119 %
 • 23 821зібрано (з 20 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 04 квітня 2021 р. 09:40

Головне

Урочистий весняний випуск врятованих кажанів в чотирьох містах України

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Всі кажани України занесені до Червоної книги. Попри це, вони потерпають (і часто навіть гинуть) від людей у містах. Ми фахово рятуємо кажанів з усієї України вже 8 років поспіль. Але ми розуміємо, що майбутнє кажанів залежить перш за все від ставлення людей до них, і саме на досягнення змін у цій царині спрямовано наш проєкт. Полюбити кажанів дуже легко: достатньо побачити їх зблизька, потримати на долоні та випустити на волю у нічне небо.


Щовесни ми влаштовуємо урочистий випуск врятованих тварин на волю у Харкові. Ця акція дуже популярна серед містян; деякі люди беруть у ній участь щороку і навіть приходять зі своїми рукавичками. Але ми хочемо масштабувати позитивне ставлення до кажанів і на інші міста України. Цієї зими до нас в Центр реабілітації рукокрилих передавали великі групи кажанів не тільки з Харкова, а й з Запоріжжя (700), Дніпра та області (1000), а також із Західних регіонів країни. Загальна кількість тварин, котрі перебувають на реабілітації цього сезону, рекордна — 3000!


Мета проєкту – повернути додому майже 2000 кажанів випустивши їх весною там, де їх знайшли зимою.

Наприкінці березня — початку квітня ми плануємо провести освітню акцію “Урочистий випуск кажанів” в чотирьох містах: Харків (випустити близько 1000 кажанів), Запоріжжя (700), Дніпро (1000) та Івано-Франківськ (понад 300). В кожному місті, окрім власне акції випуску, ми плануємо провести серії відкритих лекцій про рукокрилих та важливість їх охорони серед відвідувачів акції, а також серед студентів-біологів у місцевих університетах. Зважаючи на те, що акції у Харкові незмінно привертають увагу медіа, ми розраховуємо на не менший інтерес у цільових містах та розширення охоплення не лише шляхом безпосередніх учасників, а й за посередництва ЗМІ.

Ми — команда біологів та ветеринарів, котрі займаються охороною та вивченням кажанів в Україні вже майже 20 років. Захоплені цими тваринами, ми здолали шлях від волонтерського порятунку поодиноких кажанів до єдиного в Україні постійно діючого Центру реабілітації рукокрилих. Щороку ми рятуємо до трьох тисяч кажанів, і ця кількість постійно зростає разом зі зростанням обізнаності про нашу діяльність. Саме тому вкрай важливо масштабувати наш досвід на всю країну, закласти сталі основи реабілітації рукокрилих та стати на шлях системної зміни ставлення українців до кажанів. У нас вже є чимало послідовників та однодумців, котрі продовжують нашу справу у різних куточках нашої країни, і ми віримо, що спільними зусиллями можемо досягти більшого.


Координатори проєкту — Альона Прилуцька та Антон Влащенко, біологи, засновники Центру реабілітації рукокрилих. На місцях нам допомагатимуть наші колеги та однодумці, котрі брали участь в порятунку кажанів взимку, а також партнери — Фельдман Екопарк, національний заповідник “Хортиця”, Галицький національний природний парк.

Вже 8 років поспіль ми влаштовували випуск кажанів у Харкові, тож методика проведення заходу напрацьована. Але цього разу ми хочемо вперше провести науково-популярні лекції для студентів та всіх охочих, тож акції в інших містах будуть тривати по 2 дні.
Для реалізації проєкту ми потребуємо 40 тис. грн. Перш за все це витрати на транспортування кажанів та фахівців Центру реабілітації рукокрилих до 3 міст (Запоріжжя, Дніпро, Івано-Франківськ). Ночівля організаторів та фахівців Центру у хостелі. Оренда звукопідсилювальної апаратури для виступу. Створення банерів подій, друк наліпок, листівок про кажанів, рукавичок з логотипом Центру.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 100 грн

  подяка в сторіз наших соцмереж

  8 доброчинців

 • Внесок від 150 грн

  подяка в титрах в відео ролику, що буде зроблений за підсумками випусків

  3 доброчинці

 • Внесок від 200 грн

  листівка з логотипом акції, надішлемо поштою

  4 доброчинці

 • Внесок від 300 грн

  рукавички з фірмовим лого Центру реабілітації рукокрилих, на згадку про випуск кажанів

  2 доброчинці

  28 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  горнятко з зображенням п'яти українських видів кажанів

  8 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  наша фірмова футболка "I love bats"

  2 доброчинці

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки