Enter UA

 Enter UA

100%

97 доброчинців

75 717зібрано (з 75 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

«Enter UA» - мистецько-дослідницький проект про українські істини. Автори відправились в пішу експедицію через Україну і на основі зібраних матеріалів створять музично-медійну виставу.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Мета

Коли ви читаєте цей текст, ми вже в дорозі!

Україна як соціально-політична система переживає всередині безліч складних формотворчих процесів, болючих досвідів та протиріч.  Щоб побачити та почути їх ми вирушили в пішу експедицію через всю територію України - від Чопу до першого блок-посту на сході. Під час подорожі ми досліджуємо цінності українських людей, їхні уявлення про добро і зло, про те, що є правильним, а що ні, і чому.


Ви можете відстежувати наше просування на сторінці проекту у facebook.

Ми свідомо обрали піший спосіб пересування: він дозволяє споглядати та зануритися в оточуючу дійсність, відчути масштаб і тяглість, прожити кожен крок. Ми помістили себе в екстремальні умови, аби скоротити відстань між собою та іншими, незнайомими людьми, з якими ми маємо спільну країну, з якими хочемо познайомитися. Кожен день на цьому шляху - це стрибок в невідоме і ночівля кожного разу в новому невідомому місці, там, де застане ніч – в лісі, в полі, в церкві або у випадкових людей, які розділять з нами вечерю та розкажуть свою правду. 

Ми фіксуємо фотографією, аудіо- та відеозаписом культурні ландшафти, ситуативні моделі, випадкові сповіді, краєвиди. Це свого роду антропологічне дослідження, в якому ми описуємо середовище і власні рефлексії, фіксуємо внутрішні трансформації, збираючи матеріали для подальшого мистецького опрацювання. На базі цього дослідження ми створимо музично-мультимедійну виставу.

Мистецький задум

Особливість нашого творчого методу полягає у тому, що основою для твору є не драматичний текст як зазвичай, а соціальне дослідження. Enter UA – це міждисциплінарний проект, який реалізовується у співпраці з науковцями. Спільними зусиллями ми готуємо теоретичну базу для майбутнього художнього твору. 

При створенні вистави для нас є дуже важливим пошук сучасних засобів виразності. Цього разу основними робочими елемантами стануть мультимедіа та електронна музика.

Щоб уникнути характерної для театрального мистецтва усної оповіді, ми вирішили звернутися до візуальних засобів виразності, які не розказують про життя, а показують його. На основі відзнятого в процесі подорожі матеріалу, ми створимо медійну сценографію, що пульсує задокументованими фрагментами дійсності, її образами, голосами. Таким чином ми сподіваємось наблизити до глядача ту реальність, яка відкриється нам під час експедиції. 


Іншою складовою вистави буде електронна музика, яка виконуватиметься музикантами наживо, також звучатимуть вокали. Музична концепція майбутнього твору формуватиметься вже по завершенню експедиції в процесі аналізу зібраного матеріалу. Тому про неї поки що ми не можемо надати чіткої інформації, але, згідно задуму, саме на основі музики вибудовуватиметься драматургія майбутнього твору, важливим елементом якої стануть тексти пісень, що будуть створені на матеріалі наших щоденних записів з подорожі.

Про нас

Ми молоді представники українського незалежного театру,  прагнемо робити цікавий сучаснику соціально активний театр, який виходить за рамки мистецтва як такого.

Наші реалізовані проекти:

«Диплом» - критична документальна вистава про сучасну систему освіти, створена на базі понад 300 глибинних інтерв’ю з учасниками освітнього процесу;

«R+J» - рефлексія молодого покоління сходу та заходу України на сучасну політичну ситуацію. Вистава зроблена у форматі концерту важкої альтернативної музики. Робота була представлена на престижних європейських фестивалях;

«Осінь на Плутоні» - вистава створена на основі тривалого включеного спостереження та комунікації з мешканцями Львівського геріатричного пансіонату, підіймає теми старості. Робота увійшла до репертуару Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса;

«Позивний Рама» - вистава на тему постравматичного синдрому, створена на основі життєвих історій людей, що пережили досвід війни. Проект реалізовано у співпраці зі Словацьким театром «Потон».

Що зроблено

Все почалось з ідеї побачити на власні очі свою країну - саме тому ми обрали пішу подорож Україною. Власним коштом ми закупили необхідне якісне фото- та відеообладнання і  провели необхідну підготовку до подорожі. Після повернення розпочнеться нова стадія – опрацювання зібраних матеріалів - систематизація, монтаж великих об’ємів відеозаписів у форматі 4К та робота над виставою. І ми запрошуємо вас долучитися до створення мистецького твору, який представить унікальну панораму української дійсності у всій її різноманітності.  Сподіваємось, що наша робота дозволить зрозуміти, що є між нами всіма спільного і допоможе нам сприймати інших на більш глибокому рівні, ніж етнічні, мовні, релігійні чи соціальні відмінності. 

До того ж наш проект за методом реалізації не має аналогів ні в Україні ні закордоном і така робота може внести значний вклад в розвиток сучасного українського театру.


Ви можете підтримати проект фінансово чи іншим способом (технічно, часом, роботою, добрим словом, увагою).

Зазначена сума – це база, що допоможе нам продовжити роботу над проектом і розділити з країною свій досвід та спостереження. Решту коштів необхідних для остаточної реалізації проекту ми плануємо залучити з інших джерел - від грантодавців та донорів.

Учасники проекту:

Сашко Брама – незалежний театральний діяч, займається авторським пошуковим театром на документальній основі. Учасник фестивалів Radikal Jung (Німеччина), ГОГОЛЬFESТ (Україна), Divadelna Nitra (Словаччина), GLOBALIZE COLOGNE (Німеччина), Die in Beauty (Німеччина). Реалізовані театральні проекти: ДИПЛОМ (2014), R+J (2015), Осінь на Плутоні (2017), Позивний «РАМА» (2017). 


Андрій Бучко – художник, фотограф, актор. Освіта: Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, Львівський національний університет ім. І Франка Театральні проекти: «Осінь На Плутоні» (2016) «Позивний Рама» (2017) Фільмографія: «Так закінчилось літо» (2013) «Чапля»(2015).


Тереза Яковина - художниця, сценографка.

Освіта: Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури (Київ), Школа Мистецтв Вайсензе в Берліні (Weissensee Kunsthochschule Berlin). Реалізовані проекти: 'Діти сонця' в Університеті Мистецтв (Universität der Künste), (Берлін, 2016), опера 'Дон Кіхот' (Бранденбург, 2016). Брала участь в театральних резиденціях і фестивалях у Берліні, Мюнхені, Амстердамі та Кракові.

Роман Лозинський – аналітичний супровід проекту.

Дослідник, працює в академічному середовищі, автор документальних нарисів та художніх репортажів (lozynskyj.blogspot.com). Зацікавлення: соціальна теорія, владні відносини (power relations) та повсякденні ландшафти пост-радянського простору. Стажувався в Університеті Турку (Фінляндія) в рамках Coimbra Group Scholarship Program. Магістрант географії Університету Південного Іллінойсу Едвардсвіль (Southern Illinois University Edwardsville), США. 

Вікторія Бриндза — зовнішня стратегічна консультантка проекту.

Соціологиня, авторка та викладачка курсу "Критичне мислення", досвідчена модераторка.



Cвітлана Колодій – супровід проекту містами Сходу.

Проектна менеджерка, координаторка проекту GoEast громадської організації Global Office, експертка з краудфандингу та викладачка з фандрейзингу для Creative managment camp. За останні п’ять років неодноразово змінювала міста і професії: від керівниці філії великої компанії у Донецьку до віце-чемпіонки з заварювання кави у джезві у Львові та координаторки краудфандингової платформи Спільнокошт у Києві.

Тімур Гогітідзе – композитор проекту.

музикант, композитор електронної музики, барабанщик гурту Атмасфера, у складі якого брав участь у фестивалях Global Battle of the Bands (Англія, 2007), Moldejazz і NGPrix (Норвегія 2009), Przystanek Woodstock (Польща 2006-2008, у 2009 – виступ на головній сцені), EUROPA-Fest (Румунія, 2011), Peace festival (Німеччина, 2015), Oslo Musikkfest (Норвегія, 2015), MJR festival (Литва, 2015) та багато інших.

Іванка Шкварок – вокалістка проекту.

Співачка, артистка, композиторка. Участь в музичних колективах: Ivory Street (2012-2013) та Yoko (2014-2016). Випущені платівки: «Слова» (2013), «What can I say» (2016). Відеоробота на пісню «До тебе»(2013). Участь у фестивалях «Флюгери Львова» (2013), Die in Beauty (Німеччина, 2016).


Завада Ольга – зв’язки з громадськістю, координування проекту.

Культуролог, PhDs філософського факультету ЛНУ ім. Івана Франка, журналіст інтернет-видання «СКАЗ».



Наталка Курсик – зв’язки з громадськістю, координування проекту.

Координатор в проектах Ukraїner, Prostoboso. 










ДЯКУЄМО КОЖНОМУ, ХТО ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО КАМПАНІЇ.
Всі внески для нас - значні.

Кошти нам потрібні для подальшого опрацювання відеоматеріалів  зібраних в процесі подорожі.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Дкуємо! Авторська електронна листівка з подякою Вам особисто буде розміщена на сторінці проекту у facebook.

    3 доброчинці

    27 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Дякуємо! Ви отримаєте приховане посилання на відео з вистави "R+J"!

    4 доброчинці

    11 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Дякуємо! Ви отримаєте приховане посилання на відео з вистави "Осінь на Плутоні"!

    8 доброчинців

    7 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Дякуємо! Ви отримаєте запрошення на двох у Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса на виставу "Осінь на Плутоні"

    9 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Дякуємо! Ви отримаєте запрошення для двох на прем'єру вистави "Enter UA"

    23 доброчинці

    2 залишилось

  • Внесок від 400 грн

    Дякуємо! Ми знімемо для вас креативну відеоподяку під час нашої експедиції! Відео буде розміщене на сторінці проекту в ФБ.

    1 доброчинець

    7 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту