Погляд Мандрує

 Погляд Мандрує

100%

109 доброчинців

58 150зібрано (з 55 555 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

“Погляд Мандрує” - це збір коштів для гастролей інклюзивної театральної вистави. Ми хочемо донести цінність інклюзивності у мистецтві та важливість творчої реалізації людей з порушенням зору.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Мабуть, коли ви чуєте “інклюзивний театр/проект” ви в першу чергу уявляєте пандуси до театру, сурдоперекладача, шрифт Брайля, або ж театральний гурток, де люди з інвалідністю граються у театр. Так, це все одні з асоціацій, але ми вас здивуємо - інклюзивний театр - це також може бути професійна постановка із залученням дітей з інвалідністю.

Інклюзивна вистава «ПОГЛЯД» це мистецький діалог між учасниками театральної інклюзивної студії «Журавка», що працює у Львівській спеціальній школі-інтернат №100 та професійними митцями зі Львова. Через гармонійне поєднання професійних мистецьких та терапевтичних соціальних цілей театральна вистава стала місцем знайомства та розвитку усіх її учасників – великої команди акторів, музикантів, художників, танцівників.


З чого все почалось:

Ще колись дуже давно у  2001 році на базі організації “Непротоптана стежина”ми стартували один з перших фестивалів інклюзивного театру в Україні - Шлях. До речі, цього року він відбудеться онлайн.


З того часу ми привезли до Львова понад 200 інклюзивних вистав з різних куточків України та світу, проводили різні інклюзивні лабораторії та продюсували участь інклюзивних колективів у фестивалях та проектах за кордоном.

Спостерігаючи за розвитком інклюзивних проектів у світі ми завжди мріяли створити наш локальний театральний продукт, де будуть поєднані три важливі для нас речі: 

  • рівні можливості

  • любов до людей та театру

  • і професійність


Ідея проекту “Погляд”...


...зародилась під час інклюзивної танцювальної лабораторії, яку ми співорганізували у грудні 2018 року за підтримки Британської Ради в Україні. Під час лабораторії професійні танцівниці з інклюзивної танцювальної компанії із Великобританії Candoco працювали з українською групою, що складалась із людей з інвалідністю та танцівників. Коли ми побачили прогрес та розвиток учасників з порушенням зору на цій лабораторії, тоді й зародилась ідея вистави “Погляд”. Ми поставили собі ціль поєднати в одній театральній постановці дітей з порушенням зору та професійних танцівників і музикантів.


Основою у цьому проекті є театральний колектив “Журавка”, що базується у  Спеціальній школі-інтернат №100 дя дітей з порушенням зору у Львові (до речі, ми з ними близько знайомі та дружимо вже понад 15 років). У колективу є своя постійна керівниця, а також спеціально відведена кімната для театральних занять. З різних інклюзивних колективів Львова ми вирішили покликати саме їх у спільний проект.

Далі ми набрались відваги, терпіння, зафандрейзили кошти, збудували команду і почали створювати виставу “Погляд” (це все гарно вмістилось у одне речення, та це було кілька добрих місяців роботи, клопотів і радісних моментів). Створення вистави підтримали фінансово спочатку  управління культури Львівської Міської Ради, а згодом і  Український Культурний Фонд. Організаційно нас підтримала Академія Української Молоді.


Ми працювали від весни до осені минулого 2019 року і запрем’єрили виставу 4 жовтня на професійній сцені Першого Театру у Львові. 

На березень та квітень 2020 року були заплановані покази вистави у Львові та поїздка на міжнародний театральний фестиваль до Любліна. Але у зв’язку з карантином ці події були перенесені на невизначений термін. Всі учасники проекту опинились у локдауні, а діти, які мешкають не у Львові, роз’їхались по Львівській та Рівненській областям. Ми переживали різні стани, розпач, надія, що не все погано, а потім вирішили, що потрібно діяти далі. Контактувати з дітьми через інтернет було достатньо важко, здебільшого це були короткі повідомлення або смайли, англомовну програму ZOOM дистанційно змогли не всі діти і їх батьки. Тому ми вирішили провідати усіх учасників проекту і перед початком запуску кампанії на Спільнокошті поїхали і відвідали всіх особисто. Кадри з відвідин ви можете бачити у ролику.


Про що наша вистава “Погляд”?

“Погляд - це вистава про відношення до різних речей”, акторка Марія

Вистава піднімає важливі соціальні проблеми надмірної опіки та булінгу, з якими діти з інвалідністю та й без інвалідності зустрічаються в реальному житті. Спочатку ми не планували роботи виставу на ці теми, але під час репетицій та в кулуарах діти розповідали про себе різні історії, і ми почули, що їх історії просочуються в нашу роботу і є важливими для всіх. Ми пішли за потребами групи і в результаті в нашій виставі у грайливому стилі можна побачити різні ситуації із щоденного життя дітей, їх однолітків та дорослих. 

Додамо, що у виставі немає слів - лише рух, звук та зображення.


Як описує виставу режисерка, Анна Єпатко:

Мабуть події в виставі відбуваються не на нашій планеті і не з нами, а на дуже схожій планеті, з дуже схожими на нас людьми. І, мабуть, люди на цій планеті поводять себе дуже-дуже дивно. Вони то залюблюють один одного до неможливості рухатись і дихати, то відштовхують і відкидають навіть забуваючи помічати. Словом, ці дуже схожі на нас люди, на справді, зовсім не схожі, мабуть…


Хто створював виставу “Погляд”?

Ми працювали в цікавому форматі, де було відчуття, що ми всі створюємо виставу разом. Зрештою, так і було. Так,, були фахівці (про яких розповідаємо нижче), які курували свої напрямки роботи, але нас не було такого, що ми написали сценарій і заставили всіх його вивчити. На майданчику панувала атмосфера креативності і відкритості Особливо продуктивно і тісно ми працювали над створенням вистави під час літнього тижневого табору, коли ми всі жили та працювали протягом тижня разом і мали змогу зосередитись на живому спілкуванні, праці над пластично-танцювальними, музичними та театральними завданнями, а ще разом їсти, гуляти та розмовляти про життя.


Ініціювала та продюсувала проект Анастасія Войтюк, керівниця організації "Непротоптана стежина", також вона курувала процес створення музичної частини вистави. Режисерську відповідальність скласти разом усі наші напрацювання, думки, ідеї взяла на себе акторка театру ім. Л.Українки -Анна Єпатко. Працювала з нашими тілами і ставила рухові та танцювальні моменти у виставі - одна з засновниць напрямку сучасного танцю у Львові - Марія Бакало.

Інтерв'ю з командою проекту на Zbruc можна читати тут:
 


5 акторів-дітей з порушенням зору, які є учасниками театрального колективу “Журавка”, що стабільно діє при школі понад 15 років, а його незмінною керівницею є Партика Галина, педагогиня, що також бере участь у проекті.


5  професійних танцівниць та танцівників  - учасники львівської школи танцю Contemporary Dance Space та інших танцювальних напрямків та проектів.


2 музикантів  - учасники етно ф’южн гурту Troye Zillia


У створенні декорацій та костюмів взяла участь відома дизайнерка - Ольга Стеблак, що працює у техніці Upcycling, - це особлива філософія повторного використання речей та матеріалів. Майже усі костюми та реквізит зроблені із повторно вжитих матеріалів (крім шкарпеток акторів ;)

Зображення для анімованої візуальної частини вистави та її візуальну складнову створила Богдана Давидюк - художниця знана своїми нестандартними роботами в Україні та в Польщі. 


Першими глядачами, які побачили виставу стали львів’яни та учасники 14 Фестивалю інклюзивного театру Шлях - а це близько 400 осіб, які вмістив Перший театр у Львові.


Чому так важливо створювати і підтримувати інклюзивні мистецькі проекти?

Наразі потреби людей з інвалідністю в межах України не є задоволеними на достатньому рівні. Зокрема, потреба творчої реалізації в професійній площині людей з інвалідністю – нетипове та майже непрактиковане для нашого культурного контексту явище. 

Спроба аматорського осягнення мистецьких цілей натхненниками та ідейними очільниками особливих театрів / гуртків / колективів зазвичай передбачають соціальну та терапетивчну мету як першочергові. Натомість залучення досвіду професійних митців до процесу побудови інклюзивної вистави дозволяє нам вивести кінцевий мистецький продукт на якісно новий рівень. 

Ми хочемо  позиціонувати людей з інвалідністю як самодостатніх митців, з самостійним та оригінальним баченням творчих рішень. Команда професійних учасників нашого проекту переконана, що люди з інвалідністю можуть створити унікальні по значенню для суспільства речі, які не потребують «знижок» в оцінці, з огляду на особливу специфіку роботи учасників. Наша вистава “Погляд” є такою! 

Куди мандрує Погляд:

На карантині нашій команді краще мріялось :) І виявилось, що для усіх учасників і творців вистави “Погляд” важливо продовжувати життя вистави, важливо донести цінність інклюзії в мистецтві, її унікальність та цілий внутрішній світ. Ми дуже чекаємо завершення карантину і плануємо у 2021 році, а можливо ще і вкінці 2020 поїхати за межі Львова та навіть України.

Головна ціль проєкту співпадає з мрією нашої команди - ми хочемо, щоб виставу “Погляд” побачили якнайбільше людей в Україні та за кордоном.

Вирішили, що нашу мандрівку почнемо з Києва, далі помандруємо в Люблін, на один з найбільших інклюзивних фестивалів у Східній Європі (фестиваль перенесено із весни 2020 до закінчення карантину у зв'язку із пандемією).

Якщо нам вдасться разом з вами зібрати всю суму на Спільнокошті - тоді Фонд Відродження цю суму подвоїть. І це дасть нам змогу поїхати з нашою виставою ще в Івано-Франківськ та Кам’янець-Подільський. 

А якщо назбираємо більше - то ще організуємо подорожі і в інші міста України та світу ;)

Чому нам потрібно 55 555 грн?

Коли почали рахувати кошти, які нам потрібні, щоб здійснити мандрівку всією командою до Любліна та Києва нашої команди із 16 осіб, то цифри почали вимальовуватись у таку веселу суму 55 555 грн.

З них 

  •  нам потрібні кошти для того, щоб винайняти транспорт, доїхати до Любліна, проживати, харчуватись впродовж 3 днів.

  • нам потрібні  кошти на транспортні витрати до Києва і назад до Львова, проживання та харчування команди учасників впродовж  2 днів

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    ДУУУЖЕ дякуємо! Тепер ми на цілий крок ближче до мрії. Тебе обов'язково згадаємо і подякуємо у наших соц мережах :)

    14 доброчинців

    36 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    В нас є сюрприз для тебе! Ця річ залишиться в тебе як пам’ять про наш проєкт і про твою добру справу. Проте ми залишимо в таємниці наш сюрприз аж до завершення кампанії. Дочекаєшся? :)

    10 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 350 грн

    На наш "погляд", якщо еко-торба то для добрих речей :)

    6 доброчинців

    14 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    авторські постери від художниці Богдани Давидюк, яка створила ілюстрації для нашої вистави Погляд"

    1 доброчинець

    3 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Аудіо казка від учасниці проєкту. Тут ти зможеш втекти від буденних проблем. Ти потрапиш у світ казок, який створює Юля - наймолодша учасниця нашого проєкту. Якщо хочеш побачити світ її очима

    7 доброчинців

    8 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Кава з учасницею проєкту. Online & Offline. Продюсерка, режисерка та танцівниця. Ці три чудові дівчини готові поспілкуватись і розповісти про закулісся проєкту за чашечкою смачної кави або чаю.

    2 доброчинці

    5 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Ексклюзивна винагорода від гурту Troye Zillia Унікальна можливість стати очевидцем створення нового альбому Troye Zillia. Ексклюзивна репетиція. Кількість учасників обмежена.

    0 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Майстер клас від школи ConDanSpace. Offline. Марія Бакало - хореографиня нашого проєкту, танцівниця та засновниця школи ConDanSpace проведе годинний майстер клас з контемпорарі.

    0 доброчинців

    1 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту