Metåfora - апсайклінг-мануфактура

 Metåfora - апсайклінг-мануфактура

100%

68 доброчинців

72 100зібрано (з 70 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

це майстерня еко-дизайну з міні-станцією сортування та шоу-румом. простір реінкарнації вторинних ресурсів, де знецінені речі перетворюються на нові художньо-декоративні та функціональні витвори

Блог

Відомості про здійснення проєкту

... а  щ о  т а к е  а п с а й к л і н г?

upcycling(англ. up+recycling) – це один із основних напрямів еко-дизайну, ідеєю якого є продовження "життєвого циклу" речей, креативне переосмислення та надання їм більшої цінності, з метою, передусім, зменшення кількості відходів.
на відміну від ресайклінгу, що означає структурну видозміну та деконструкцію вторинної сировини, з подальшим створенням такого ж або подібного виробу,– апсайклінг передбачає новий спосіб використання предмета, зі збереженням його оригінальної будови та впізнаваності.
в цьому сенсі апсайклінг стає певною даниною тому, чим річ була раніше.

а особисто для мене, як авторки проекту Metåfora, апсайклінг це навіть дещо більше:

це художня інтерпретація, в якій важливу роль відіграють автентичні риси, сенси та пам'ять, носіями яких є об'єкти апсайкл-перетворень, і завдяки якій відбувається збереження та перехід енергії, втіленої в матеріалі – μεταφορά.

це один із способів моєї комунікації зі світом.п р о б л е м а / п о т р е б а / з а п и т


ми всі співіснуємо в одній системі, де є одночасно творцями та свідками взаємопов'язаних соціальних, екологічних й економічних процесів різного масштабу.

одна з проблем, котрі не лишають мене байдужою,  це втрачення глибинного зв'язку з собою та навколишнім середовищем і такі взаємовідносини між людьми та природою, які призводять до знецінення, виснаження та марнування ресурсів (в широкому розумінні слова).

інспекторка Настя на важливій місії

складно сказати, що є причиною знецінення та марнування. одне очевидно що в корені проблеми є ставлення. саме ставлення є причиною того, що сміттям стають речі, які потенційно могли би бути корисними та приносити радість.

особисто для мене сам принцип бережливого ставлення до ресурсів та, загалом, поваги до довкілля – це завше була властивість “за замовчуванням”, ще до популярності терміну upcycling.

створюючи щось, я завше намагаюся відштовхуватися не від негативу, а від позитивного імпульсу. одним із таких імпульсів для мене є прагнення пошуку та відтворення художніми засобами відчутної мені гармонії.


отже мені радше хотілося би змістити акцент з проблеми на запит.

свідомий підхід до вибору речей, якими себе оточувати та з якими взаємодіяти  коли однаково важливими є естетика, зміст і принципи, за якими створена річ, і цінності, що вона увібралаце той запит, який надихає мене робити те, що я роблю.  

навіть якщо апсайклінг сам по собі не здатен суттєво зменшити кількості відходів впевнена, що завдяки ньому можна в креативний та ефективний спосіб популяризувати більш уважне, свідоме та відповідальне ставлення до речей і природи та втілювати ідею про те, що все має ресурний потенціал. вірю, що це може мати значний корисний ефект.н а р о д ж е н н я   і д е ї


2020 року, після першого локдауну та моєї самоізоляції в "селундрі" неподалік Києва (с. Мала Солтанівка, Васильківський р-н), я сильніше усвідомила необхідність соціальних зв'язків та творення змін.

це розуміння привело мене на Науково-мистецьку платформу Острів, до прекрасних талановитих людей, переважно, архітекторів КНУБА, котрі власноруч створили цей простір.

так мені пощастило стати резиденткою Острова, де маю можливість у дружньому колі однодумців розвивати свої навички, працювати з різними матеріалами, співтворити та реалізувати актуальні творчі ідеї, котрі є частиною шляху до втілення проекту апсайкл-мануфактури.

на той час команда співорганізаторів Острова саме розпочинала великий проект з ревіталізації діючого житомирського заводу "Електровимірювач".

оскільки "апсайклінг" і "ревіталізація" є термінами спорідненими друзі вирішили ближче познайомити мене з цим об'єктом. в якості фотографки та майстрині залучили до першої культурної події на Вимірювачі Лабораторії звуку V:UNCASE. 

в атмосфері й естетиці цього індустріального простору, де є місце природі, відчувається якийсь особливий шарм.

а вперше побачивши розмаїття форм та кольорів старих резисторів, конденсаторів, діодів та електронних плат чомусь одразу захотілося ними прикрашатися.


так виникла ідея започаткувати майстерню апсайклінгу на Вимірювачі, та почалися перемовини з керівництвом заводу щодо перспектив, формату співпраціта, загалом, формату апсайкл-майстерні, яким його бачу.

отже...це майстерня еко-дизайнута простір реінкарнації знецінених речей.

о с н о в н і  н а п р я м к и  д і я л ь н о с т і:

І. створення художньо-декоративних та функціональних витворів зі вторинних матеріалів, таких як: текстиль, одяг, пластик, папір, меблі, електронні деталі та інше;

ІІ. освітня та соціальна діяльність: лекції, інтервенції та майстер-класи творчо-екологічної спрямованості, а також соціальні проєкти.

витвори :

 • інтер'єрний декор: гобелени, панно, аплікації, принти і т.ін;
 • меблі - реставрація/трансформація/декорування;
 • одяг: лімітовані колекції одягу, створеного зі вторинних матеріалів або предметів гардеробу, що раніше вже були у використанні;
 • аксесуари: сумки, торби тощо;
 • прикраси - зокрема, лінійка апсайкл-прикрас[vymiriuvach], створених із неліквідних електронних деталей заводу Електровимірювач;
 • інші цікаві штуки.

послуги :

 • виконання індивідуальних замовлень зі створення виробів та кастомізації/декорування одягу, меблів та чого завгодно;
 • консультації з дизайну й декорування інтер'єрів з використанням апсайкл- та ресайкл-виробів;
 • тематичні майстер-класи.

з  ч о г о  с к л а д а т и м е т ь с я  п р о с т і р:

 1. дизайн-студія, де проводитиметься основний інтелектуальний та креативний процес;
 2. багатофункціональна майстерня з можливістю різного зонування простору, відповідно до специфічних творчих процесів; 
 3. міні-станція сортування, де відбуватиметься прийом (вибірковий), інвентаризація та підготовка вторинних матеріалів та речей для перевтілень;
 4. склад для готових витворів, котрі чекатимуть своїх поціновувачів;
 5. шоу-рум - виставковий простір, де експонуватимуться готові вироби та проводитимуться просвітницькі та творчі заходи.
  тут можна буде ознайомитися з діяльністю майстерні, поспілкуватися, надихнутися та придбати собі цікаву апсайкл-річ з історією.м о т и в а ц і я / д л я  ч о г о  ц е  в с е  ? 


  ми просто теж прагнемо зробити щось корисне для суспільства, у той спосіб, який є для нас природнім. отже, основні мотивуючі ідеї, до яких прагнемо:

  • створення нових цінностей зі знецінених речей;
  • популяризація екологічно-свідомого образу життя, не як тренду, а як норми;
  • розширення спільноти однодумців;
  • розвиток еко-креативної індустрії в Україні;
  • пошук і впровадження способів сталого виробництва за принципом “0 відходів”, а відтакзменшення кількості сміття, збереження ресурсів та запобігання шкоди для довкілля;
  • участь у реноваційних процесах діючого заводу Електровимірювач;
  • малосерійне та кастомне виробництво, де є місце індивідуальності – на противагу мас-маркету;
  • і все те, для чого взагалі люди прагнуть творити щось гарне та прикрашати цей світ :)
  к у д и  м и  н а п р а в и м о  б ю д ж е т,
  з і б р а н и й  С п і л ь н о к о ш т о м


  усі залучені кошти будуть направлені на створення необхідних умов для успішного старту роботи апсайкл-мануфактури Metåfora, а саме:

  1. інженерно-технічне оснащення майстерні та придбання устаткування, зокрема: швейна машинка, ткацький верстат, пральна машинка, сушилка, пароочищувач і таке інше;

  2. облаштування простору майстерні потрібними меблями. деякі меблі, звісно, плануємо змайструвати власноруч із вторинних матеріалів;

  3. комунікаційні витратирозробка айдентики бренду, лендинг та просування в соціальних мережах;

  4. фото- та відео-зйомкавиробів;

  5. адміністративні витрати, тощо.


  п е р с п е к т и в и  р о з в и т к у


  найближчим часом продовжуватимемо розвивати проект на Платформі Острів в пілотному режимі, щоб на меншому масштабі пропрацювати й осмислити моделі сталого креативного виробництва.  

  на цьому етапі для нас дуже важливо налагоджувати зв'язки у спільноті, виявляти однодумців, отримувати зворотній зв'язок та підсилювати команду.

  невдовзі (вже цієї осені)  почнемо проводити майстер-класи та разом з Вами втілювати цікаві апсайкл-ідеї та давати нове життя старим речам!

  а згодом, чітко сформувавши бізнес-модель партнерства з Інноваційним парком Вимірювач та організувавши простір апсайклінг-мануфактури на заводіми зможемо відкритися для гостей і клієнтів у м. Житомирі, де прийматимемо Ваші речі з історією та перетворюватимемо їх на щось особливе!

  в перспективі, майстерня апсайклінгу Metåfora може стати початком формування ширшого напряму еко-дизайну на Вимірювачі та масштабуватися до креативної платформи, яка об'єднає різних талановитих майстрів, дизайнерів, митців, інженерів (та багатьох інших дуже потрібних фахівців), які поділяють цінності екологічного підходу до творення та котрим співзвучні затишна індустріальна естетика та ідеї реноваційних процесів Вимірювача.

  розуміння того, що розширення спільноти забезпечить вагоміший суспільний вплив на локальному та державному рівні, ще більше надихає робити перші кроки, втілювати сміливі ідеї, долати перешкоди та зростати.

  актуальну інформацію щодо розвитку проекту та анонси відкритих творчих подій публікуватимемо тут у блозі, а також на моїх сторінках в інстаграміфейсбуці та на сторінках Платформи Острів і Вимірювача – слідкуйте та долучайтеся!


  якщо Вам резонують ідеї, що тут викладені, та виникає бажання стати частиною гарних змін просто оберіть комфортний для себе спосіб підтримати проект :)


  в д я ч н і с т ь


  вдячні кожному доброчинцю за внесок у справу та прагнення разом з нами втілювати зміни та творити красу :). Ваша залученість стверджує нас в ідеї, що ми робимо щось дійсно потрібне це насправді страшенно мотивує!

  хочеться відповісти Вам часточкою нашої любові у вигляді подарунків-винагород, які Ви можете обрати з запропонованого нижче переліку  проект отримав партнерську підтримку Міжнародного фонду "Відродження" у конкурсі «Краудфандінг для соціального підприємництва». це означає, що, за умови успішного проведення краудфандингової кампанії, фонд подвоює суму зібраних коштів,
  а це, в свою чергу, додасть нам ще більше сил, впевненості й натхнення та пришвидшить процес розвитку проекту.
  дуже вдячні за таку можливість!

  Партнери проєкту

  Винагороди

  Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 200 грн

   листівочка з подякою в техніці цианотипії

   7 доброчинців

  • Внесок від 250 грн

   пара різнокольорових паперових кульчиків із лімітованої серії . техніка пап'є-маше . фурнітура - медична сталь

   2 доброчинці

   2 залишилось

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 6см . фурнітура - медична сталь

   5 доброчинців

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 10см . фурнітура - медична сталь

   1 доброчинець

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 9см . фурнітура - медична сталь

   1 доброчинець

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 6см . фурнітура - медична сталь

   2 доброчинці

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 9см . фурнітура - медична сталь

   2 доброчинці

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 7,5см . фурнітура - медична сталь

   1 доброчинець

  • Внесок від 300 грн

   апсайкл-кульчики з електродеталей [vymiriuvach] . довжина листочка - 6,5см . фурнітура - медична сталь

   3 доброчинці

  • Внесок від 300 грн

   пара різнокольорових апсайкл-кульчиків, створених із електродеталей заводу Електровимірювач серія [vymiriuvach] . загальна довжина - близько 8см . фурнітура - медична сталь

   2 доброчинці

  • Внесок від 500 грн

   індивідуальне заняття йогою з Вітою Базан. практикує Аштанга йогу, Айенгар-йогу, сертифікована йога-інструкторка

   1 доброчинець

   3 залишилось

  • Внесок від 700 грн

   майстер-клас із перетворення пластику . стильний пакет із пакета з пакетами!

   0 доброчинців

  • Внесок від 700 грн

   майстер-клас зі створення інтер'єрного декору зі вторинного текстилю . гобелен!

   2 доброчинці

  • Внесок від 700 грн

   майстер-клас із цианотипії

   1 доброчинець

  • Внесок від 1500 грн

   художній цифровий портрет від Насті Лопатюк

   4 доброчинці

  • Внесок від 2000 грн

   кудлата апсайкл-сумочка-панно на замовлення . ви зможете обрати свою кольорову гаму, а також принести свій втортекстиль для перетворення ♻️

   0 доброчинців

  • Внесок від 2000 грн

   портретна зйомка на плівку від Ніки Попової

   1 доброчинець

   2 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

   "емоційний пейзаж", гобелен . розмір 25*50см . ниточки, текстиль, дерев'яна планочка-кріплення . за запитом надішлю детальні фото-фрагменти

   0 доброчинців

   1 залишилось

  • Внесок від 2500 грн

   "пам'ятне деревце", гобелен . розмір 40*60см апсайклінг ♻️ текстиль . за запитом надішлю детальні фото-фрагменти

   0 доброчинців

   1 залишилось

  • Внесок від 1500 грн

   гобелен "а море" . розмір 30*53см . апсайклінг ♻️ джинсів з кримськими камінчиками, гілякою з рідного лісу та з любов"ю ♡

   1 доброчинець

   0 залишилось

  Контакти проєкту

  Соціальні мережі та інші посилання проєкту

  Спільнокошт

  Внески доброчинців у проєкт

  Ділитись з друзями

  Цікаво також

  11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

  Будь ласка, авторизуйтесь!

  Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

  Реєстрація

  Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

  Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

  Або швидко зареєструйтеся

  Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

  Відновлення паролю

  Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

  Новий пароль

  Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

  Відновлення паролю

  Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

  Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

  Постав питання команді проєкту