100 %
 • 50 096зібрано (з 50 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Зробіть внесок у підтримку ансамблю кримськотатарського танцю «BaDeM». Наша мета — розвивати культуру кримських татар на материковій Україні.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Самобутній Емір-Джелял, чарівний Тим-Тим та захоплююча Агир ава ве Хайтарма… можливо для вас ці назви нічого не значать, а для нас — це ціле життя. Ми відтворюємо Крим у своїх танцях. Ми – Ленура, Азіза, Ольга, Нара, Ліля, Еля, а разом «BaDeM».

Розповідь хореографа ансамблю Ельнари Халілової

Коли в 2013 році я переїхала з Сімферополю до Києва, з’явився нескінчений перелік того, за чим я почала сумувати: за родиною та друзями, за рідними містами, за щирими та галасливими кримськотатарськими весіллями, за нашими танцями та піснями наживо… Перші місяці були настільки сумними, що здавалося, наступного дня я складу речі і повернуся додому, де пахне кавою і де обіймають теплі материнські руки. 

Сумувати я перестала того сонячного дня, коли у мого доброго друга виникла ідея створити курси кримськотатарської мови та танцю для дорослих і дітей в Києві. Так ми хоча б наближали Крим у наших думках. І в нас вийшло!

А далі відбулися події, які лише загострили наше бажання розвивати культурну спадщину нашого народу на материку, де вона була б в безпеці. У Крим прийшли загарбники, які принесли з собою не тільки обшуки та боротьбу з інакомисленням, але окрім всього й поставили за мету звести нанівець зусилля кримських татар щодо збереження власної ідентичності. Так кримськотатарські танці стали для нас набагато більше ніж просто спробою наблизити Крим.

Тому ми докладали багато зусиль. Після важкого робочого дня ми збиралися в танцювальному класі та вчили рухи. І це було не дарма. Сьогодні дівчата з ансамблю «BaDeM» приносять радість глядачам, виконуючи чудові народні танці.

 Там де душа…

Можливо, ви змогли побачити нас на Пасха фесті, або на фестивалі Країна мрій. Може, ви не могли відвести погляд від ніжного танцю «Тим-тим» на одному з концертів і навіть сфотографували дівчат з довгими косами та глибокими очима. А виступ до Дня пам’яті та примирення 8 травня вразив вас до глибини душі. Сьогодні в ансамблі під керівництвом хореографа танцюють 6 дівчат та 15 діток.

Звісно, для виступів нам потрібні національні костюми – це невід’ємна частина роботи ансамблю. Перед нами постає завдання зберегти їх автентичність. Ми чуємо від наших бабусь розповіді про те, як в давнину одягалися кримські татарки, якими тканинам та кольорам вони надавали перевагу. У той же час ми хочемо надати костюму нотки сценічності.

Тому – так, ми дівчата і ми збираємо на сукні.

Це не ті сукні, в яких можна піти на вечірку або до ресторану. Ці сукні для танцю, а тому – для втілення нашої мети: збереження культури нашого народу.


Ескіз костюму

Більше про ансамбль ви можете дізнатися тут:

http://ru.krymr.com/a/28101299.html

http://bit.ly/2fBbSGt

http://www.elle.dance/


Статті бюджету:

Придбання тканини: оксамит, шовк та атлас.

Придбання фурнітури: золота нить для вишивання та монетки для прикраси fes (традиційного жіночого головного убору).

Витрати на вишивання кримськотатарського орнаменту.

Витрати на пошиття суконь.

Придбання аксесуарів до костюму, а саме: fes püsküli та quşaq.

Придбання спеціального взуття.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 5
 • Внесок від 100 грн

  Запрошуємо відвідати репетиційне заняття та поспілкуватися з танцівницями ансамблю.

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Участь у майстер-класі з кримськотатарської хореографії.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Фотосесія з дівчатами ансамблю.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Індивідуальне заняття з кримськотатарської хореографії.

  2 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Виступ солістки ансамблю на вашому публічному заході.

  2 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

24 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • КАКТУС Форум 2018

  КАКТУС Форум -це навчальна програма для підлітків 15-18 років, які розробляють власні соціальні проекти, будують план свого професійного розвитку, розширюють кругозір у питаннях прав людини, інклюзії.

  Myroslava
  Savisko
  • 17
  • 40
   днів
  • 0
   грн
 • Координаційний центр переміщених ВНЗ Донбасу й Криму

  Координаційний центр переміщених вищих навчальних закладів – це команда небайдужих, яка вже четвертий рік опікується навчальними закладами Донбасу і Криму, що бачили своє майбутнє тільки з Україною.

  Alex
  Kulga
  • 13
  • 100
   днів
  • 0
   грн