1 %
 • 3 051зібрано (з 182 512 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Наш проект спрямований на формування екокультури дітей зі шкільного віку та створення необхідних умов і можливостей для її розвитку в Україні.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 59

Історія

ІСТОРІЯ


Хто ми?

Команда активних людей, які дбають про екологію довкілля та збереження природи. Ми допомагаємо організувати зручне збирання, роздільне сортування й вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) нашим транспортом. Наша команда має майже двадцятирічний досвід у цій сфері.Однак насамперед хочемо спрямувати свої зусилля на формування екокультури дітей зі шкільного віку. У СЗШ № 83 м. Львова ми вже встановили контейнери для різних видів ТПВ, і школярі підтримують нашу ініціативу та надихають своїм прикладом дорослих. Проте цього замало… Тепер усе залежить від Вашої небайдужості та фінансової допомоги на придбання цікавих і корисних призів для школярів та закупівлю контейнерів для роздільного сортування сміття для 20 шкіл Львова, які першими зголосяться брати участь у проекті (декілька шкіл вже розпочали підготовку до участі).


Актуалізація:

Більшість із нас не задумується, куди зникає сміття після того, як сміттєвоз спорожнює контейнери на вулиці. Нас не хвилює, що з відходами, якщо вдома порожнє сміттєве відро. Однак саме з цього моменту сміття по-справжньому починає негативно впливати на якість нашого життя. Україна, на жаль, належить до країн з дуже великими обсягами нагромадження відходів, причому в нас переробляють не більше як 4-5 % побутових відходів, тоді як у Європі ці показники сягають близько 50-60 %. В Україні нагромаджені відходи найчастіше захоронюють або спалюють. Спалення призводить до серйозного забруднення атмосфери. Захоронення — теж не рятує ситуації, бо тисячі гектарів землі відчужуються від сільського та лісового господарства, що призводить до зміни природного ландшафту і знищення рослинності.


Проблематика:

Якщо засмічення країни триватиме так і далі, то екологічної кризи не уникнути, а це означає, що в недалекому майбутньому ми дедалі більше відчуватимемо такі проблеми, як виснаження сировинних ресурсів, нестача прісної води, забруднення повітря та ґрунту, зникнення багатьох видів рослин і тварин, поширення захворюваності населення.

Єдиний вихід — сортування та вторинне використання твердих побутових відходів.


ІДЕЯ

Піднесення рівня екокультури українського суспільства через гармонійне  формування екокультури дітей зі шкільного віку.


Реалізація ідеї передбачатиме:

 • цікаве навчання школярів правил роздільного сортування ТПВ і постійне його практикування  в школі, використовуючи встановлені за кошти проекту контейнери, проведення низки цікавих екоконкурсів;
 • виховання свідомого ставлення дітей до збереження чистоти довкілля. Для цього поширюватимемо корисні матеріали на екологічну тематику через Facebook (https://www.facebook.com/169227480447629) та інші інтернет-ресурси, розміщуватимемо в школах інформаційні екоплакати, демонструватимемо дітям цікаві презентації, а також зацікавлюватимемо наймолодших школяриків створеною нами розвиваючою дитячою інтерактивною грою «Екоспільнота: захистимо природу разом»;
 • підвищення культурного розвитку школярів завдяки наданню переможцям екоконкурсів (школам, класам, учням) безкоштовних можливостей змістовного проведення дозвілля (екскурсії Україною, відвідування театрів, книги, журнали, гуртки  тощо).


Мета реалізації проекту:

 • допомогти дітям усвідомити власну причетність до збереження природи і чистоти довкілля;
 • розвинути креативні здібності дітей, залучивши їх до пошуку способів та оригінальних ідей розв’язання сміттєвої проблеми у Львівській області та Україні загалом;
 • надати дітям можливість вплинути на екоповедінку дорослих та однолітків через запроваджені конкурси малюнка, плаката, презентації чи відео екологічної тематики;
 • популяризувати серед населення роздільне сортування сміття та сприяти піднесенню екологічної культури в області та країні загалом.


Наш проект є соціально спрямований і суспільно важливий, адже саме від наших дітей залежить майбутнє України (а від рівня їх екологічної свідомості — збереження природного середовища та здоров’я українців), а тому так важливо втілювати ідеї, спрямовані на піднесення екокультури та захист довкілля, не зволікаючи жодного дня!

Механізм реалізації проекту:


Ми виконали всі необхідні підготовчі роботи для запуску проекту: розробили дієвий механізм реалізації проекту, інформаційні матеріали для шкіл тощо.

У серпні школи Львова будуть повідомлені про проект з розвитку екокультури школярів, а 20 перших, які зголосяться брати участь у ньому, стануть пілотними, щоб наочно показати позитивний ефект на дітей, їхніх батьків та вчителів і громади міста загалом. А далі зможемо поширювати проект на всі школи Львова та інших міст, які приєднаються до цієї ініціативи. Якщо ми зберемо більше коштів, ніж зазначено в бюджеті, то зможемо встановити контейнери біля більшої кількості шкіл.

Після збору коштів ми закупимо і розмістимо біля шкіл контейнери об’ємом 240 л для різних видів ТПВ (макулатури, ПЕТ, скла) та забезпечимо їх вивезення за свій рахунок для передачі на переробні заводи, нарахувавши школам відповідні бали за здану вторсировину, а також оплативши її на умовах, погоджених зі школами до початку реалізації проекту. Кошти, отримані школами за здану макулатуру чи інші види безпечної вторсировини, повинні витрачатись ними лише на облаштування шкільних спортивних майданчиків, спортзалів, тренажерних чи тенісних залів або висаджування дерев на території школи.

У межах проекту відбуватиметься змагання між школами та класами щодо збору найбільшого обсягу макулатури протягом вересня-грудня. Переможці (школи, класи) отримують корисні призи – спортивний інвентар, екскурсії-поїздки тощо.

У серпні на нашій сторінці у Facebook будуть оприлюднені умови конкурсів екологічної тематики (які  стартуватимуть у вересні) і розіслані в школи, які зголосяться брати участь у проекті. На окремому інтернет-ресурсі можна буде переглядати різні конкурсні роботи (малюнки, плакати, презентації, відео, способи розв’язання сміттєвої проблеми у Львівській області чи Україні загалом), голосувати за них. У грудні-січні ми нагороджуватимемо переможців усіх оголошених нами екоконкурсів для школярів.

Крім того, протягом вересня-грудня для школярів 20 шкіл будуть проведені ековікторини з цікавими та корисними для дітей призами (книгами, квитками в театри та музеї).

Розвиток і сталість:

Продовження проекту в усіх школах Львова та районних центрів Львівської області, а потім навколишніх селищ та сіл. Надалі плануємо впроваджувати успішний досвід в інших областях України, шукаючи організації-партнерів та небайдужих громадян для розв’язання сміттєвої проблеми нашої країни.

Шлях проекту:

Ми сформували буклети та пам’ятки з правилами сортування твердих побутових відходів для учнів шкіл, продовжується робота над інтернет-ресурсом з цікавими матеріалами про сортування твердих побутових відходів, а також про важливі екологічні проблеми і шляхи їх вирішення.

Ми вже маємо можливість використовувати преси для тюкування макулатури та інших видів ТПВ, а також налагодили механізм залучення необхідної кількості транспортних засобів для вивезення ТПВ зі шкіл міста на переробні заводи (підприємства з виробництва паперово-картонної продукції, склозаводи тощо).Хочете бачити гарний краєвид за вікном? Бажаєте забезпечити екологічне довкілля, а отже й здоров’я для своїх дітей? Давно думали, як можна долучитися до збереження природних ресурсів Батьківщини? А може, просто мрієте зробити добру справу, яка працюватиме десятиліття? Тоді підтримайте наш проект, спрямований на піднесення екологічної культури та заощадження природних багатств!

 

РОЗВИВАЙМО ЕКОКУЛЬТУРУ В УКРАЇНІ РАЗОМ – ПІДТРИМАЙТЕ НАШ ПРОЕКТ!


Зібрані кошти будуть використані на:

1) закупівлю 60 контейнерів для роздільного сортування ТПВ, зокрема й збору макулатури – 58500 грн;
2) закупівлю спортивного інвентаря для дітей 3 шкіл-переможців конкурсу, які зберуть найбільше макулатури – 36000 грн;
3) оплату пізнавальної поїздки-екскурсії для учнів 3-ох класів, які зберуть найбільше макулатури – 18750 грн;
4) закупівлю цікавих книг для 90 дітей, які найкраще відповіли на питання ековікторини – 18000 грн;
5) передплату дитячих пізнавальних журналів 9 учням, які переможуть у екоконкурсах проекту – 5100 грн;
6) оплату гуртків трьом учням, які запропонують найкращі способи розв’язання сміттєвої проблеми – 9900 грн.
7) Інші витрати, пов’язані з проектом –36262 грн.
Разом для фінансування проекту потрібно зібрати кошти в сумі 182 512 грн. 

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 13
 • Внесок від 75 грн

  Проспект з правилами сортування твердих побутових відходів, календарик

  1 доброчинець

  999 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Плакат А-3 з правилами сортування твердих побутових відходів, календарик

  5 доброчинців

  35 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Стильна закладка з ебмлемою проекту для книги та кодом для новорічного розіграшу цікавих та корисних призів від ТМ «EKODBAY», календарик

  0 доброчинців

  1000 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Можливість особисто написати побажання на звороті обкладинки книги-подарунку одному з переможців ековікторини (або Ви надішлете текст, а ми від Вашого імені перенесемо в книгу)

  1 доброчинець

  199 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Зошит з емблемою проекту (з правилами сортування твердих побутових відходів на останній сторінці), календарик

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Ручка з екозакликом, календарик

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Стильна підставка під горнятко, календарик

  0 доброчинців

  40 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Блокнот із емблемою проекту (з правилами сортування твердих побутових відходів на останній сторінці)

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 650 грн

  Горнятко з емблемою проекту

  0 доброчинців

  40 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Стильна наклейка з емблемою проекту та квиток у Львівську національну галерею мистецтв цієї зими

  0 доброчинців

  8 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Стильна наклейка з емблемою проекту та квиток в Будинок органної та камерної музики у Львові цієї зими

  0 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 900 грн

  Стильна наклейка з емблемою проекту та квиток в Львівську обласну філармонію цієї зими

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дуже цікавий випуск всеукраїнського науково-аналітичного журналу „Наша перспектива”

  0 доброчинців

  20 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

15 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Рейди по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрством

  Збираємо кошти на бензин для здійснення рейдів по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрськими засідками по Київській та Чернігівській областям.

  Альона
  Федорченко
  • 7
  • 180
   днів
  • 0
   грн
 • Гуртожиток в Ірпіні на 80 осіб

  Відбудуємо Україну разом - крок за кроком: це наш четвертий проєкт! Реконструкція гуртожитку на 80 людей в Ірпіні та створення сучасного простору для щасливих українських сімей.

  Yuliia
  Kuznetsova
  • 52
  • 181
   днів
  • 0
   грн