170 доброчинців
114 852₴зібрано (з 110 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
170 доброчинців
114 852₴зібрано (з 110 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
«Коли слід починати привчати дитину до горщика?» — питання, яке виникає у багатьох молодих батьків.
На це питання допоможе відповісти книга-посібник «ПІДГУЗКИ — ЗАЙВІ! Простий альтернативний метод привчання до горщика» Марії Качмар («LOSE THE DIAPERS! The no fuss early training potty alternative» Maria Kachmar). Книга є бестселером на Амазоні. Авторка пропонує змінити практику привчання дитини до горщика в 2 роки, яка зараз домінує в західному світі.
Описаний у книзі спосіб раннього висаджування природніший для малюків. Він більш дружній до навколишнього середовища і до гаманців, адже зникне потреба постійно купувати та викидати одноразові підгузки.
Проблематика:
В середньому немовлятам потрібно 8-10 підгузків щодня, а у 2-3 річному віці — 2-3 підгузки в день. Тож загалом до 2,5-річного віку дитина може використати від 3 до 5 тисяч підгузків. Середня вага підгузка після використання — близько 200 грамів. Відповідно, в сім’ї з однією маленькою дитиною за добу буде від 0,4 до 2 кг відходів, а через 2-2,5 роки на звалищах осяде до 1 тонни одноразових підгузків.
У світі набирають популярності рухи «diaper free» — діти «без підгузків». Цей спосіб є складним для більшості родин, тому багато хто ставиться до нього критично або швидко занепадає духом після перших невдачах. У книзі «Lose the diapers» описаний комбінований метод привчання до горщика. Він простий не тільки для батьків, але й для дітей. Авторка не заперечує використання підгузків, але пропонує значно зменшити їхню кількість. Також вона наводить факти з наукових статей про фізіологію немовлят, описує історичні приклади, а також розповідає про склад та вплив одноразових підгузків.
Люба Бокало, координаторка проєкту, перекладачка книги: «Доки я сама не стала мамою, я не цікавилась ні підгузками, ні горщиком. Але потім, як майже всі сучасні батьки, я в першу чергу шукала інформацію в інтернеті. У більшості джерел ішлося про те, що привчити дитину до горщика — це дуже складний процес. Доступні статі є переважно поверхневими і, як не дивно, найбільше порад про привчання до горщика можна знайти саме на веб-сайтах виробників підгузків, і всі вони зосереджуються на тому, щоб відкласти початок привчання до горщика мінімум до 2 років.
Використання одноразових підгузків, які не піддаються 100% переробці, бентежило мене як людину, що турбується про довкілля. Вивчаючи альтернативи, я зупинилась на основній — багаторазових підгузках. Але як «лінивій» мамі це теж не зовсім підходило мені.
Завдяки тому, що книжка «Lose the diapers» потрапила до мене, коли моїй доні Софійці було три місяці, ми змогли підготуватись до нового етапу в її житті. Софійка практично відразу зрозуміла що треба робити, із задоволенням сідала на горщик та залишалась у сухих трусиках.»
Ідея:
Ми, громадська організація ZERO WASTE LVIV, хочемо видати книгу «Підгузки — зайві!», яка «розкаже» батькам, як привчити дитину до горщика швидше, і вбереже довкілля.
Згідно з науковими дослідженнями, на яких базується книга, найоптимальнішим часом для раннього привчання до горщика є період між 6 і 10 місяцями життя. Тоді дитина вже вміє впевнено сидіти, але ще не навчилась ходити і не піде з горщика досліджувати світ далі.
Книга презентує структурований та вичерпний огляд поширених методів привчання до горщика, крос-культурні та історичні підходи, основи біології немовлят, історію появи та популярності одноразових підгузків, перелік їх замінників і, власне, альтернативний метод привчання до горщика.
Описаний в книзі метод сформувала й апробувала авторка Марія Качмар, а перевірила на власному досвіді перекладачка Люба Бокало. Цей спосіб, переконують вони, має такі переваги:
Мета:
Чим більше батьків дізнається і спробує альтернативний і простіший метод привчання до горщика, тим зменшиться час, коли дитина використовує підгузки, а отже, зменшиться продукування сміття.
Команда:
Ми зібрали команду, яка має спільну ідею та досвід у книговидавництві, екопитаннях та роботі з дітьми. Ми віримо, що українські батьки будуть захопливо читати й успішно застосовувати метод, описаний в книзі «Підгузки — зайві!».
Книга є в процесі перекладу з англійської мови на українську. Декілька родин вже успішно апробували запропонований метод. Малюки впевнено користуються своїми горщиками і навчились цьому ще до того, як їм виповнився один рочок.
Розвиток та сталість:
Частину накладу безкоштовно передамо в бібліотеки пологових будинків та жіночих консультацій. Організуємо презентації, навчальні семінари та інші освітні заходи для батьків. Домовимось про включення методів, описаних в книзі, до лекційного матеріалу курсів планування сім’ї та батьківства. Ми переконані, що книга буде популярною серед українських читачів. Сподіваємось навіть на її перевидання.
Запланований наклад — 2000 екземплярів.
Частина примірників буде розіслана як винагорода тим, хто підтримав проєкт на суму від 500 грн, а частина буде передана у бібліотеки пологових будинків, жіночі консультації тощо.
Просимо про вашу підтримку втілення в життя нашого задуму!
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Переклад та видання книги «Підгузки — зайві!»
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.