Є-мова - онлайн-платформа для вивчення української мови

 Є-мова - онлайн-платформа для вивчення української мови

100%

361 доброчинець

153 405зібрано (з 125 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 02 травня 2018 р. 22:14

«Є-мова» – це перша комплексна онлайн-платформа з вивчення української мови

Блог

Відомості про здійснення проєкту


ІСТОРІЯ

Чотири роки тому проект «Безкоштовні курси української мови»  став відповіддю групи небайдужих філологів, журналістів та громадських активістів на антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про мови». Розуміли: аби в Україні говорили українською, потрібно надати можливість її вивчати, змінити підходи у викладанні і, насамперед, мову популяризувати. Нам це вдалося. З 2014 року зусиллями наших волонтерів у 4 містах почали діяти перші в країні всеукраїнські безкоштовні курси мови для всіх охочих за авторськими комунікативними, ігровими, культурними методиками.


«Безкоштовні курси української мови» стали не лише освітнім, а й культурницьким проектом. Навчання, як ми його бачимо, - всеохопне занурення в мовне середовище. Уроки, комунікації в класі доповнюємо зустрічами з  українськими письменниками, поетами, листуванням з культурними діячами, слухачі діляться враженнями від прочитаних українських книг, провадимо конкурси і вікторини, - усе, що дає змогу практикувати мову.

Сьогодні проект - мережа з осередками у 25 містах України, команда котрого складає понад 80 волонтерів - викладачів та координаторів. Наша головна аудиторія — російськомовні українці, вимушені переселенці та українці за кордоном.


ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

У місті, де створено осередок, координатор подає оголошення про старт курсів та контакти для зголошення слухачів. Можна подати заявку на сайті movaua.org.ua, безпосередньо координатору, електронною поштою.

Найбільший попит у Києві — 650 людей на курс із різними рівнями володіння українською. За три-шість місяців наші слухачі вже можуть добре розмовляти.

Ми працюємо за власними, авторськими методиками вивчення української мови, що всотали кращий досвід різноманітних практик.

Команда «Безкоштовних курсів української мови» працює на волонтерських засадах. Задля проведення значимих, соціально важливих проектів й залучення фундаторів ми створили громадську організацію «Український світ».


ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Основним інструментом навчального процесу є стаціонарні заняття в аудиторії з викладачем. Проте багато людей фізично чи фінансово не мають змоги приїздити, хоча ми й присутні у 25 містах - цього суттєво недостатньо  для охоплення всіх охочих вивчати мову. Отже, ми вирішили перенести частину курсів в онлайн.

З проектом «Є-мова» ми пройшли інкубаційну програму конкурсу ІТ-проектів у сфері електронної демократії Egap Challenge та увійшли до трійки переможців.

Наша команда створила пілот сайту - це дизайн, верстка, код, розробила тести на рівня володіння мовою, програми, навчальні матеріали,  відеоуроки, апробувала теми для навчання. Пілот протестували на цільовій аудиторії  - учні шкіл прифронтової зони, слухачі з діаспори,  російськомовні українці. Функціонує демоверсія сайту «Є-мова»

Навчання диференційовано за рівнями: елементарний (рівень А1, А2); вільний (В1, В2); досвідчений (С1, С2).

Методика відповідає стандартам Міністерства освіти та науки України і Загальноєвропейським рекомендаціям із мовної освіти (Common European Framework of Reference for Languages).

Наше основне завдання на цьому етапі – створити на сайті два модулі, українською та англійською мовою, щоб громадяни України й іноземці могли повноцінно вивчати українську мову.

Загальний бюджет модулю проекту складає 801 500 грн. Наша команда уже залучила 54 000 грн, за які розробила сайт та наповнила його першим функціоналом та інформацією: тест на визначення рівня, навчальні уроки для рівня А2, дизайн, верстка, розробка. Також ми виграли фінансування у розмірі 100 000 грн в рамках конкурсу EGAP і продовжуємо залучати кошти у рамках проекту.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ ПРОЕКТУ

Громадяни України, котрі мають бажання чи потребу почати спілкуватись українською: внутрішньо переміщені особи; громадяни України, що вимушено перебувають на окупованих територіях; громадяни, що мають особисту потребу вивчити мову країни.

Держслужбовці.

Іноземці, котрі хочуть отримати громадянство; іноземці, що мають потребу спілкуватись українською для роботи, освіти, побуту.

Українці за кордоном.


МОЖЛИВОСТІ СЬОГОДНІ

Охочі вивчити українську онлайн уже сьогодні можуть зареєструватися на порталі й отримати доступ до навчальних матеріалів, практичних занять, відеолекцій і тестів.

Платформа «Є-мова» забезпечує комплексний підхід до вивчення української мови – практичні заняття, навчальні матеріали і відео, тестова перевірка знань, моніторинг успішності, атестація (сертифікація) знань, а також передбачає дистанційне навчання з викладачем за допомогою відеозв’язку на теми, вибрані слухачем.

У рамках проекту «Є-мова» ГО «Український світ» розпочала співпрацю з Міністерством освіти і науки України для узгодження навчальних програм задля подальшого ліцензування освітнього процесу.МОТИВАТОРИ СЛУХАЧІВ

«Соромно не знати»

До нас прийшла дівчинка-росіянка Марія, чия родина давно перебралася до України, але ніхто не розмовляв українською мовою. Марія вирішила, що час вже почати.

Прийшло багато російськомовних наших громадян, які говорили, що їм соромно, що вони не вміють спілкуватися українською чи просто боялися, що з першого разу не вийде. Або у них, наприклад, був травматичний досвід вивчення: вчилися на нецікавій літературі, зі шкільним примусом або ж взагалі не було середовища для спілкування українською. Тоді ми стаємо трохи психологами. Пояснюємо, що шлях до вивчення мови можливий через помилки. Спершу їх багато, але лише з практикою вони зникають.

«Хочу читати казки внукам українською»

Жінки чи бабусі, які хочуть навчатись спілкуватись із дітьми та внуками українською — це дуже цікава аудиторія та хороша мотивація.

До окупації Криму та Донбасу наші курси діяли і на півострові, і у Луганську, і у Донецьку. Зараз ми працюємо у прифронтовій зоні: Щастя, Дружківка, Констянтинівка, Краматорськ, Маріуполь та в інших містах України, зокрема Києві, Львові, Чернігові, Херсоні, Запоріжжі, Харкові тощо. Привозимо туди українські книжки (акція «Книжковий форум на колесах» чи «Миколайчики на схід»), мандруємо містами, організовуємо зустрічі для дорослих і дітей із письменниками та поетами.

«Потрібно на роботі»

Значна кількість людей, яким потрібна українська для роботи, — це працівники державних установ. Коли ухвалили зміни до закону «Про державну службу», згідно з яким знання української стало обов’язковим, чиновники прийшли до нас навчатися. Зазвичай за три місяці вони підтягують мовну грамотність та отримують сертифікат про закінчення курсів.

Також до нас ходять журналісти та піарники, які хочуть поглибити свої практичні навички української.

«Хочу знати більше про цю прекрасну країну»

Це мотиватор туристів, які їдуть до України і хочуть на елементарному рівні опанувати мову, або, принаймні, вивчити декілька елементарних фраз. Насправді знайти такий швидковчитель не так і просто, тому багато хто знаходить інформацію про наші курси та звертається за допомогою.

"Любов"

Це, мабуть, найвмотивованіша аудиторія. На курси часто приходять іноземці, які одружилися на українках. З поваги та любові до мови своїх дружин вони вивчають українську. Наприклад, іспанець Фаб’ян Абдала.

Разом із дружиною-українкою повернулися з Іспанії в Україну. Чоловік прийшов до нас на курси та вже майже вільно спілкується українською. Він розповідає, що його дуже надихнуло Закарпаття і чудова говірка його мешканців. А нас на роботу надихають ось такі історії кохання.Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Дзвінка Матіяш Роман про батьківщину

  10 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Книжка "ОУН на Донеччині"

  13 доброчинців

  137 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Чашка "Фліртую лише українською"

  26 доброчинців

  174 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Футболка Безкоштовних курсів української мови

  10 доброчинців

  240 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Набір листівок "Українські прислів'я" Автор - Катерина Яцушек

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Набір листівок "Міста України" (Київ, Вінниця, Рівне, Одеса, Чернівці). Автор - Oleksiy Pyliov. У наборі 5 листівок.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Антін Мухарський "Майдан. Революція Духу"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Набір листівок "Ведосипеди" Автор - Eliash Strongowski

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Богдана Матіяш "Розмови з Богом"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Альбом наліпок "Я люблю Україну"

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Книжка "Розстріляне відродження": поезія та проза Поезії Тичини, Семенка, Зерова, Плужника та Рильського, а також прозові твори Хвильового, Косинки, Яновського й Остапа Вишні.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Підліткова література Сергій Гридін "Незрозумілі"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Підліткова література Сергій Гридін "Відчайдушні"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Богдан Волошин "Політ золотої мушки" Оповідки з їхнім неповторним колоритом покутсько-бойківських говірок здатні забезпечити справжню "сатисфакцію від релаксації" наділеному почуттям гумору читачеві.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Збірка малюнків "Битви за Землю Рідну". Автор - Юрко Журавель

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Набір книжок із серії "Теплі історії": - "Теплі історії до кави" Н. Гербіш - "Теплі історії до шоколаду" Н. Гербіш

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Історії талановитих людей: життєві історії людей, яких ми знаємо і любимо. Упорядник - Ірина Славінська.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Набір книжок із серії "Теплі історії": - "Теплі історії про кохання" - "Теплі історії про дива, коханих і рідних"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Набір книжок: - "Листи з екватора" (Анна Яременко) - "Київ - New York. Зустріч, що розфарбувала життя" (Ірина Тетера)

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Чат для дівчат

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Підліткова література Марія Морозенко "Я закохалася"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Теорія культури та масова культура

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дзвінка Матіяш Марта з вулиці Святого Миколая

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Петро Кралюк Таємний агент Микола Гоголь

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Наталія Гурницька Роман, що зігріває душу: "Мелодія кави у тональності кардамону"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Тімоті Снайдер Перетворення націй Бібліотека спротиву

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Леонід Ушкалов Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  ДіБіСі П'єр Світло згасло в Країні Див

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  "Чарівний сад" - розмальовка-антистрес. Автор - Джоанна Басфорд.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Українська - легко! Українська без суржику, русизмів і кальок за допомогою інфографіки! Створено спільно з інтернет-ресурсом "Мова – ДНК нації"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Генрі Форд "Моє життя та робота" Форд "мовчав" упродовж свого життя, не спілкувався з пресою, усі погляди й одкровення висловивши у cвоїй єдиній книзі.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви. Фотографії Сергія Лойка Понад понад 100 інтерв'ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Набір дисків "Музика гідності": - диск 1 "Вартові" - диск 2 "Нова варта" - диск 3 "Наживо"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  "Я люблю Україну" - розмальовка для душі. Автор - Олеся Вакуленко.

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Анексія: Острів Крим. Хроніки "гібридной війни" Автор - Тарас Березовець

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Комплект книг "theUKRAINIANS" У книгах зібрано по 20 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org – онлайн-журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Набір книг "Жіноча перекладна проза": - А. Мартен-Люган "Щасливі люди читають книжки і п’ють каву" - Е. Ґілберт "Їсти, молитися, кохати" - А. Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Набір книжок Оксани Забужко: - "Хроніки від Фортінбраса", - "Notre dame d'Ukraine: українка в конфлікті міфологій", - "Філософія української ідеї та європейський контекст"

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  - "Теплі історії з корицею" (Юлія Смаль) - "Теплі історії про радість і сум" (Міла Іванцова) - "Теплі історії мрійника" (Святослав Черній) - "Трояндовий джем" (Тетяна Белімова)

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Комплект культурно-історичних видань з великою кількістю ілюстрацій: "Храми Києва" і "Зруйновані святині Києва: втрати та відродження".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Авторська футболка від Ukrmantra "Олень". Жіноча, розмір S-M

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  "RECвізити. Антологія письменницьких голосів" Проект журналістки Т. Терен покликаний зберегти думки, переконання, позиції, оцінки, творчі і життєві правила найзнаковіших сучасних українських авторів.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Рукописна збірка творів Тараса Шевченка ("Кобзар" 1840 року, поеми "Гайдамаки" і "Гамалія"), переписаних латиницею та проілюстрованих художниками М. Башиловим і Я. де Бальменом. Факимільне видання.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Громадська організація Український світ в рамках проекту Є-мова проводить мовний інтенсив для тих, хто бажає перейти на українську та почати говорити.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Ексклюзивна подушка від GAPCHINSKA Розмір 65х45

  1 доброчинець

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту