361 доброчинець
153 405₴зібрано (з 125 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
361 доброчинець
153 405₴зібрано (з 125 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Чотири роки тому проект «Безкоштовні курси української мови» став відповіддю групи небайдужих філологів, журналістів та громадських активістів на антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про мови». Розуміли: аби в Україні говорили українською, потрібно надати можливість її вивчати, змінити підходи у викладанні і, насамперед, мову популяризувати. Нам це вдалося. З 2014 року зусиллями наших волонтерів у 4 містах почали діяти перші в країні всеукраїнські безкоштовні курси мови для всіх охочих за авторськими комунікативними, ігровими, культурними методиками.
«Безкоштовні курси української мови» стали не лише освітнім, а й культурницьким проектом. Навчання, як ми його бачимо, - всеохопне занурення в мовне середовище. Уроки, комунікації в класі доповнюємо зустрічами з українськими письменниками, поетами, листуванням з культурними діячами, слухачі діляться враженнями від прочитаних українських книг, провадимо конкурси і вікторини, - усе, що дає змогу практикувати мову.
Сьогодні проект - мережа з осередками у 25 містах України, команда котрого складає понад 80 волонтерів - викладачів та координаторів. Наша головна аудиторія — російськомовні українці, вимушені переселенці та українці за кордоном.
У місті, де створено осередок, координатор подає оголошення про старт курсів та контакти для зголошення слухачів. Можна подати заявку на сайті movaua.org.ua, безпосередньо координатору, електронною поштою.
Найбільший попит у Києві — 650 людей на курс із різними рівнями володіння українською. За три-шість місяців наші слухачі вже можуть добре розмовляти.
Ми працюємо за власними, авторськими методиками вивчення української мови, що всотали кращий досвід різноманітних практик.
Команда «Безкоштовних курсів української мови» працює на волонтерських засадах. Задля проведення значимих, соціально важливих проектів й залучення фундаторів ми створили громадську організацію «Український світ».
Основним інструментом навчального процесу є стаціонарні заняття в аудиторії з викладачем. Проте багато людей фізично чи фінансово не мають змоги приїздити, хоча ми й присутні у 25 містах - цього суттєво недостатньо для охоплення всіх охочих вивчати мову. Отже, ми вирішили перенести частину курсів в онлайн.
З проектом «Є-мова» ми пройшли інкубаційну програму конкурсу ІТ-проектів у сфері електронної демократії Egap Challenge та увійшли до трійки переможців.
Наша команда створила пілот сайту - це дизайн, верстка, код, розробила тести на рівня володіння мовою, програми, навчальні матеріали, відеоуроки, апробувала теми для навчання. Пілот протестували на цільовій аудиторії - учні шкіл прифронтової зони, слухачі з діаспори, російськомовні українці. Функціонує демоверсія сайту «Є-мова».
Навчання диференційовано за рівнями: елементарний (рівень А1, А2); вільний (В1, В2); досвідчений (С1, С2).
Методика відповідає стандартам Міністерства освіти та науки України і Загальноєвропейським рекомендаціям із мовної освіти (Common European Framework of Reference for Languages).
Наше основне завдання на цьому етапі – створити на сайті два модулі, українською та англійською мовою, щоб громадяни України й іноземці могли повноцінно вивчати українську мову.
Загальний бюджет модулю проекту складає 801 500 грн. Наша команда уже залучила 54 000 грн, за які розробила сайт та наповнила його першим функціоналом та інформацією: тест на визначення рівня, навчальні уроки для рівня А2, дизайн, верстка, розробка. Також ми виграли фінансування у розмірі 100 000 грн в рамках конкурсу EGAP і продовжуємо залучати кошти у рамках проекту.
Громадяни України, котрі мають бажання чи потребу почати спілкуватись українською: внутрішньо переміщені особи; громадяни України, що вимушено перебувають на окупованих територіях; громадяни, що мають особисту потребу вивчити мову країни.
Держслужбовці.
Іноземці, котрі хочуть отримати громадянство; іноземці, що мають потребу спілкуватись українською для роботи, освіти, побуту.
Українці за кордоном.
Охочі вивчити українську онлайн уже сьогодні можуть зареєструватися на порталі й отримати доступ до навчальних матеріалів, практичних занять, відеолекцій і тестів.
Платформа «Є-мова» забезпечує комплексний підхід до вивчення української мови – практичні заняття, навчальні матеріали і відео, тестова перевірка знань, моніторинг успішності, атестація (сертифікація) знань, а також передбачає дистанційне навчання з викладачем за допомогою відеозв’язку на теми, вибрані слухачем.
У рамках проекту «Є-мова» ГО «Український світ» розпочала співпрацю з Міністерством освіти і науки України для узгодження навчальних програм задля подальшого ліцензування освітнього процесу.
«Соромно не знати»
До нас прийшла дівчинка-росіянка Марія, чия родина давно перебралася до України, але ніхто не розмовляв українською мовою. Марія вирішила, що час вже почати.
Прийшло багато російськомовних наших громадян, які говорили, що їм соромно, що вони не вміють спілкуватися українською чи просто боялися, що з першого разу не вийде. Або у них, наприклад, був травматичний досвід вивчення: вчилися на нецікавій літературі, зі шкільним примусом або ж взагалі не було середовища для спілкування українською. Тоді ми стаємо трохи психологами. Пояснюємо, що шлях до вивчення мови можливий через помилки. Спершу їх багато, але лише з практикою вони зникають.
«Хочу читати казки внукам українською»
Жінки чи бабусі, які хочуть навчатись спілкуватись із дітьми та внуками українською — це дуже цікава аудиторія та хороша мотивація.
До окупації Криму та Донбасу наші курси діяли і на півострові, і у Луганську, і у Донецьку. Зараз ми працюємо у прифронтовій зоні: Щастя, Дружківка, Констянтинівка, Краматорськ, Маріуполь та в інших містах України, зокрема Києві, Львові, Чернігові, Херсоні, Запоріжжі, Харкові тощо. Привозимо туди українські книжки (акція «Книжковий форум на колесах» чи «Миколайчики на схід»), мандруємо містами, організовуємо зустрічі для дорослих і дітей із письменниками та поетами.
«Потрібно на роботі»
Значна кількість людей, яким потрібна українська для роботи, — це працівники державних установ. Коли ухвалили зміни до закону «Про державну службу», згідно з яким знання української стало обов’язковим, чиновники прийшли до нас навчатися. Зазвичай за три місяці вони підтягують мовну грамотність та отримують сертифікат про закінчення курсів.
Також до нас ходять журналісти та піарники, які хочуть поглибити свої практичні навички української.
«Хочу знати більше про цю прекрасну країну»
Це мотиватор туристів, які їдуть до України і хочуть на елементарному рівні опанувати мову, або, принаймні, вивчити декілька елементарних фраз. Насправді знайти такий швидковчитель не так і просто, тому багато хто знаходить інформацію про наші курси та звертається за допомогою.
"Любов"
Це, мабуть, найвмотивованіша аудиторія. На курси часто приходять іноземці, які одружилися на українках. З поваги та любові до мови своїх дружин вони вивчають українську. Наприклад, іспанець Фаб’ян Абдала.
Разом із дружиною-українкою повернулися з Іспанії в Україну. Чоловік прийшов до нас на курси та вже майже вільно спілкується українською. Він розповідає, що його дуже надихнуло Закарпаття і чудова говірка його мешканців. А нас на роботу надихають ось такі історії кохання.
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Є-мова - онлайн-платформа для вивчення української мови
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.