65 доброчинців
39 340₴зібрано (з 38 630 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
65 доброчинців
39 340₴зібрано (з 38 630 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Соціальне підприємництво організоване у притулку Шелтер Святої Ольги ГО "Елеос-Україна". Розташований у Київській області.
Хто ми і про що наш проєкт?
Ми – Шелтер святої Ольги – притулок для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насилля. Наша мета не тільки прихистити постраждалих від знущань, а й надати їм соціальну, юридичну та психологічну допомогу. А ще ми хочемо допомогти кожній із жінок здобути фінансову незалежність та навчитися заробляти на життя самотужки. Саме тому ми хочемо відкрити соціальне підприємництво «Вільна нитка».
Чому Шелтеру та «Вільна нитка» варто допомогти?
Бо ми створені громадською організацією Елеос-Україна, яка має майже 10 років позитивного досвіду в реалізації національних та міжнародних проєктів. За півроку існування нашого шелтеру ми допомогли вже 20 жінкам і 22 дітям розпочати життя без насилля. Жінки, які в нас перебувають вже вишили 2 сорочки та готують до завершення ще 4 замовлення.
Що дасть соціальне підприємництво «Вільна нитка» для жінки, що в притулку?
В шелтер потрапляють жінки з дуже непростими долями, в важких психологічних станах, зламаними душами, збиті з свого шляху і повністю розгублені. Але всіх об’єднує одне - бажання змінити своє життя та життя своїх дітей, прийти до спокою, стабільності та впевненості, повернутись до нормального життя. Не всі з наших жінок мали в житті можливість отримати професію, влаштуватись на достойну роботу. Натомість у них завжди є великий ризик потрапити у залежні стосунки.
В шелтері вони відновлюють свої сили та мають змогу налагодити своє життя. Важливими компонентами цих процесів є здобуття власного душевного спокою та фінансової стабільності. Але не так просто травмованій жінці з кількома дітьми знайти роботу та заново створити собі та дітям гідні умови для життя.
Ми допомагаємо жінкам та жінкам з дітьми, які зазнали домашнього насилля розпочати нову сторінку життя, де немає місця знущанню та образам. Одна з історій починається так: Їх привезли поліцейські: зляканих, в одних тапочках, футболці і штанах. Без речей, документів, грошей. Вона молода, а поруч дитина. Майже 10 років відносин. Страшні спогади про ревнощі, постійні зради, невпевненість. Останнього разу виламав двері. Бо намагалась вигнати його з будинку родичів. Останній страшний епізод – тиждень замкнена удома, доки не зійдуть синці. І так починається більшість історій жінок, які знаходять в нас прихисток.
Залякані, розгублені, вони вимушені починати життя з самого початку. На новому місці часто не можуть знайти, чим зайнятись, що зробити такого, що дасть надію на власні сили і таланти, що допоможе згадати як це: бути впевненою у собі і своїх силах...
Це наштовхнуло нас на ідею створити на базі шелтеру власне виробництво, яке дало б змогу нашим мешканкам реалізувати свої вміння або навчитись новому ремеслу чи професії, та відновити свою фінансову незалежність. Життя підказало тему – одна з наших мешканок висловила думку про те, що вона хотіла б перервати ланцюг насильницьких відносин до жінок у своїй сім’ї і звернула увагу до самого сакрального виробу нашого народу - вишиванки.
В наш час мало хто задумується про те, що вишиванка – це не просто одяг з автентичним візерунком для свята. Вишиванка для наших предків перш за все мала значення оберегу та побажання на майбутнє, тобто несла в собі певний код. В ній мало значення все – тканина, нитки, орнамент, крій . Наприклад більшість вишиванок в розкладеному вигляді мали форму хреста, що забезпечувало людині самозбереження та захист від негативного зовнішнього впливу. Візерунки також вибирались з сенсом – дівчаткам вишивали квіти в бутонах, молодицям - розкриті квіти, а дорослим жінкам – наповнені ружі. Геометричні орнаменти – це ціла історія, пов’язана з сакральними значеннями кожного візерунку від хвильки до квітки. Навіть дуже простий одяг намагались оздобити хоча б по краях орнаментами-оберегами. Крім того, сам процес вишивання приносить спокій в душу, упорядковує думки і дає можливість прийти до згоди з собою. А в випадку з нашими жінками - має просто терапевтичне значення.
Так народився наш перший проект “Відновимо вишиванку твоєї бабці“ і ми почали збирати вишиті речі та орнаменти з історією і відтворювати їх задля збереженння самобутності, культурного коду. Першу реконструкцію ми робимо максимально наближеною до первинного зразка, вишивається вона повністю вручну, з максимальними збереженням автентичності. Надалі плануємо розробляти виріб для масового виробництва, де вишивання відбуватиметься за допомогою вишивальної машини, що зробить його доступнішим для масового виробництва.
Кожна область України має унікальний регіональний орнамент вишиванок і ми можемо відновити орнаменти району або, навіть, села чи хутора для створення оригінальної вишиванки як у бабусі.
Ми робимо акценти на соціальній складовій (вишиванки зроблені сильними жінками, що змінюють своє життя), індивідуальності продукту (вишиванка яку, носила бабуся, акцент на силу роду, важливість культурної пам’яті).
Проект включає основні напрями:
- виробництво вишиванок за старовинним кроєм та обробкою, репліки на старовинні вишиванки з колекцій «Віднови вишиванку своєї бабусі»;
- пошив на замовлення вишиванки за орнаментом регіону, звідки походить родина, рід (особливо важливо для українців з діаспори, зв'язок з пращурами) з ручною вишивкою, (в планах - з машинною вишивкою).
Перші наші реконструкції вишиті нашими мешканками вручну та зібрані в майстерні нашої колежанки. Анонс нашого проекту викликав зацікавленість наших земляків з діаспори та співвітчизників, що й викликало потребу налагодити більш швидке та економічне виробництво.
Вже маємо 4 замовлення на індивідуальні вишиванки та 2 готових вироби.
Наразі вишиваємо вручну, але враховуючи приріст замовлень та необхідність здешевити продукт маємо потребу у вишивальній машині.
Чому жінки не можуть вишивати вручну? Чому їм потрібна саме вишивальна машинка?
Вишивка вручно значно дорожча і часозатратна. При купівлі вишивальної машинки процес виготовлення замовлень пришвидшиться і кількість замовлень збільшиться.
І, головне, купуючи машинку, ми зможемо залучити більше наших жінок до роботи, так як навики вишивання вручну є не у всіх, а бажання вчитись новій професії і змінювати своє життя - у багатьох.
І ще про важливе: нашу ідею було відібрано до партнерства в конкурсі "Краудфандінг для соціального підприємництва" Фонду Відродження. Відповідно до умов конкурсу, для отримання дофінансування від фонду "Відродження" ми повинні зібрати кошти шляхом краудфандінгу протягом 6 місяців.
Якщо ми зберемо кошти - то Фонд Відродження подвоїть необхідну суму і ми зможемо направити на навчання жінок, що бажають вишивати/шити з тих, що проживають у нашому притулку, а також розробити рекламну компанію для залучення нових замовлень.
Будемо раді також будь-якій допомозі в поповненні нашої колекції старовинних вишитих речей, орнаментів та розшифровкою їх значення (бо ми на початку шляху). Давайте повертатись до своїх витоків разом.
Наші вишиванки оберігають та лікують душі.
Про нас можна почитати тут, тут і тут.
На що підуть залучені кошти?
Ми збираємо на придбання вишивальної машинки 27260 грн. та витратні матеріали ( нитки, тканини, голки - 5000 грн.), дизайн та друк винагород 2500 грн.
Всього хочемо зібрати на платформі 34760 грн.
Міжнародний Фонд "Відродження"
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Соціальне підприємництво «Вільна нитка»
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.