Документальний фільм «МІФ»

 Документальний фільм «МІФ»

100%

488 доброчинців

370 164зібрано (з 300 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Фільм про життя та загибель Василя Сліпака «Міфа» – українського оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Історія героїзму та самопожертви, яка змушує задуматись над власним життям.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Новина про смерть Василя Сліпака стала болючим ударом для всіх українців, а особливо для культурного середовища. Знову гостро постало питання: Чи достатньо ми робимо для своєї країни в такий складний час, коли гинуть найкращі?


Сам Василь,  в одному зі своїх інтерв’ю сказав:

«Вся кров, що сьогодні проливається за Україну, не повинна зупинити, або увергнути в депресію. Вона повинна дати імпульс для подальшої боротьби»

Власне, цим фільмом ми продовжимо його боротьбу за те, щоб про події  в Україні знали правду. Знали з реальних історій великих особистостей.

Кожна країна має своє духовне військо  - це поети, митці, художники. Вони творять культуру, вони підсилюють духовний образ своєї країни. Міф був воїном ще й цього духовного війська.

Якби ми придумували Міфа, вийшла б дуже пафосна історія. Коли дізнаєшся про життя Василя, важко повірити, що таке може бути насправді. І не переказати світові історію людини, яка прожила таке коротке, але неймовірно яскраве життя, було б злочином. Кого ми втратили – це й покажемо.

Чи варто митцям брати до рук зброю, чи боротись в інший спосіб? Чому друзі та рідні не відмовили Василя йти на фронт? Що важливіше - кохання до дівчини чи до Батьківщини? Україна понад усе - чи не все? – відповіді на ці та інші питання у фільмі «МІФ».

Що рухає добровольцями, коли вони ідуть на фронт? Це суть тих фільмів, які ми робили досі: і “Війни за свій рахунок”,  і “Добровольців божої чоти”. Ми це доносимо в різний спосіб. «МІФ» - це, в першу чергу, глибока людська історія. Образ Василя «Міфа» Сліпака  є квінтесенцією змін, що відбулися з українським суспільством.


Синопсис

«МІФ» - це документальна історія життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступив у Карнегі-холл. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери.


Однією з найулюбленіших композицій була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа згодом Василь взяв собі псевдо – Міф. Василь прожив у Франції 19 років і здобув все: ім’я, улюблену роботу, вірних друзів і кохання.

Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом створив потужну волонтерську організацію «Українське Братство».


Здавалося б, робив достатньо, як для людини творчої професії. Але Василь вирішив залишити сцену та багатообіцяючу кар’єру в Європі й стати до лав добровольців. Під час виконання бойової задачі Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера.


Створення фільму

Вже  понад півроку триває робота над фільмом. 

Ми зібрали все архівне відео з Василем, яке можливо було зібрати. Відзняли матеріал на Сході України, у Львові, Києві та в Парижі. Їздили по позиціях, де знаходиться батальйон Міфа, спілкувалися з його бойовими побратимами на фронті. Зустрілися з його однокласниками, друзями дитинства, учителями, викладачами в Консерваторії у Львові, колегами по волонтерській діяльності, артистами, композиторами і диригентами у Франції та Україні, коханими, братами, батьками.


Ми  дуже вдячні всім, хто відкрив своє серце і щиро поділився своїми почуттями, своєю любов'ю і своїм болем. Особлива подяка за довіру і підтримку братові Василя  - Оресту Сліпаку. Він став нашим провідником у створенні цього фільму.


Завдяки листам підтримки від Французького інституту в Україні, Міністерства культури та Державного агенства з питань кіно, нам вдалося реалізувати найскладніший етап організації знімань  у Парижі. На сьогодні, силами нашої команди, знімання фільму завершене.

Нам потрібна Ваша підтримка

Тепер  ми звертаємось до колективного фінансування, щоб мати можливість залучити кращих фахівців та зробити якісний постпродакшн фільму: монтаж, графіку, озвучення, кольорову корекцію та корекцію зображення пошкоджених архівних кадрів. Також ми плануємо використати у фільмі анімацію. Значна частина коштів необхідна для створення анімаційних епізодів у фільмі.

Якщо коштів буде зібрано понад заявлену суму, надлишок буде використано на представлення фільму на міжнародних кінофестивалях.Фільм “МІФ”  буде показано в кінотеатрах України та за кордоном, а також по телебаченню.Кілька українських та французьких телеканалів вже висловили бажання придбати право на показ стрічки. «Герої не вмирають!» - це дуже потужне гасло, але насправді герої не вмирають, допоки ми про них пам’ятаємо. 

Документальний фільм про великого Українця буде найкращою пам’яттю і фіксацією сьогодення для майбутніх поколінь. Цей фільм ми робимо з думкою: чи буде він актуальним та зрозумілим через тридцять чи більше років.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Ви отримаєте особисту подяку на електронну пошту від команди фільму "МІФ".

  36 доброчинців

  9964 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Ви отримаєте календар "ЗНАЙ НАШИХ" з портретом Василя Сліпака, від автора відомої "Карикадурки" та аніматора фільму "МІФ" - Юрія Журавля, з його підписом, та підписами режисерів фільму. Щиро дякуємо!

  21 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо, що стали частиною команди! Ваше ім'я буде зазначено у фінальних титрах фільму "МІФ"!

  74 доброчинці

  926 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Ви отримаєте запрошення на прем'єру фільму "МІФ" у Києві.

  60 доброчинців

  40 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Ви отримаєте ексклюзивну футболку з портретом Василя Сліпака, від автора відомої Карикадурки та аніматора фільму МІФ - Юрія Журавля. Дякуємо за підтримку!

  13 доброчинців

  17 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Ви отримаєте підписаний авторами фільму постер, а також запрошення на прем'єру в Києві.

  50 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Ви отримаєте оригінали ескізів, створені відомим музикантом та карикатуристом Юрієм Журавлем, для анімаційних епізодів у фільмі "МІФ", з підписом автора.

  10 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Дякуємо, що стали частиною команди! Ви отримаєте статус "меценат", окрему подяку у фінальних титрах, постер та запрошення на прем'єру фільму "МІФ" у Києві.

  8 доброчинців

  92 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту