роздІловІ: ЩАСТЯ не оминеш

 роздІловІ: ЩАСТЯ не оминеш

100%

84 доброчинці

40 114зібрано (з 39 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Від Щастя до Львова — «роздІловІ» — поезія Сергія Жадана, музика Олексія Ворсоби/ Влада Креймера, візуалізація Олі Михайлюк. Виступи у східних містах і видання альбому потребують вашої підтримки.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

«роздlловl» — це мультимедійне дослідження любові — словом, звуком, зображенням. Від публіки очікується здатність сприймати усіма органами. Люди, обставини, місце і час завжди впливають — і дійство відбувається по-новому. Від моменту прем’єри проект постійно трансформується, незмінними залишаються його основні складові — поезія, музика та малюнок.

Розділові — знаки — наповнюють текст інтонаціями й почуттями. Розділові — лінії — направляють і позначають кордони й відстані на земній кулі. Крапка. Виникає з НІЧОГО, щоб стати безкінечністю. 

Це «нічого» і є головним словом проекту. Як можна зафіксувати «нічого»? За що триматися в порожнечі (може, просто за літери)? Якою є порожнеча на дотик? Що важливіше — слово чи поверхня, на якій воно написане, інтонація, з якою воно сказане, адресат? Об’єктами проекту-дослідження стають також слова «ніжність», «війна», «ніч» і «любов». 

Важливим етапом «роздІлових» були репетиції в садибі Мсциховського — старовинній віллі неподалік Алчевська. Саме там була написана частина музичних композицій, зокрема, «Вальс Алчевськ» (таку назву має і документальний фільм, знятий Вадимом Ільковим). В травні’2014, коли ситуація на Сході України щодня ставала гострішою, на покази проекту у садибі зібралася публіка з Алчевська, Луганська, Донецька, Києва. З того часу «роздІловІ» були представлені на найбільших літературних фестивалях у Львові, Чернівцях, Харкові, а також неодноразово в Києві і Одесі. Навесні 2016 року відвідали східні міста поблизу зони бойових дій і завершили подорож у київському планетарії. «Я, насправді, мав певні побоювання, наскільки цей проект буде сприйматися і прийматися, тому що все-таки він доволі камерний, складний і дуже атмосферний», —  розповідав Сергій Жадан в інтерв’ю про цей тур. 
Зі слів Олі Михайлюк: «В Сєвєвродонецьку після виступу підійшла жінка і тихо сказала: «Лінії, які ви так монотонно малювали — спочатку я подумала, що це нотний стан, а потім — ні, це серце, яке втомилося страждати і якому  байдуже, а потім — яке ж це полегшення, коли поміж цих ліній з’являються літери й починається нове життя». Аудиторія виявилася надзвичайно відкритою і чутливою, й до виступу в Києві вже народилися нові композиції.  
Постійні зміни стали концептуальною необхідністю. Місце і обставини задають настрій кожного показу, народжуються вірші, музика та візуальні образи. Між виступами проект продовжує існувати у віртуальному вимірі rozdilovi.org, який також наповнений метаморфозами твору, дозволяє гратися зі словами, складати з віршів щоразу інші історії, створювати листівки з фрагментів поезій та малюнків і дарувати їх друзям.
«роздІловІ» вирішили, що настав час поділитися створеним за чотири роки матеріалом, що з’явиться у вільному доступі у вигляді альбому. А його презентаційний тур напередодні весни плануємо через усю країну: Щастя, Станиця Луганська, Старобільськ, Харків, Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ і Львів. 


Починаємо 21 лютого у Щасті — в актовому залі місцевої школи. Наступного дня — Станиця Луганська — виступ має бути завершений до настання сутінків, оскільки через обстріли блок-пости закривають о 18:00. Та головне, що він може відбутися — і тут ми потребуємо вашої підтримки. 
39 композицій. 39 000 гривень, які нам необхідно зібрати, зроблять можливими видання альбому та його презентацію навіть на сході України, навіть за таких обставин. Адже
ЩАСТЯ НЕ ОМИНЕШ.Фото: Олексій Карпович, Галина Балабанова, Оля Михайлюк  

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  поштова листівка з поезією Сергія Жадана і малюнком Олі Михайлюк

  20 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  ексклюзивний CD альбому "роздІловІ". limited edition.

  26 доброчинців

  24 залишилось

 • Внесок від 180 грн

  квиток на показ "роздІлових" у будь-якому з міст туру: 21.02 - Щастя, 22.02 - Станиця Луганська, Старобільськ, 24.02 - Харків, 25.02 - Київ, 26.02 - Тернопіль, 28.02 - Івано-Франківськ, 1.03 - Львів

  6 доброчинців

  19 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  свічка ручної роботи від Львівської свічкової мануфактури в керамічному горнятку з глини зі Слов'янська.

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  малюнки Олі Михайлюк, створені під час виступів в попередньому турі http://rozdilovi.org/march2016.html

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  ексклюзивні hand-made торби, підписані Сергієм Жаданом

  10 доброчинців

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту