



Головне
ПТСР: діагностика та лікування. Наукова розробка та валідизація інструментарію.
Історія
До війни ми (Soul* Lab) розробляли перспективне софтверне рішення для створення високоефективних команд за допомогою психодіагностики. Довелося відкласти: бізнеси сфокусувались на турботі про виживання та допомозі армії. Фінансування припинилося. Війна розкидала нашу команду. Але зв'язки не порвалися, і ми почали активно думати про те, що найбільше потрібно людям з того, що ми вміємо.
ПТСР. Ця абревіатура увійде до нашого словника і залишиться в ньому на найближчі роки. Посттравматичний стресовий розлад. Якщо перекласти статистику минулих воєн на українсько-російську, ПТСР отримають мільйони українців. Відновлювати доведеться не лише інфраструктуру, а й психічне здоров'я. Розлад можна подолати за допомогою психотерапії (8-10 сеансів) та частково фармакології, але за такого масштабу психотерапевтів на всіх не вистачить. Тому ми зосереджуємось на "вузькому місці". Необхідно створити доступний і самопрацюючий інструмент, що допомагає діагностувати та лікувати ПТСР.
Наше рішення містить дві частини: діагностика та лікування.
З діагностикою все просто: схема відпрацьована і є старий сайт, що дозволяє 500 осіб (потрібних для перевірки гіпотези) діагностувати онлайн віддалено.
Із лікуванням по-іншому. Спосіб лікування SOUL* DODOMU, який ми створюємо – поки що наукова гіпотеза. Рішення просте і звучить фантастично, але ми маємо підстави вважати, що зможемо значно полегшити стан за 45 хвилин онлайн без безпосередньої участі терапевта, але за його призначенням. Гіпотеза ґрунтується на попередньо отриманих валідних результатах. На що це схоже? SOUL* DODOMU це аудіовізуальні композиції. Це не гіпноз, не маніпуляція, не афірмації. Звуковий та візуальний вплив на глибини психіки, де вкорінюється ПТСР.
Якщо і коли все вийде, модулі діагностики та лікування будуть доступні будь-якій кількості психотерапевтів та їхніх пацієнтів безкоштовно.
Так, в нас може не вийти. Але так і відбуваються прориви в науці – спочатку гіпотеза, потім перевірка/корекція, потім рішення, що масштабується.
Наша команда
Науковий керівник, автор методу Михайло Вигдорчик
Координатор проекту Башлакова Юлія
Маркетолог проекту Тетяна Жданова
Який план дій.
1. Створити перші прототипи Аудіовізуальної композиції (АВК). Моуш-дизайнер вже створює перший прототип, готові три ТЗ
2. Перевірити ефективність на групах добровольців шляхом діагностики змін емоційного стану; наявності та ступеня ПТСР до та після взаємодії з АВК. Доопрацювати згідно з отриманими науковими даними.
3. Зафіксувати результати у науковому полі.
4. Якщо АВК працює ефективно – розпочати промо кампанію, щоб забезпечити простий та широкий доступ до продукту.
5. Отримати замовника від держави чи держагентства.
6. Знайти новий транш фінансування чи ресурс для масштабування рішення: модуль діагностики, програми обробки результатів, кабінети користувачів (психологи, психотерапевти)
Що нам потрібно?
Ми втрьох (засновники Soul* Lab) інвестуємо свої компетенції, гроші, час та контакти. Але тільки нас не вистачить. Для 1 та 2 етапу нам знадобляться гроші на оплату праці вчених, помічників, розробку наступних прототипів лікувальної програми, проведення досліджень та валідизації результатів.
- Створення аудіовізуальних композицій (АВК): 120 000 грн.
- Організація досліджень на групах добровольців: 30 000 грн
- Валідизація результатів: математичний аналіз, наукові публікаціі, корекція АВК з урахуванням отриманих даних: 60 000
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор(-ка) проекту
Татьяна
ЖдановаТатьяна ЖдановаАвтор (-ка) проекту
Юлія
БашлаковаЮлія Башлакова
ЦІКАВО ТАКОЖ
20 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Школа естетичного вихованння дітей вимушених переселенців
Забезпечення культурного та особистісного розвитку дітей внутрішньо-переміщених осіб під час воєнного стану та психологічно-терапевтичного ефекту для таких діточок.
-
137
-
-
-
-
Обіди для безпритульних від Good Bread
Ми будемо годувати бездомних повноцінними гарячими обідами і давати роботу людям з ментальною інвалідністю
-
540
-
-
-