City-guide Varosh — модно про Закарпаття

City-guide Varosh — модно про Закарпаття

726 1 хвилина хв. читання
18.02.2013

У регіонах України з’являються медіа, за якими приємно слідкувати, навіть перебуваючи поза місцевим контекстом.

Колишній працівник агенції Prodigy та блогер Дмитро Тужанський разом з колегами запустив проект VaroshЦе онлайн-путівник Закарпаттям, у якому Дмитро бачить місцевий аналог The Village чи Gloss.

Varosh уникає політики, криміналу, таблоїдних тем. На сайті публікують новини закарпатського краю, інтерв’ю з дизайнерами і музикантами, анонси вечірок.

На Varosh пишуть про те, що думає про закарпатців Вова зі Львова та Кузьма Скрябін і чиї акаунти переглядає в Instagram співачка Йолка, яка походить з Ужгорода.

До Varosh на Закарпатті існував дещо подібний проект Foso, який припинив роботу кілька років тому. Дехто з його авторів зараз працює на Varosh. Решта проектів, що нині існують у закарпатському інтернеті, — це переважно туристичні каталоги.

На Varosh працює 5 людей. У майбутньому проект планує розширити мережу рубрик, писати про бізнес та інновації. У планах — запуск інтернет-радіо, інтернет-телебачення та друкованої версії Varosh.

Дмитро Тужанський, автор проекту, каже, що назва «varosh» походить від угорського слова «varos», що означає «місто». «На Закарпатті кажуть: не "йду в місто", а "йду у варош/вариш", або "ти де?" — "я у вароші/вариші", тобто у місті, у центрі міста. У нашому випадку ми спробували уникнути суто угорського контексту, щоб підкреслити саме закарпатський. Крім того, іде пряма асоціація назви з суттю, адже ми створюємо city-guide або, скоріше, путівник, бо на Закарпатті дуже маленькі міста, і з точки зору відпочинку, туризму цікавий увесь край».

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Коли ви знаходитесь в тиші, ви більш природні. І світ тиші більш реальний. Я думаю, що це дозволяє створити більш глибшу, універсальнішу історію.