На Марс: перший в Україні ЛГБТ-роман

 На Марс: перший в Україні ЛГБТ-роман

100%

31 доброчинець

10 820зібрано (з 10 700 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

«На Марс» - це перший український фантастичний ЛГБТ-роман, який відкриває новий жанр, - квір-літературу в Україні.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ідея

Ідея написання книги присвяченої квір-спільноті виникла через відсутність подібної літератури в Україні. Слід було лише її написати. Гадаю, деякі автори також думали над цим, але обмежилися окремими персонажами у власних творах, які представляли ЛГБТ-спільноту в країні. Чомусь ніхто не наважився написати повноцінну книгу, у якій головні персонажі були б інакшими.

І тоді, ще у далекому 2011 році, я вирішив, що немає сенсу більше чекати і слід писати книгу вже зараз. Саме так, після року написання тексту та багатьох місяців грунтовного редагування і народився «На Марс». 

Фабула

Фантастична новелла «На Марс» розповідає про хлопця, який відстоював власну ідентичність, і хоча всі обставини були проти нього, він зумів не тільки зберегти власну особистість, але і знайшов щастя. 

Це історія про майбутнє, світ наслідків дій сьогодення, завдяки якому українські читачі можуть ознайомитись не тільки із квір-літературою, але і з тим, що чекає Людство попереду.

Авторська ілюстрація до книги «На Марс». Будівництво міста Аресполіс

На сторінках книги ви дізнаєтесь про те, яким може бути майбутнє для світу, ЛГБТ і зокрема для України, про ясравих персонажів та їхню історію життя, описання майбутніх технологій, і найголовніше – обриси історії з колонізації Марсу, в наслідок чого виникла нова аутентична культура, філософія та віра, розуміння цінності гармонії людини й Природи, екологічного та соціального балансу, нового суспільного устрою, альтернативного до Земного.

Меседж

Окрім цього, я, як і деякі ЛГБТ-активісти, намагаюся змінити ставлення українського суспільства до такого виду мистецтва, як квір-література, яка, на жаль, досі сприймаються як елемент якоїсь «пропаганди», але і цій літературі також має бути місце. Адже в Україні живуть сотні тисяч ЛГБТ-громадян. І цей проект повинен довести, що українці хочуть читати таку літературу. Хочу також зазначити, що це друковане видання в першу чергу орієнтоване на дорослого читача.

Авторська ілюстрація до твору «На Марс»: головні герої твору

Автор

На зустрічі Українського Розмовного Клубу

Мене звати Костянтин, 21 рік. Народився у місті Нікополь, Дніпропетровської області. Писати почав із дитинства. Першу книгу - «Перша ПлаНета», написав у 14 років. З неї і взяв літературний псевдонім, Rayan Riener. Почав вести блоги і писати статті для Української Вікіпедії із 2010 року, чим займаюся і зараз. Один із творців «Проекту ЛГБТ» в Українській Вікіпедії. 

У 18 років написав фантастичний гей-роман «На Марс», а згодом, завершив новеллу - «Марс & 1», яка розповідає про майбутнє проекту Mars One. За неї отримав 1 місце в конкурсі офіційної спільноти проекту. Мої вірші та розповіді регулярно публікувалися у місцевих ЗМІ Нікополя. 

У 18 років почав займатися громадською діяльністю. Створив «Український Розмовний Клуб», та разом із іншими активістами, робив різноманітні акції у підтримку української мови та культури. Учасник та активіст Євромайдану у Нікополі, Києві та Львові. У своєму місті, першим вийшов у підтримку євроінтеграції. У цей час був позаштатним журналістом місцевого незалежного видання.  

Зараз працюю над завершенням драматичного роману «Сліпий», який розповідає про історію життя сліпого гея в Україні. Також опрацьовую свої вірші (яких зараз вже біля 300) та розповіді (більш ніж 50) для створення збірок. Мої твори, здебільшого, мають фантастичну тематику. У вільний час, активно займаюся буккроссингом та художнім мистецтвом.

Що вже готово?

Бути першим - це велика відповідальність, але завдяки волонтерській праці усіх охочих (не тільки ЛГБТ-активістів), книга була відредагована Леонідом Нефедовичем (одним із засновників першого українського гей-журналу «Один з Нас»), доопрацьована обкладинка (письменником та художником Григорієм Каряновим), а також знайдено місце для першої презентації - ЛГБТ-центр «ХРОМ» у Дніпропетровську. Безліч інших активістів також долучилися до проекту, щоб допомогти із винагородами, та підтримкою ЗМІ.

Завдяки цій волонтерській праці активістів, стаття бюджету була зменшена у рази. Тепер, саме Ви можете допомогти опублікувати цю книгу, і стати  тими, завдяки кому і буде надрукований справді перший український квір-роман. Українські читачі, нарешті, зможуть ознайомитися і з цієї гілкою літератари безкоштовно.

На що потрібні гроші?

Бюджет, зібраний Спільнокоштом, буде використаний  на друковане видання книги. А саме - 200 примірників (максимальний тираж у обраному видавництві), які отримають передусім учасники збору бюджету, а також усі охочі українці, які прийдуть на презентацію книги у новому «ХРОМі». Якщо бюджет буде вище зазначеного, буде замовлений повторний тираж у рамках коштів з залишку. Книги, які залишаться після розсилання меценатам і презентації, будуть розповсюджені безкоштовно, через ЛГБТ-організації України усім, кому цікаво ознайомитися із квір-літературою. 

Що далі?

Але це ще не все! Кожен примірник книги буде мати свій власний номер BCID, зареєстрований на сайті міжнародного Буккроссингу. Українською цей рух називається «книгооберт». Таким чином, читачі зможуть долучитися до всесвітнього руху зі «звільнення» книг та перетворення навколишнього середовища міст у Вільну Бібліотеку.

Процесс буккроссингу

Отримавши книгу, кожен читач зможе зареєструватися на сайті boocrossing.com та віднайти свій екземпляр книги за зазначеним номером, поставити позначку «знайдено», залишити коментар. А після читання, «звільнити» (відзначивши на сайті) книгу, щоб вона була знову прочитана, передавши другу, знайомій людині або відпущена у громадському місті, щоб її знайшли та прочитали якомога більша кількість людей. Таким чином, ви надаєте книзі друге життя, а не смерть під шаром пилу на поличці. Незліченна кількість людей зможе ознайомитись із квір-літературою, не дивлячись на обмежений тираж.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 34 грн

  Якщо Ви допоможете проекту у розмірі до 34 гривень, ваші ініціали будуть розміщені на сторінці книги з подякою людям, завдяки яким публікація роману стала можливою.

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 111 грн

  Якщо Ви зробили внесок, у розмірі від 111 гривень, ваші ініціали будуть зазначені на сторінці книги, а також, Ви отримаєте примірник книги "На Марс" із підписом автора та персональною подякою.

  8 доброчинців

  92 залишилось

 • Внесок від 222 грн

  За внесок, у розмірі 222 гривень, ваші ініціали будуть зазначені у книзі, Вам буде надісланий примірник книги із підписом автора і подякою, а також веселковий хенд-мейд браслет, від команди проекту.

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 444 грн

  Якщо Ви зробили внесок у розмірі від 444 гривень, - ваші ініціали будуть у книзі, Ви отримаєте примірник книги, веселковий браслет, а також футболку, із тематичним малюнком.

  5 доброчинців

  17 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту