Переклад та видання книги «Підгузки — зайві!»

 Переклад та видання книги «Підгузки — зайві!»

100%

170 доброчинців

114 852зібрано (з 110 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 28 жовтня 2021 р. 20:29

Переклад та видання книги «Підгузки — зайві!», яка є бестселером на Амазоні. Книга допоможе батькам в найоптимальніший час звільнити малюка від підгузків та в простий спосіб привчити дитину до горщика

Блог

Відомості про здійснення проєкту

«Коли слід починати привчати дитину до горщика?» — питання, яке виникає у багатьох молодих батьків.

На це питання допоможе відповісти книга-посібник «ПІДГУЗКИ — ЗАЙВІ! Простий альтернативний метод привчання до горщика» Марії Качмар («LOSE THE DIAPERS! The no fuss early training potty alternative» Maria Kachmar). Книга є бестселером на Амазоні. Авторка пропонує змінити практику привчання дитини до горщика в 2 роки, яка зараз домінує в західному світі.

Описаний у книзі спосіб раннього висаджування природніший для малюків. Він більш дружній до навколишнього середовища і до гаманців, адже зникне потреба постійно купувати та викидати одноразові підгузки.

Проблематика:

В середньому немовлятам потрібно 8-10 підгузків щодня, а у 2-3 річному віці — 2-3 підгузки в день. Тож загалом до 2,5-річного віку дитина може використати від 3 до 5 тисяч підгузків. Середня вага підгузка після використання — близько 200 грамів. Відповідно, в сім’ї з однією маленькою дитиною за добу буде від 0,4 до 2 кг відходів, а через 2-2,5 роки на звалищах осяде до 1 тонни одноразових підгузків.

У світі набирають популярності рухи «diaper free» — діти «без підгузків». Цей спосіб є складним для більшості родин, тому багато хто ставиться до нього критично або швидко занепадає духом після перших невдачах. У книзі «Lose the diapers» описаний комбінований метод привчання до горщика. Він простий не тільки для батьків, але й для дітей. Авторка не заперечує використання підгузків, але пропонує значно зменшити їхню кількість. Також вона наводить факти з наукових статей про фізіологію немовлят, описує історичні приклади, а також розповідає про склад та вплив одноразових підгузків.


Люба Бокало, координаторка проєкту, перекладачка книги: «Доки я сама не стала мамою, я не цікавилась ні підгузками, ні горщиком. Але потім, як майже всі сучасні батьки, я в першу чергу шукала інформацію в інтернеті. У більшості джерел ішлося про те, що привчити дитину до горщика — це дуже складний процес. Доступні статі є переважно поверхневими і, як не дивно, найбільше порад про привчання до горщика можна знайти саме на веб-сайтах виробників підгузків, і всі вони зосереджуються на тому, щоб відкласти початок привчання до горщика мінімум до 2 років.

Використання одноразових підгузків, які не піддаються 100% переробці, бентежило мене як людину, що турбується про довкілля. Вивчаючи альтернативи, я зупинилась на основній — багаторазових підгузках. Але як «лінивій» мамі це теж не зовсім підходило мені.

Завдяки тому, що книжка «Lose the diapers» потрапила до мене, коли моїй доні Софійці було три місяці, ми змогли підготуватись до нового етапу в її житті. Софійка практично відразу зрозуміла що треба робити, із задоволенням сідала на горщик та залишалась у сухих трусиках.» 

Ідея:

Ми, громадська організація ZERO WASTE LVIV, хочемо видати книгу «Підгузки — зайві!», яка «розкаже» батькам, як привчити дитину до горщика швидше, і вбереже довкілля.

Згідно з науковими дослідженнями, на яких базується книга, найоптимальнішим часом для раннього привчання до горщика є період між 6 і 10 місяцями життя. Тоді дитина вже вміє впевнено сидіти, але ще не навчилась ходити і не піде з горщика досліджувати світ далі.

Книга презентує структурований та вичерпний огляд поширених методів привчання до горщика, крос-культурні та історичні підходи, основи біології немовлят, історію появи та популярності одноразових підгузків, перелік їх замінників і, власне, альтернативний метод привчання до горщика.

Описаний в книзі метод сформувала й апробувала авторка Марія Качмар, а перевірила на власному досвіді перекладачка Люба Бокало. Цей спосіб, переконують вони, має такі переваги:

 • зекономить сімейний бюджет, адже ви перестанете витрачатись на підгузки,
 • збереже нерви батьків, бо коли дитина «вступить» у кризові періоди свого розвитку, то буде вже впевненим користувачем горщика,
 • збереже довкілля, адже зменшить кількість сміття.

Мета:

Чим більше батьків дізнається і спробує альтернативний і простіший метод привчання до горщика, тим зменшиться час, коли дитина використовує підгузки, а отже, зменшиться продукування сміття.

Команда: 


Ми зібрали команду, яка має спільну ідею та досвід у книговидавництві, екопитаннях та роботі з дітьми. Ми віримо, що українські батьки будуть захопливо читати й успішно застосовувати метод, описаний в книзі «Підгузки — зайві!».

Книга є в процесі перекладу з англійської мови на українську. Декілька родин вже успішно апробували запропонований метод. Малюки впевнено користуються своїми горщиками і навчились цьому ще до того, як їм виповнився один рочок.

Розвиток та сталість:

Частину накладу безкоштовно передамо в бібліотеки пологових будинків та жіночих консультацій. Організуємо презентації, навчальні семінари та інші освітні заходи для батьків. Домовимось про включення методів, описаних в книзі, до лекційного матеріалу курсів планування сім’ї та батьківства. Ми переконані, що книга буде популярною серед українських читачів. Сподіваємось навіть на її перевидання.

Запланований наклад — 2000 екземплярів.

Частина примірників буде розіслана як винагорода тим, хто підтримав проєкт на суму від 500 грн, а частина буде передана у бібліотеки пологових будинків, жіночі консультації тощо.

Просимо про вашу підтримку втілення в життя нашого задуму!


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Брендові наклейки Zero Waste Lviv , як маленьке нагадування, що ми цінуємо Ваш внесок

  9 доброчинців

  41 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Брендова багаторазова торбинка Zero Waste Lviv для дружніх до довкілля покупок чи складання іграшок та речей малечі

  16 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Книга “Підгузки - зайві!” у електронному форматі та запрошення на онлайн презентацію книги

  20 доброчинців

  80 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Книга “Підгузки - зайві!” у аудіоформаті та запрошення на онлайн презентацію книги

  3 доброчинці

  97 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книга “Підгузки - зайві!” у паперовому форматі з автографом авторки та запрошення на онлайн презентацію книги

  29 доброчинців

  471 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Книга “Підгузки - зайві!” у будь-якому форматі та кава з Іриною Мироновою, виконавчою директоркою Zero Waste Lviv.

  4 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Книга “Підгузки - зайві!” у будь-якому форматі та запрошення на участь в онлайн-семінарі про раннє привчання до горщика.

  4 доброчинці

  16 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту