City-guide Varosh — модно про Закарпаття

City-guide Varosh — модно про Закарпаття

726 1 хвилина хв. читання
18.02.2013

У регіонах України з’являються медіа, за якими приємно слідкувати, навіть перебуваючи поза місцевим контекстом.

Колишній працівник агенції Prodigy та блогер Дмитро Тужанський разом з колегами запустив проект VaroshЦе онлайн-путівник Закарпаттям, у якому Дмитро бачить місцевий аналог The Village чи Gloss.

Varosh уникає політики, криміналу, таблоїдних тем. На сайті публікують новини закарпатського краю, інтерв’ю з дизайнерами і музикантами, анонси вечірок.

На Varosh пишуть про те, що думає про закарпатців Вова зі Львова та Кузьма Скрябін і чиї акаунти переглядає в Instagram співачка Йолка, яка походить з Ужгорода.

До Varosh на Закарпатті існував дещо подібний проект Foso, який припинив роботу кілька років тому. Дехто з його авторів зараз працює на Varosh. Решта проектів, що нині існують у закарпатському інтернеті, — це переважно туристичні каталоги.

На Varosh працює 5 людей. У майбутньому проект планує розширити мережу рубрик, писати про бізнес та інновації. У планах — запуск інтернет-радіо, інтернет-телебачення та друкованої версії Varosh.

Дмитро Тужанський, автор проекту, каже, що назва «varosh» походить від угорського слова «varos», що означає «місто». «На Закарпатті кажуть: не "йду в місто", а "йду у варош/вариш", або "ти де?" — "я у вароші/вариші", тобто у місті, у центрі міста. У нашому випадку ми спробували уникнути суто угорського контексту, щоб підкреслити саме закарпатський. Крім того, іде пряма асоціація назви з суттю, адже ми створюємо city-guide або, скоріше, путівник, бо на Закарпатті дуже маленькі міста, і з точки зору відпочинку, туризму цікавий увесь край».

Системи фінансових показників, які дають ресурс приймати управлінські рішення

Бути значить робити. Досягати значить ставати. Іти на зустріч невизначеності значить відважно жити. Перемагати значить іти по кроку за раз до мети, не відстаючи в марафоні без відміряної дистанції ні на крок, щоб зрештою випередити ворога на півкорпусу.