«МАЛЕНЬКИЙ ЖОВТИЙ ЕКСКАВАТОР» — благодійна військова збірка

 «МАЛЕНЬКИЙ ЖОВТИЙ ЕКСКАВАТОР» — благодійна військова збірка

13%

85 доброчинців

61 385зібрано (з 440 017 грн)

11 днів залишилось

«МАЛЕНЬКИЙ ЖОВТИЙ ЕКСКАВАТОР» — це літературно-соціальний проєкт, що підтримує та просуває творчість українських військових письменників і письменниць.

«МАЛЕНЬКИЙ ЖОВТИЙ ЕКСКАВАТОР» — це збірка прози та поезії військових і ветеранів російсько-української війни. Вона має на меті висвітлити індивідуальний досвід війни та надати голос тим, хто замість літературної кар’єри обрав захист України. Усі тексти супроводжують репортажні фото незалежного українського медіа «Donbas Frontliner», що висвітлює війну росії проти України з 2014 року.

Технічні параметри збірки:

Обкладинка: Тверда

Формат: А5

Папір (внутрішній блок): Munken Print Cream

Лясе: Так

Форзац: Кольоровий

Кількість сторінок: 228

Кількість знаків із пробілами: 245 000

Наклад: 1 000

Сторінки з фото авторів/-ок: 19

Сторінки з фото Андрія Дубчака: 20

Ламінація: Матова


Збірка «МАЛЕНЬКИЙ ЖОВТИЙ ЕКСКАВАТОР» у художній формі розказує про реальне життя на фронті. Кожна історія, подана в цій збірці, відображає непересічний досвід та внутрішні почуття авторів і авторок. Попри складність теми збірка «МАЛЕНЬКИЙ ЖОВТИЙ ЕКСКАВАТОР» не має на меті зробити читачу боляче. Навпаки — вона заряджає надією, яку несуть у собі українські військові та ветерани. Відібрані твори, з одного боку, спрямовані на розвиток емпатії цивільного населення до військових, а з іншого — заряджають силою духу наших хлопців і дівчат, що попри важкі, часом нелюдські умови, щоденні втрати та біль продовжують свій шлях, вірять у перемогу та лишаються вірними Україні. Нам, цивільним, є чого в них навчитися.


У збірку увійшли твори 19 військових авторів і авторок:

  1. Єва Тур, розвідниця.
  2. Сергій Міщенко, парамедик.
  3. Марія Олещенко, бойова медикиня.
  4. Феліція Рогозінська, ветеранка, отримала інвалідність після поранення у 2016 році, розвідниця.
  5. Артем Попик, командир міномета.
  6. Вікторія Савченко, старшина підрозділу.
  7. Микола Байдюк, ветеран АТО.
  8. Юлія Микитенко, офіцерка ЗСУ.
  9. Олександр Кореняко, офіцер ЗСУ.
  10. Тетяна Подоляночка, ветеранка АТО.
  11. Андрій Матвієнко, командир роти.
  12. Андрій Дубчак, військовий репортер.
  13. Олег Ігоревич, військовослужбовець ЗСУ.
  14. Володимир Тимчук, підполковник ЗСУ.
  15. Ігор Орел, ветеран.
  16. Олена Герасим’юк, ветеранка АТО, парамедикиня.
  17. Максим Хомацький, командир розвідгрупи ЗСУ.
  18. Олексій Скобля, старший сержант ЗСУ, буде опубліковано посмертно.
  19. Лідія Гужва, ветеранка російсько-української війни.


Мета проєкту:

1. Зробити голоси наших авторів і авторок почутими та видимими як в Україні, так і закордоном.

Ми прагнемо змінити парадигму, коли військові поети та письменники України стають відомими лише після смерті. Це по-перше. По-друге, щоб їхні тексти не загубилися на особистих сторінках у фейсбуці, не лишилися нотатками в телефоні, на сторінках щоденників, які читають їхні рідні посмертно. Ми хочемо, щоб наших Ремарків і Гемінґвеїв, що зараз сидять в окопах, бачив світ. Ці письменники та письменниці замість літературної кар’єри обрали воювати за Україну, вони забезпечують наш захист і наше життя, що триває. Замість писати романи та поетичні збірки, вони заряджають міномети, евакуюють поранених, намагаються вижити в нелюдських умовах, і наше завдання — їх підтримати, надати сили їхнім голосам. Ми прагнемо, щоб їх читали та цінували тут і зараз, щоб вони знали, що важливі не тільки на фронті.

2. Розподілити прибуток від продажу збірки між трьома підрозділами:

1) БО «БФ “Госпітальєри”».

2) Взвод аеророзвідки «Пекельні шершні» розвідувальної роти 54-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Мазепи.

3) 204-та мінометна батарея 204-го батальйону 241-ї бригади ТРО.

Проєкт благодійний. Весь прибуток від продажу накладу ми спрямовуємо на допомогу цим підрозділам пропорційно.


Чому ця збірка важлива?

Нашу команду вразило запитання: «А де ж ваші Ремарки та Гемінґвеї на цій війні?». Вразило, бо відповідь проста — вони воюють. Вони зараз на фронті, вони захищають і рятують Україну та життя її громадян. Вони живуть із війною з 2014 року. Ми не знаємо, коли вони повернуться, і чи повернуться всі. Але ми знаємо, що можемо видати збірку з їхніми творами вже зараз. І наші військові письменники побачать свої імена в книжці. Відчують, що вони, їхня творчість, їхні голоси нам потрібні. І ми сподіваємося, що Олексій Скобля буде єдиним автором збірки, чиї тексти ми публікуємо посмертно. Тривалість проєкту: до Перемоги.


Наша команда

Організатор проєкту — ВД «ОРЛАНДО» — українське видавництво, працює з дебютантами та молодими письменниками, має на меті просувати та популяризувати сучасну українську літературу в Україні та світі. Спеціалізація: жива література для віку 16+, працюють із фікшн, автофікшн, нонфікшн, збереженням автентичності голосів авторів/-ок і різноманіття української мови.

Наталі Скорикова — сертифікована викладачка «Письменницького Методу Джека Грейпса», засновниця ВД «Орландо» та ГО «Нові Українські Голоси», кураторка міжнародних літературно-мистецьких проєктів. З 2020 року працює на безоплатній основі з ветеранами та військовослужбовцями. Завдяки роботі Наталі ми знаємо, як пишуть військові й що це для них значить.

Галина Тарасенко — маркетологиня, письменниця. Та, хто зібрала 50 000 грн для ЗСУ на книжковому розпродажу.

Марина Барабанова — проєктна менеджерка, дизайнерка. На Марі тримаються всі операційні завдання. З 2020 року вона спільно з Наталі реалізовує літературно-мистецькі проєкти спільноти «Письменницького Методу» в Україні.

Оксана Кравець — співзасновниця ГО «Незламні жінки України», керівниця міжнародних проєктів «Незламні та сильні жінки України» (де взяло участь понад 140 українок як в Україні, так і закордоном), психотерапевтка НАГТУ України, волонтерка. 


Партнери проєкту:

«Письменницький Метод Джека Грейпса» в Україні — письменницька школа, заснована за американською програмою авторського курсу Джека Грейпса. З 2020 року працює з ветеранами та військовими на безоплатній основі. Допомагає адаптації військових у суспільство після повернення з фронту та виконує терапевтичну функцію, допомагає людям із ПТСР і військовим досвідом перетворювати пережите на терапевтичні історії.

Donbas Frontliner — незалежне медіа, яке заснував Андрій Дубчак, володар премії Георгія Гонгадзе, лауреат конкурсу «Lovie Awards» у номінації інтернет-відео за «​відео з йолки», фіналіст конкурсу «European Media Digital Award — 2019» у номінації «Engagement», володар золотої медалі шостого міжнародного конкурсу репортерської фотографії «LifePressPhoto» у номінації «Гарячі новини (одиночне фото)». Donbas Frontliner висвітлює війну росії в Україні від самого її початку у 2014 році.

ГО «Незламні жінки України» — організовують і реалізовують міжнародні проєкти, благодійні заходи, івенти як закордоном, так і в Україні, популяризуючи автентичність українки, поширюючи різні сфери діяльності та витримки жінок під час війни, щоб привернути увагу світу до подій в Україні. Проєкти створено з метою підтримки та збору коштів для конкретних бригад ЗСУ. У проєкті взяло участь понад 120 українок як в Україні, так і за її межами. Проєкти реалізовано в Німеччині, Швеції, Іспанії, Польщі та в містах України, зокрема в м. Одеса представлено фотовиставку «Незламні та сильні українки» (у міському саду) і в м. Київ — «500 днів незламності, 500 днів повномасштабного вторгнення» (на Михайлівській площі). Проєкт запускатиметься ще в Литві, Румунії та Голландії (це в процесі організації). Через нашу виставку ми хочемо об’єднати українок у світі та донести жіночий дух єдності.


Як ви можете допомогти?

Фінансово: зробіть донат на створення збірки та виберіть подарунок на свій смак.

Медійно: розкажіть про наш проєкт у соцмережах, запросіть організаторів на інтерв’ю, надайте місце під статтю — будь-яка активність у медіа сприятиме досягненню нашої спільної мети. Напишіть нам про вашу ініціативу й нумо підтримувати військових письменників і письменниць разом.

Технічна підтримка: нам потрібні приміщення / майданчики для проведення подій, кейтеринг, музичний супровід, відео- та фотозйомка. Якщо у вас є щось, що, на вашу думку, може сприяти розвитку проєкту, будь ласка, долучайтеся. Наша команда відкрита та готова до взаємовигідної співпраці.


План реалізації та сталість проєкту:

Ми вже:

  • розробили концепцію збірки;
  • відібрали тексти 19 авторів/-ок до збірки;
  • відібрали фотороботи до текстів;
  • зробили сторінку на сайті видавництва;
  • розпочали художнє редагування текстів;
  • підготували договори для підписання з авторами та забезпечуємо юридичний супровід проєкту.

1. Друк і продаж збірки.

1) Перший тираж — 1 000 примірників. Він спрямований на залучення медіа, спонсорів і збір коштів.

2) Розміщення збірки на платформі «Амазон». Це допоможе розширити географію читачів, а саме дасть змогу українцям, що розкинуті по всьому світу, замовити паперову книжку незалежно від місця їх перебування.

3) Друк другого тиражу (2 000 — 3 000 примірників) та презентація збірки на «Книжковому Арсеналі — 2024». За умови позитивної відповіді від оргкомітету «Арсеналу» книжку буде презентовано на найбільшому книжковому майданчику України. Дати реалізації цього блоку: травень — 2024.


2. Проведення офлайн-заходів в Україні та світі.

Це допоможе не просто збирати кошти, а й запустить процес популяризації текстів авторів/-ок, що є метою проєкту. Наразі є попередні домовленості з КМДА, а також Канадою, Польщею та Англією. Дати реалізації цього блоку: квітень — вересень — 2024.


3. Розроблення, створення та продаж мерчу проєкту.

Це дасть змогу залучати додаткові кошти для підрозділів і популяризуватиме книжку. Дати реалізації цього блоку: травень — вересень — 2024.


4. Переклад збірки англійською.

Ми вже маємо запити на англійську версію збірки, у нас також є закордонні партнери, що готові допомагати з розповсюдженням збірки, а саме, — проєкт «Flowers from the Frontline» готові додати книжку у свої презентації; — Bedales School (Гемпшир, Англія) активно допомагають українцям і готові взяти збірку у свою бібліотеку та допомогти з її розповсюдженням серед студентів. Дата реалізації цього блоку: грудень — 2024.

Винагороди: *за умови здійснення внеску до 15.04.2024 ми додамо ваше імʼя в перший наклад збірки, за умови здійснення внеску після 15.04.2024 ми додамо ваше імʼя в другий наклад збірки.


Бюджет проєкту, або для чого потрібні кошти:

Щоб надрукувати перший наклад у 1 000 примірників, нам необхідно 396 015 грн, статті витрат:

Художнє редагування текстів — 20 000 грн.

Літературне редагування текстів — 20 000 грн.

Коректура текстів — 15 000 грн.

Верстка книжки — 12 500 грн.

Робота над обкладинкою — 3 000 грн.

Друк книжки: — 203 000 грн.

Пакування книжок — 30 000 грн.

Доставлення книжок із друкарні на склад — 3 000 грн.

Оплата участі в проєкті авторам/-кам збірки (сума виплати одному автору з урахуванням податків і зборів — 2 485 грн, сума виплати без податків — 2 000 грн) — 47 215 грн.

Реклама — 8 000 грн.

Посилка на фронт — 19 000 грн.

Авторський примірник — 5 700 грн.

Менеджмент — 8 000 грн.

Зберігання книжок — 1600 грн.

Відсоток від суми збору, який утримує платформа, — 10 % (з яких 2,2 % комісія платіжної системи + 7,8 % на адмінвитрати та розвиток Спільнокошту) — 44 002 грн.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 200 грн

    Винагорода 1: від 200 грн сториз у соцмережах ВД «Орландо» про вашу допомогу.

    3 доброчинці

  • Внесок від 550 грн

    Винагорода 2: від 550 грн примірник збірки.

    12 доброчинців

  • Внесок від 800 грн

    Винагорода 3: від 800 грн сториз у соцмережах ВД «Орландо» про вашу допомогу; примірник збірки.

    0 доброчинців

  • Внесок від 1000 грн

    Винагорода 4: від 1 000 грн згадка у збірці вашого ПІБ або назви організації як спонсора чи спонсорки (ця збірка надрукована завдяки: ПІБ, посада)*.

    9 доброчинців

  • Внесок від 1500 грн

    Винагорода 5: від 1 500 грн згадка у збірці вашого ПІБ або назви організації як спонсора чи спонсорки (ця збірка надрукована завдяки: ПІБ, посада)*; примірник збірки.

    6 доброчинців

  • Внесок від 2000 грн

    Винагорода 6: понад 2 000 грн згадка у збірці вашого ПІБ або назви організації як спонсора чи спонсорки (ця збірка надрукована завдяки: ПІБ, посада)*; примірник збірки; «сувенір» із фронту.

    3 доброчинці

  • Внесок від 10000 грн

    Винагорода 7: понад 10 000 грн згадка у збірці вашого ПІБ або назви організації як спонсора чи спонсорки*; примірник збірки; «сувенір» із фронту від одного з авторів/-ок; світшот.

    0 доброчинців

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту