9 %
 • 11 840зібрано (з 136 670 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Культура варта збереження! Підтримай студію 3д сканування в Одесі. Ми навчимо діячів у сфері культурної спадщини працювати з 3д моделями та зберігати у цифровому вигляді архітектуру наших міст.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Хто ми?

Ми маленька команда з візією, бо мріємо, що в Україні культурна спадщина має відновлюватися та сучасно переосмислюватися. 


Вже четвертий рік ми популяризуємо серед культурних інституцій цифрові методи роботи з архітектурою та скульптурою — 3д сканування, інтерактивне представлення у доповненій та віртуальній реальності, цифрове виробництво, таке як 3д друк, фрезерування, лиття новітніми матеріалами. 

Для міст, музеїв, галерей та культурних центрів ми — партнери, консультанти, мережувальники. Ми виконуємо найскладніші проєкти з зацифрування, регулярно проводимо лекції, тренінги, займаємося управлінням проєктами та промоцією. 

Прийшов час зробити культурну спадщину помітною, креативно показати її цінність широкому загалу людей. Для цього маємо передавати свій досвід та знання: розширити команду та навчити партнерів працювати цифровими методами.

На спільнокошті ми шукаємо підтримки для запуску курсів: закупівлі трьох ноутбуків, які будуть використовуватися для безкоштовного навчання 3д моделюванню представників громадських організацій та культурних інституцій.


Наша команда

Федір Бойцов — засновник та голова ГО, архітектор. Має 12 років досвіду у 3д моделюванні, спеціаліст з 3д сканування, фотограмметрії, 3д друку та AR/VR. Проводить лекції та семінари на тему 3д сканування та моделювання у сфері культурної спадщини.
Відповідатиме за створення навчальної програми, відбір учнів.


Дмитро Докунов — співзасновник ГО, професійний оператор, художник, спеціаліст з фотограмметрії, AR/VR. Учасник ГогольФест 2017, який проходив під час ATLAS Weekend, де створював павільйон з доповненою реальністю Alles AR.
Буде ментором з 3д сканування під час курсу.

Image may contain: Dmytro Dokunov, smiling, standing, tree, outdoor, nature and close-up

Алік Кадум — учасник ГО, 3д-художник з 6 роками досвіду, спеціаліст з цифрового виробництва, у вільний час навчає 3д моделюванню студентів-архітекторів.
Буде ментором з 3д моделювання під час курсу. 

Image may contain: Алик Кадум

Яна Бойцова — співзасновниця ГО, менеджерка культурних та цифрових проєктів, спеціалістка з комунікацій з досвідом у понад 7 років.
Відповідатиме за маркетинг та комунікації проєкту для залучення учнів.  


Історія

Наша команда складається з чотирьох людей. Ми забезпечуємо себе роботою за професійною діяльністю та працюємо над втіленням цифрових культурних проєктів у форматі соціальної агенції. У своїй діяльності ми розкриваємо цінності партнера та культурної спадщини, якою він опікується.  

На що саме ми збираємо 136 000 грн?

Розповідає Федір Бойцов:
Зараз в Одесі та загалом по Україні ведеться активний діалог щодо способів збереження культурної спадщини, як будинків, так і малих об'єктів, таких як старі двері.

Поповнення в рядах фахівців на межі культурної спадщини та креативної економіки дозволить містам та культурним інституціям використовувати зацифрування для своїх проєктів, впроваджувати свої ідеї швидше та ефективніше, залучати нову аудиторію.

З 2016 по 2018 роки ми провели з десяток власних тренінгів з фотограмметрії та 3д моделювання, брали участь, як спікери у понад двадцяти подіях, маємо матеріали для створення довгострокового навчального формату.

Події показали, що можна навчити звичайних фотографів 3д скануванню, метод є доступним для непрофесіоналів. Для нашої сфери важливим елементом роботи є обладнання. 


Для запуску навчального курсу нам необхідно: 

1. Закупити три ноутбуки, на які ми збираємо спільнокошт
2. Розробити детальну навчальну програму на основі своїх напрацювань
3. Провести перший курс безкоштовно спільно з простором "Синій Краб"
4. Запустити платний курс з безкоштовними місцями для стипендіатів

Протягом курсу можна буде навчитися сканувати об'єкти культурної спадщини у студійних умовах, на вулиці та з дроном. Проєктними завданнями стануть об'єкти у місті, двері, або статуї. Зберігаючи їх у формі цифрових копій їх можна захистити від зникнення у разі руйнування.

Курс розрахований на 10 людей за програму. Участь буде пропонуватися людям за одним з критеріїв: з досвідом управління дронами, фотографам, представникам НУО та культурних інституцій у сфері культ спадщини, 3д художникам. 

Результати курсу будуть представлені у вигляді тижневої відео виставки для популяризації проєктів учнів та нетворкінгу. 

Подальші плани

Наш проєкт бере участь у конкурсі House of Europe. Це означає, що за умови збору найбільшої суми коштів з усіх поданих на цей конкурс ідей, ми маємо шанс отримати грант на закупівлю камери та дрону для проведення 3д сканування будівель в центрі Одеси разом з учнями.

Плануємо почати з будинку, де жив Гоголь, Шахського палацу та садиби Наришкіних (будівля Одеського Художнього музею).

Обладнання буде знаходитися в офісі організації та за запитом учнів видаватися. Ми плануємо його використовувати для власних проєктів зі сканування спадщини (близько кількох разів на тиждень). 

Перша програма пройде безкоштовно для всіх учасників, на наступній ми будемо зберігати 3 безкоштовних місця для учасників, які працюють з найцікавішими проєктами культурної спадщини та найкраще пояснили свою мотивацію до навчання.

Підтримай майбутнє культурної спадщини!

Протягом 4 років наша студія зібрала обладнання для повного циклу робіт з зацифрування: сервер, камеру, світло, поворотний столик. Проте для проведення курсів нам потрібне обладнання, яке можна надавати учням для практики. У випадку, коли ти вчишся на 3д художницю/ка, у тебе має бути потужна машина, яка зможе працювати з 3д моделями та не зависати.

З огляду на це обмеження досить мало людей можуть почати вчитися доки не придбають власний комп'ютер.

Підтримайте нас на спільнокошті, і ми зможемо забезпечити учнів безкоштовним доступом до потужних ноутбуків під час навчання та практики.

Ми закупимо 3 ноутбуки Acer Nitro 5. Бюджет, який ми збираємо включно з комісією Спільнокошту - 137 000 грн.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за вашу підтримку! Ми особисто подякуємо вам у листі та будемо раз на місяць розповідати про успіхи проєкту та нових учнів.

  1 доброчинець

  199 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Листівка на пам'ять з одеського дворика. Лімітована серія випущена для Фестивалю одеських дворів. Можна розмалювати на власний смак.

  0 доброчинців

  150 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Сувенір "Знімка з Одеси". Доступний у кількох варіантах на вибір. Виготовлений з використанням 3д сканування та цифрового виробництва. Доставлення враховане.

  2 доброчинці

  198 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Подаруйте собі незабутній ранок! Пакунок 250 г свіжої обсмаженої кави від наших партнерів, кращої в Одесі альтернативної кав'ярні foundation.com.ua Листівка з одеського дворика у подарунок.

  3 доброчинці

  147 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Дякуємо за вашу підтримку! Давайте знайомитися. Проведемо для вас авторську екскурсію Одесою за маршрутом, який включає усі наші бронзові мініатюри історичних будівель.

  2 доброчинці

  13 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Участь у трьох вебінарах з 3д моделювання за вашими запитами. Розповімо про все, що запитаєте. Теми будуть узгоджуватися попередньо до проведення вебінарів.

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Будь-яка 3д модель з магазина Дмитра Докунова у подарунок. Модель підходить для друку на 3д принтері. shapeways.com/shops/dokunod Модель для 3д проєктів turbosquid.com/Search/Artists/dokunod

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Заплануй незабутні вихідні в Одесі. Для тебе та двох твоїх друзів ми підготували 2х годинну прогулянку на яхті Алекс, яка відійде з Мор вокзалу та провезе вас вздовж узбережжя.

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

27 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Платформа «Острів» на Солом'янці

  Інституційний спільнокошт для нас - це можливість більше ділитися тим, що ми закумулювали на платформі, розвиватися та розширювати спільноту. Ми запустимо резиденції, стажування, тематичні події

  Платформа
  Острів
  • 234
  • 541
   днів
  • 0
   грн
 • НІТ - Навчання і Технології

  НІТ — Навчання і Технології. Платформа для учнів, вчителів та батьків, що створюється львівською IT компанією для безкоштовного користування у всіх закладах початкової та середньої освіти в Україні.

  Yuriy
  Kaminovskyy
  • 43
  • 100
   днів
  • 0
   грн