Центр асистивних технологій ІнваФішки

 Центр асистивних технологій ІнваФішки

100%

613 доброчинців

150 531зібрано (з 138 890 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Створюємо простір, де люди з інвалідністю зможуть отримати послуги з підбору, обслуговування та ремонту технічних та реабілітаційних засобів, що суттєво підвищить якість їх життя та самостійність.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Історія

Ніхто не застрахований від нещасного випадку, який може змінити звичний багатьом ритм життя. Тисячі людей щодня потрапляють в аварії, отримують травми під час падінь та пірнання у водойми, під час занять спортом та багато іншого. Вони можуть бути очевидними та неочевидними, але результат один – зустріч з реаліями української системи реабілітації.

Переважна більшість людей внаслідок цих пригод отримують інвалідність і саме тут їх чекає зовсім нова реальність, коли ніхто не може сказати, що потрібно робити і з чого почати. Одразу виникає безліч питань: Де взяти коляску та яку обрати? Як застібнути ґудзик, якщо не працюють пальці? Як облаштувати вбиральню чи підняти речі з підлоги?

Це лякає й забирає дуже важливий час, який можна було б використати з більшою ефективністю. Ми пройшли в свій час цей шлях та вирішили спробувати змінити цю ситуацію створивши ресурс, де можна знайти відповіді на ці питання, який отримав назву «ІнваФішки».

ІнваФішки – це база порад та практичних рішень для людей після важких травм та захворювань, який допомагає досягати більшої самостійності. Родзинкою проєкту є те, що своїми порадами діляться безпосередньо люди, які вже пройшли цей шлях та мають свої «рецепти успіху». Це дозволяє не витрачати час пошуки цих рішень тими, хто тільки знаходиться на початку свого шляху. З початком війни це стало ще актуальнішим, саме у 2014 році було запущено інформаційний сайт ІнваФішки.

Засновники соціального підприємства ІнваФішки - Віталій Пчолкін, Олександр Кащеєв, Денис Майстренко

Дуже швидко проєкт сформував запит на якісні послуги, тому в 2019 році було утворено команду, яка вирішила розробити готовий продукт для задоволення потреб людей з інвалідністю.

Таким чином відбулась глобальна еволюція проєкту – з інформаційної платформи в соціальне підприємство, яке містить онлайн-магазин ІнваФішки та власне виробництво приладь для самообслуговування, комунікації та особистої мобільності.

Розуміючи важливість прямої комунікації з людьми було одразу закладено в план розвитку створення фізичного простору для надання реабілітаційних послуг і саме зараз прийшов час втілити це завдання.

Актуальність

Сьогодні в Україні існує проблема належного забезпечення людей з інвалідністю якісними технічними засобами реабілітації (далі – ТЗР). Отримуючи травму людина, переважно, залишається сам на сам зі своїми проблемами, а первинне забезпечення ТЗР відбувається дуже пізно та неякісно, що ускладнює процес реабілітації.

Не отримуючи якісного консультування, обслуговування та ремонту ТЗР, більшість людей стають заручниками ізольованого життя та постійної залежності від сторонньої допомоги.

Ситуація ускладняється ще й тим, що використання невідповідного ТЗР може призвести до погіршення здоров’я – викривлення хребта, появи відлежин або трофічних виразок.

Рішення, яке ми пропонуємо

Ми хочемо змінити старий підхід на новий – комплексний, який сприятиме формуванню навичкам самостійного життя людини з інвалідністю від моменту отримання порушення.

Для цього, ми створимо перший в Україні Центр асистивних технологій ІнваФішки, де буде забезпечено індивідуальний підхід до клієнтів та запроваджена унікальна послуга аудиту життя людей з інвалідністю, яка направлена на виявлення всіх перепон, що перешкоджають повноцінній участі людини в житті суспільства.

Розробка концепції краудфандингової кампанії під час участі в акселераторі ASEU від School of Me

Окрім цього, Центр – це творчий майданчик, де кожен зможе отримати новий досвід, знайти однодумців та спільно реалізовувати ідеї, які сприятимуть покращенню життя людей з інвалідністю в Україні.

Чому наш проєкт важливий?

Більш ніж пів мільйона людей з інвалідністю в Україні потребують забезпечення індивідуальними засобами і кожен з них мріє покращити своє життя.

Мал. 1. Прототип захоплювача для людей в яких не працюють пальці на руках

В нашому Центрі люди з інвалідністю отримають індивідуальні послуги з підбору, налаштування, оренди ТЗР, а також наші спеціалісти допоможуть виявити та допомогти усунути бар’єри на шляху до самостійного життя.

Опанування навичками користування кріслом колісним та іншими технічними засобами будуть сприяти активній участі людей з інвалідністю у суспільному житті.

Окрім цього, Центр дасть можливість для самореалізації людям з інвалідністю, адже в плані розвитку передбачається створення нових робочих місць.

Команда та успіхи

До складу команди проєкту входять люди з інвалідністю, які є лідерами громадської організації «Група Активної Реабілітації», мають активну громадянську позицію та які популяризують в Україні ідею максимально самостійного життя людей з травмою спинного мозку.

Картина маслом «Лідери ГАР не сидять склавши руки» (Віталій та Уляна Пчолкіни, Віра Щербіна та Денис Майстренко), автор Микита Завілінський, 2020 рік

Наші команда на власному досвіді переконалась та чудово розуміє необхідність якісного підбору та використання ТЗР.

Станом на сьогодні:

 • створено потужну інформаційну базу – понад 400 порад на інформаційному сайті ІнваФішки;
 • функціонує онлайн-магазин, у якому розміщено понад 700 товарів для людей з інвалідністю;
 • використовуємо сучасну технологію 3D-друку для виготовлення різних приладь;
 • маємо гараж з деяким обладнанням та розробляємо власні унікальні для України розробки;
 • постійний професійний розвиток команди – у 2018 р. пройшла акселератор SELab, а у 2019 р.акселератор соціального підприємства ASEU;
 • здобуто ІІІ місце на фестивалі соціальних проєктів Social Project Awards в номінації «Забезпечення рівних можливостей».

Як проєкт розвиватиметься далі?

У майбутньому ми плануємо розширити мережу надання реабілітаційних послуг по всій Україні, аби кожна людина мала можливість швидко і якісно отримувати їх.

Розроблена короткострокова та довгострокова стратегії розвитку Центру, які передбачають поступове впровадження інших послуг, зокрема, з адаптації та встановлення ручного керування на автомобілі, а також створення нових робочих місць.

Ми прагнемо, аби люди з інвалідністю розширили свої життєві можливості, тому будемо докладати неабияких зусиль для цього!

Грантова підтримка

Соціальне підприємство «ІнваФішки» отримало свій перший грант від Українського Соціального Венчурного Фонду (USV Fund) у лютому 2020 р. та спрямувало його на вдосконалення онлайн платформи.

Після підписання договору про надання гранту від USV Fund

Пізніше, створення простору для фізичної взаємодії з клієнтами в рамках Центру асистивних технологій підтримав Фонд родини Нечитайло, який покриває левову частку витрат на старт проєкту, але обов’язковою умовою його отримання є залучення спів фінансування у розмірі 25%.

Ми обрали варіант залучення коштів через платформу Спільнокошт й хочемо заручитися Вашою підтримкою, щоб зібрати необхідну суму первинного внеску.

Але й це не все, адже в нашу ідею повірили в МФ «Відродження», які погодилися, при успішному зборі, подвоїти суму на реалізацію проєкту.

У наших силах подолати бар’єр ізоляції людей з інвалідністю та створити передумови для розвитку ринку асистивних технологій в Україні, але без вашої підтримки це не можливо.

Всім, хто нас підтримає, ми надішлемо подарунки та запросимо на відкриття Центру.

Дякуємо кожному, хто допомагає в реалізації проєкту!

Статті витрат:

 1. Оренда приміщення 87 000 грн.
 2. Виготовлення партії спеціальних прихваток - 24 000 грн.
 3. Виготовлення партії спеціальних ножів для людей з порушенням функцій рук - 14 000 грн.
 4. Комісія Спільнокошту (10% на розвиток платформи) - 13 889 грн.

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Подяка та згадка в титрах чергового відео на каналі ІнваФішки

  37 доброчинців

  963 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Світловідбивачі з лого ІнваФішки для вашої безпеки в темну пору доби

  25 доброчинців

  175 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Стікерпак з нашою Пташкою-Крутяшкою, яка мотивує та заряджає на успіх.

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Будь-який індивідуальний виріб з категорії 3D-друк нашого магазину ІнваФішки

  3 доброчинці

  47 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Наша фірмова прихватка з першої партії

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Індивідуальний майстер-клас з техніки їзди на колясці або супроводу/допомоги на нашій території

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Індивідуальний майстер-клас з техніки їзди на колясці або супроводу/допомоги на вашій “території” в межах м. Києва та області

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Майстер-клас з техніки їзди на колясці або супроводу/допомоги для вашого персоналу на вашій “території” в межах м. Києва та області

  0 доброчинців

  10 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту