схожі на ті, що вам сподобались раніше, чи ви відкриті до чогось абсолютно нового?

— Якщо будуть зайві гроші, я буду розширювати свою колекцію. Але зараз є більш пріоритетні речі, тому покупка мистецтва відкладається.

Останнє придбання - вінтажна робота харківського фотографа Олега Мальованного "ЗЛІТ", 1977 р., авторський ручний друк цього ж року, тираж 2/10, негатив загублено. Подарунок автора.


Майстер фотографії Олег Мальований був учасником фотогрупи "Время", що з'явилась у Харкові в 1971 році. Серед його друзів-однодумців у цій групі були також визнані сьогодні корефеї Борис Михайлов, Олександр Супрун, Євген Павлов. Прийоми, які фотомитець застосовував у своїх роботах, були на той час ектремальними тим, що показували особисте відношення автора, а не документацію оточуючого життя. Це був початок фото андерграунду. Олег Мальований впевнений, що творчість чогось вартує, якщо виражає те, що тебе переповнює. 

Автор
Громадська організація «Ґараж Ґенґ»

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Менше ніж через 10 років ми зможемо керувати машинами, чутливими до руху очей, а також ковтатимемо нанороботів для загоєння травм у наших тілах.