109 %
 • 85 089зібрано (з 77 840 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Видаємо європейський бестселер про філософію для дітей і дорослих українською мовою

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 12

Історія

Чому важливо видати цю книжку

На відміну від українців, більшість з яких вивчає філософію лише зі студентських років, у країнах Європи, зокрема Німеччині, Італії, Австрії, Франції, знайомство з філософією починається задовго до вступу в університет.

Якісна і цікава філософська література для дітей і підлітків сприяє формуванню нового покоління українців, яке вміє критично і незалежно мислити.

Марципановий динозаврик або Звідки прийшла ідея


Сучасний український філософ Андрій Баумейстер читав лекцію у Культурній асоціації «Новий Акрополь», і говорив про видатних мислителів різних часів, які прийшли до філософії у досить ранньому віці. Побіжно згадав про книжку німецькою, яка потрапила йому до рук.

Дівчинка Нора, 11 років, якраз дізналася про теорію ідей Платона, і замислилася — чи існує досі ідея динозавра, якщо врахувати, що динозаври вимерли бозна-коли. Професор відповів дівчинці і на додачу надіслав їй марципанового динозаврика. З цього динозаврика почалася вся історія — кількарічне унікальне листування між Дино-Норою і філософом Вітторіо.

Цієї розповіді нам було достатньо, щоб зрозуміти — ця книжка має побачити світ ще й українською мовою!

Який вплив має філософія на дітей

Автор книжки відповідає на це питання у післямові. На його думку нескінченні дитячі «чому?» за своєю сутністю є філософськими. «Якщо дитина хоче знати, «чому» ми вмираємо, то вона зовсім не цікавиться первинним переліком причин смерті — вона хоче дізнатися про сенс смерті». Ігнорування або іронічне спрощення таких суттєво важливих дитячих запитань (які самою дитиною ставляться серйозно) створюють небезпеку для її духовного розвитку і формування.


Про книжку «Кав’ярня мертвих філософів»

Це «філософське листування для дітей та дорослих» складається з автентичних листів між дорослим філософом Вітторіо Гесле і дівчинкою Норою. На початку листування їй було 11 років, а наприкінці книжки виповнилося 13.   

Дитячі запитання Нори насправді є великими питаннями філософії. Чи є душа безсмертною? Чи мають тварини свідомість? Чи є Всесвіт нескінченним? Вітторіо Гесле упевненою рукою веде Нору у своїх відповідях лабіринтами філософської думки. Разом вони вигадують собі фантастичну кав’ярню, де великі філософи, від Платона до Ганса Йонаса, дискутують про Бога, про світ та про правильне життя. Це незвичне листування між ними обома і є, власне, вступом до філософії для дітей та дорослих.

Про автора

Вітторіо Гесле — народився у 1960 році — німецький філософ італійського походження, який нині працює на посаді професора філософії в Університеті Нотр-Дам (США). Автор численних робіт з історії філософії, практичної філософії, дискурсивної етики тощо. Вибрані роботи: «Криза сучасності та відповідальність філософії» (1990), «Мораль і політика» (1997), «Вуді Аллен. Досвід комічного» (2001), «Філософський діалог» (2013) та ін. Найбільшої популярності здобула книга «Кав’ярня мертвих філософів» (1997).

Ми збираємо кошти — для друку 1000 примірників у типографії

Видавництво «Новий Акрополь» створене у 1994 році як підрозділ одноіменної культурної асоціації, головною метою якої є поширення філософських поглядів у суспільстві і формування ставлення до філософії як до невід’ємної частки сучасної цивілізації та культури.

За понад 20 років ми видали українською мовою книги європейських філософів: П'єра Адо, Хорхе Лівраги, Делії Гусман, Олени Блаватської, Джордано Бруно та інших.

Коли книжка буде надрукована і як виглядатиме

Наш план — грудень 2018. Щоб книжка стала подарунком і на День Святого Миколая, і на Новий Рік. Але ми беремо до уваги непередбачувані ситуації, тож є і план Б — січень 2019.

Книжка матиме тверду обкладинку і 200 сторінок приємного крейдяного паперу, з кольоровими вкладками. Формат 84х108/32 мм.

Де можна буде купити книжку

Книжки нашого видавництва продаються у «Книгарні Є», «Букві», «Києво-Могилянській академії». А ще можна буде замовити онлайн через наш сайт або facebook.


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 50 грн

  Листівка з авторською ілюстрацією з книжки

  20 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Капучіно або лате для двох від VeteranoCoffee — сертифікат. Вісім кав'ярень у Києві!

  18 доброчинців

  32 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Закладка для книг з авторською ілюстрацією — робить читання зручним

  16 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Фірмовий олівець — щоб підкреслювати у книжках важливі ідеї і писати нотатки

  7 доброчинців

  13 залишилось

 • Внесок від 298 грн

  Блокнот з авторською обкладинкою — щоб виписувати цитати, запитання і думки, які прийшли під час читання

  4 доброчинці

  11 залишилось

 • Внесок від 399 грн

  Книжка «Кав’ярня мертвих філософів» + бонус-закладка

  79 доброчинців

  21 залишилось

 • Внесок від 995 грн

  Футболка з цитатою — нагадуватиме про важливе

  3 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Квиток на лекцію «Мистецтво жити свідомо» Антона Мусуліна, засновника і керівника школи філософії «Новий Акрополь» в Україні — 11 жовтня 2018, Київ

  4 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

26 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Молодіжний табір MASCOT 2020

  MASCOT- це творчий англомовний табір для активної та ініціативної молоді з усіх куточків України, що прагнене змінювати себе та суспільство.

  Юрій
  Королишин
  • 30
  • 35
   днів
  • 0
   грн
 • "НАШІ БЕЗ РАШІ" 2020 - інтернет скетч-ком

  НАШІ БЕЗ РАШІ - Інтернет скетч-ком, що розповідає про країну, в якій хотів би жити кожен Українець.

  Roman
  Hapachylo
  • 524
  • 182
   днів
  • 0
   грн