VI Тиждень актуальної п'єси

 VI Тиждень актуальної п'єси

22%

53 доброчинці

12 576зібрано (з 57 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Єдиний в Україні театральний освітній фестиваль (14-23 листопада)

Наш фестиваль — єдиний на сьогодні програмний щорічний захід, на якому презентується експертний зріз нових українських театральних текстів. Cтартовий майданчик для молодих українських авторів. 

«Тиждень актуальної п'єси»: 

- відкриває імена «Української нової драми»
- формує мову майбутнього театру
- надає можливість авторським текстам вперше зустрітись з глядачем
- популяризує формат сценічного читання та подальшої публічної дискусії
- допомагає сформувати авторську інтонацію, мову та сенси
- актуалізує проблеми сучасного суспільства. 

«Тиждень актуальної п'єси» не дає відповідей, але ставить питання. Фестиваль потрібен як професіоналам від театру, так і глядачам. «Тиждень» працює над оновленням театрального ландшафту, пропонує альтернативний репертуар як для незалежних майданчиків, так і в рамках державних театрів. 

Кожного року фестиваль збирає тисячі глядачів, котрим не байдуже майбутнє українського театру. 

Вхід на всі заходи в рамках фестивалю традиційно є БЕЗКОШТОВНИМ

Історія фестивалю 

Засновник фестивалю — Центр «ТЕКСТ». На самому початку існування фестивалю його кураторами були: режисер Андрій Май, театральний критик, сценарист Марися Нікітюк та драматург, сценарист Наталія Ворожбит. Кожного року коло залучених до фестивалю людей розширюється. 

За 5 років існування фестивалю його організаторам активізували молодий театральний рух в Україні: було відкрито 67 нових авторів, прозвучали 125 нових п'єс. Згодом за «тижнівськими» текстами було втілено більше 20 вистав. Саме на «Тижні актуальної п'єси» були вперше презентовані тексти українських авторів, створені спеціально для всесвітньо відомого театру Royal Court (Лондон) та «Черкаської театральної лабораторії» (результатом якої стали 5 вистав «Української нової драми»). 

Саме на «Тижні» вперше була втілена практика партнерських лабораторій «режисер-драматург», як результат склалися успішні тандеми між практиками театру. Успішно співпрацюють драматурги Ден та Яна Гуменні з режисерами Галиною Джикаєвою, Антоном Романовим, Розою Саркісян та Андрієм Май. Не менш успішний приклад — режисер Олена Роман і драматург Віра Маковій, а також режисер Тамара Трунова та драматург Дмитро Левицький. 

Кожного року фестиваль готує широку освітню програму, знайомить українських авторів та глядачів з течіями, досягненнями та трендами світового театру. У різні роки лекції та воркшопи на «Тижні» проводили: Єлєна Ковальська, Міхаіл Угаров, Єлєна Грєміна, Саша Дєнісова, Міхаіл Дурнєнков, Уве Гьоссель, Віктор Рижаков, Олександр Маноцков, Лідія Нагель, Йоанна Віховська, Анна Стєпанова, Крістіна Матвієнко та багато інших. 

Цьогорічна програма

 Кожного року «Тиждень актуальної п'єси» пропонує широку програму, яка складається з:

  • презентацій текстів українських та закордонних драматургів
  • відкритих безкоштовних майстер-класів для театральних діячів. 

Запрошення відомих театральних діячів з-за кордону для роботи на фестивалі має важливу комунікаційну та інтегрувальну складову, а головне — надає можливість під новим кутом подивитись на театральну ситуацію в Україні і втілити вдалий закордонний досвід. 

В цьому році фестивальна програма включає ряд унікальних подій: 

- в рамках програми «На війні не втрачають друзів або російський десант» відбудеться прем'єра вистави за п'єсою Олега Сєнцова «Номера». Режисер — Анастасія Патлай, продюсер — Наталія Йозеф (Москва). В постановці візьмуть участь відомі українські актори, зокрема: Римма Зюбіна, Олексій Доричевський, Андрій Ісаєнко та інші. Прем’єра вистави відбудеться на сцені стратегічного партнера фестивалю — Національного академічного театру імені Івана Франка. 

- вперше гостем фестивалю стане відомий польський та російський драматург, один з ідеологів «російської нової драми» режисер Іван Вирипаєв. Іван прочитає публічну лекцію, познайомить зі своїм авторським методом, після чого проведе майстер-клас для драматургів та всіх охочих. Також Іван Вирипаєв особисто презентує одну зі своїх нових п'єс, а молодий український режисер Артур Невінчаний покаже виставу за його твором «Танець Делі». 

- дякуючи стратегічному партнеру — Інституту Гете в Україні — цього року на фестивалі відбудеться велика програма для перекладачів та драматургів: воркшоп від одного з ключових перекладачів з російської та української на німецьку мову Лідії Нагель. Лідія вже була лектором минулого фестивалю з майстер-класом, а в 2015 році завітає з великою програмою. 

- вперше на фестивалі відбудеться «Дитяча програма», спрямована на роботу з аудиторією від найменшого віку до підлітків. У рамках цієї програми пройдуть майстер-класи Єлєни Грєміної (керівника московського опозиційного Театру.DOC) та відбудуться читання нових українських текстів, один з яких згодом буде втілений на академічній сцені. 

- на фестиваль приїде арт-директор Центру Мейерхольда та «Школи театрального лідера» Єлєна Ковальська — вона проведе окрему майстерню для драматургів, арт-менеджерів та всіх практиків театру. 

І все вищезгадане — це навіть не половина програми фестивалю. Але на все це потрібні кошти. У минулі роки «Тиждень актуальної п'єси» підтримувався в рамках програми «Ідея, імпульс, інновація | I3» на чолі з Олесею Островською-Лютою, в 2014 році фестиваль було частково профінансовано за рахунок державної програми «Взаєморозуміння». Але в 2015 році ці програми скасовані й фестивалю доводиться шукати альтернативні джерела фінансування. Завдяки стратегічним партнерам, «Тижню актуальної п'єси» вдалося сформувати частину програми вартістю біля 70 000 грн. Але нам все ще не вистачає 57 000 грн.

 

Куратори «Тижня актуальної п'єси» — помічник художнього керівника зі спецпроектів Національного театру ім. Івана Франка, режисер Андрій Май, драматург Ден Гуменний, театральний менеджер та критик Христина Хоменко звертаються по допомогу саме до ВАС! 

У куратора «Тижня актуальної п'єси» Андрія Май вже є успішний досвід збору коштів на фестиваль «Документ». Сподіваємося, що дякуючи саме ВАМ, фестиваль «Тиждень актуальної п'єси» відбудеться в повному обсязі. 

Ми запрошуємо вас не просто профінансувати фестиваль, а стати його частиною. Бо «Тиждень» — це перш за все люди та для людей! 

 

На що потрібні кошти? 

- проїзд 20 учасників з інших міст України

- проживання учасників з інших міст України — 8 діб

- фестивальна продукція

- проїзд Івана Вирипаєва (Варшава-Київ-Варшава)

- проживання Івана Вирипаєва

- проїзд Міхаіла Угарова та Єлєни Грєміної (Москва-Київ-Москва)

- проживання Міхаіла Угарова та Єлєни Грєміної

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    значок «української нової драми» або «Тиждень актуальної п'єси»

    9 доброчинців

    91 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    книжка від дитячої письменниці Лариси Ніцой. Її казки почали виходити окремими виданнями у 2008му і звідтоді з’являються одна за одною. Книжки дбайливо оформлені Оленою Рощею чи Арсеном Джанік’яном

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «Не плачте за мною ніколи» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    5 картин від художника і драматурга Людмили Тимошенко

    0 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «Лускунчик» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    зимова фотосесія від фотографа Хоменко Христини

    2 доброчинці

    1 залишилось

  • Внесок від 700 грн

    документальна п'єса про вас від куратора фестивалю і драматурга Дена Гуменного

    1 доброчинець

    1 залишилось

  • Внесок від 700 грн

    Вечеря в родині куратора фестивалю і режисера Андрія Мая

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 700 грн

    сніданок з Римою Зюбіною

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    вечеря з Римою Зюбіною

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «Дівка, Україська love story» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «MORITURI TE SALUTANT" в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на 2 особи на виставу «Ерік XIV» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка в грудні 2015

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на 2 особи на виставу «Буря» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка в грудні 2015

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «Швейк» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на 2 особи на виставу «Квітка Будяк» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка в грудні 2015

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «Носороги» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    запрошення на дві особи на виставу «Живий труп» в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

    1 доброчинець

    0 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    психологічна консультація від психолога Олексія Карачинського

    3 доброчинці

    0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту