102 %
 • 49 821зібрано (з 49 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Третя серія з циклу документальних фільмів про боротьбу Криму, як території України, в своїй політичній боротьбі за українську приналежність, під назвою: «Крим. 25 років боротьби за Україну»

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 11

Історія

   Ми прововжуємо створення циклу документальних фільмів під загальною назвою: «Крим. 25 років боротьби за Україну»який складається з 25-ти серій про боротьбу Криму, як частини України, в своїй політичній боротьбі за українську приналежність. Фільм розповідає про початок політичної історії часів незалежності України та боротьбу громадянського суспільства з російською гібридною агресією на півострові, яка фактично розпочалась у 1991 році, після виходу України з СРСР.


 Одна серія – один рік, кожна з яких розповідає про тяжкий шлях  Криму, довжиною в 25 років, з першого року незалежності країни і до початку окупації Криму,  де крок за кроком, розповідається про те, як півострів боровся за наповнення українським змістом цієї території.

  Історія Криму, часів незалежності, мало відома населенню України, тому, через брак інформації та більшою мірою, перебуваючи під впливом ще радянської пропаганди,  пересічний громадянин погано орієнтується в подіях навколо Криму і в політичних процесах, які відбувалися в ті часи. Після перегляду, стає цілком  зрозуміло, чому після анексії Криму, Росія розгорнула злочинну агресію проти кримськотатарського народу та усіма методами намагається витіснити його з окупованого Криму, вбачаючи у ньому реальну загрозу для свого існування.

ПРО ФІЛЬМ

  Покроково, рік за роком, кадр за кадром, спираючись на архівні відеоматеріали, пряму мову головних героїв, глядачі матимуть можливість побачити, як українське та кримськотатарське населення боролося за український статус Криму з 1991 року. Почуємо інтерв’ю видатних українських політичних діячів, які  попереджали про можливі наслідки послідовної агресивної політики Москви та непослідовної політики Києва стосовно Криму. У цій серії ми плануємо показати, як саме Росія закріпилася на Кримському півострові шляхом утримання свого флоту і хто дозволив їй фактично окупувати українські військові бази.


 У 1993 році процес розподілу майна колишнього Чорноморського флоту між Росією та Україною загострився до реального військового зіткнення. Закріпивши свою військову присутність у Криму, Росія зміцнила свій вплив на політичні процеси на півострові. Як результат, кримська влада прийняла рішення, всупереч Конституції України, про проведення у 1994 році референдуму про статус Криму і вибори президента Республіки Крим. Отримавши підтримку Москви, проросійські сили в АР Крим продовжили агресивну боротьбу проти української приналежності піострову.


 Аналізуючи події тих років, стає зрозумілим і очевидним, що коріння сучасної окупації знаходяться набагато глибше і вони прямо пропорційно пов’язані з подіями 2014 року.

  Саме через аналіз архівних матеріалів, глядачу стає зрозуміло, що Росія ніколи не залишала український півострів у спокої і тимчасова окупація 2014 року стала логічним завершенням поступової політичної та інформаційної окупації півострову.


ЦІЛЬ

 Через історичні факти новітньої історії України, показати як будувався Крим з часів незалежності і до перших років окупації Криму, а також для переоцінки подій, які призвели до анексії Криму РФ. 

ЗРОБЛЕНО

 Вже знята перша серія фільму, яка знаходиться у відкритому доступі: «1991 рік. Фундамент російської агресії» (перша серія)

На Facebook майже 19 000 переглядів.

Фільм на каналі Youtube: 


  Зараз за власні кошти організації закінчуємо роботу над другою серією "Рік 1992. «Півострів розбрату»

 яку плануємо випустити до 31.03.2019 року.

 Наразі потрібні кошти для роботи над 3 серією, яка присв'ячена подіям 1993 року - "Підгрунття для нападу готове".

  Вихід третьої серії фільму "Крим. 25 років боротьби за Україну" планується 18 червня 2019 року. Презентація відбудеться у м. Херсоні у Медіа-центр "ІРС-Херсон". Після презентації фільм буду розміщено на платформах Facebook і YouTube.

Зібрані на Спільнокошті кошти потрібні на витрати з пошуку інформації для створення фільму, написання сценарію (в т.ч. відрядження, проживання готелі, транспортні витрати, послуги архіву) загалом 28 тис. грн. та 21 тис. витрати на послуги режисера, відеографа, звукооператора та на технічні засоби. 

В разі, якщо ми зберемо суму більше ніж планували, всі кошти, що зібрані вище запланованої, підуть на виробництво четвертої серії цього циклу.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 100 грн

  Ми надішлемо Вам особисту подяку на e-mail та напишемо подяку на вашій особистій сторінці на Facebook.

  0 доброчинців

  1000 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Ми надішлемо Вам особисту подяку на e-mail та напишемо подяку на вашій особистій сторінці на Facebook та Ваше ім’я буде розміщене у фінальних титрах 3 серії - 1993 рік.

  1 доброчинець

  499 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у фінальних титрах 3 серії - 1993 рік та ви отримаєте постер фільму формату А4

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у фінальних титрах 3 серії - 1993 рік та Ви отримаєте постер фільму формату А3 з автографами та особистою подякою авторів фільму

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у титрах, на ПОЧАТКУ ФІЛЬМУ та Ви отримаєте постер фільму формату А3 з автографами та особистою подякою авторів фільму

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у титрах, на ПОЧАТКУ ФІЛЬМУ та Ви отримаєте офіційний диск з трьома серіями фільму

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Ваше ім’я буде розміщене у ВСІХ титрах НАСТУПНИХ СЕРІЙ ФІЛЬМУ "Крим. 25 років боротьби за Україну" та Ви отримаєте постер фільму формату А3 та офіційний диск з трьома серіями фільму

  0 доброчинців

  15 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

12 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Короткометражний фільм "WUNDERKIND"

  (Депутат + ведмідь Грізлі + телеведуча + вундеркінд) х N тисяч - 2 невідомих =? При цьому залишитися у виграші і бажано вцілілим. Як розв'язати цю задачу? Прорахувати всі варіанти !!!

  Andriy
  Snitsarchuk
  • 20
  • 60
   днів
  • 0
   грн
 • Osten-Sacken Off-Stage

  Osten-Sacken Off-Stage Festival. Освітній мистецький фестиваль під відкритим небом.

  Валерія
  Космідайло
  • 0
  • 180
   днів
  • 0
   грн