105 %
 • 95 100зібрано (з 90 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Створення центру прикладного ткацтва Vereta в с. Стіна на Вінниччині

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Vereta - це соціальне підприємство, що виникло на перетині трьох напрямків : екологічного, соціального та економічного.

Ідея створити підприємство виникла в процесі роботи однієї зі станцій сортування, якими громадська організація  "Наше Поділля" займається з 2011 року. Одного дня ми зрозуміли, що навіть відсортувавши побутові відходи на більш як 30 фракцій, ми не знаємо, що можна зробити із текстилем.

Згодом з’ясувалось, що проблема ще глибша ніж ми думали. Адже щомісяця тисячі тон текстилю, що залишається після виробництва або спалюються, або викидаються на смітники.


Тож ми вирішили, що спробуємо врятувати хоча б те що в наших силах і перетворимо екологічні виклики на можливість для розвитку українського села. 

Так і виникла майстерня ткацтва Vereta. Перші ткані килимки були готові в березні 2020 року.

У своїй роботі ми керуємось трьома такими принципами:

 • Турбота про навколишнє середовище. Ми використовуємо принцип upcycling і перетворюємо потенційну небезпеку для навколишнього середовища у вигляді непотрібного текстилю цінні матеріали з яких ми виготовляємо ткані килимки та багато інших практичних виробів;
 • Сталий розвиток. На виробництві VERETA працюють жінки із сільської місцевості, які завдяки замовленням мають можливість додаткового заробітку; 
 • Збереження традицій ткацтва, які безперервно існують на нашій території близько 5 тисяч років та передача технік виготовлення тканих виробів на ручних верстатах від старшого покоління молодшому.


Безперечно, що проекту Vereta не було б без відповідальних українських виробників одягу, які віддають нам на утилізацію залишки тканин, що залишаються після виробництва. Це зокрема і такі бренди: PAPAYA, TTSWTRS, Adelin_ua, BEZBRENDU, Володарка та інші. Дякуємо за партнерство та відповідальність. 

Залишки текстильного виробництва ми нарізаємо на смужки з яких і виготовляються килимки та інші ткані вироби. Вся робота робиться вручну, тож процес виготовлення одного невеликого килимка займає день, а інколи і більше.  

Наразі всі вироби створюються в селі Стіна, що на Вінниччині, а на традиційних ткацьких верстатах працюють місцеві жительки.

А ще завдяки проекту в наших майстринь, з’являються учениці, які переймають техніки та вміння ручного ткацтва. Сподіваємось, що незабаром також зможемо їх запросити до співпраці. 

Переосмислення традиційного народного ткацтва

На початку ми виготовляли лише килимки, але з часом захотілось робити щось більше, щоб наші вироби були ближчими і зрозумілішими сучасній людині. Намагаємось поєднувати традиції українського народу та сучасні тренди та потреби людей.  Тож на сьогодні наш асортимент включає:

 • Килимки різного розміру ( від килимків для вхідних дверей до килимів у вітальню)
 • Косметички
 • Чохли для ноутбуків, планшетів, електронних книг
 • Сумки-шопери та міські рюкзаки
 • Декоративні подушки

При створенні виробів ми поєднуємо традиційні візерунки та сучасні тенденції. Наша ціль зробити ткацькі вироби знову популярними і кожна людина мала в себе вдома справжній, зроблений вручну килимок, який буде берегти тепло та дарувати гарний настрій. Саме це стане запорукою того, що ткацьке ремесло не буде втрачене та не перетвориться музейні експонати.Наше невелика команда складає 7 осіб:

 •  пані Світлана, пані Надія, пані Ольга та пані Оксана – майстрині з ткацтва. Це найважливіша частина нашої команди. Саме вони вони втілюють в життя всі задуми щодо тканих виробів, експериментують з різними техніками та матеріалами, працюють на кількох видах ткацьких верстатів. А ще вони є авторами багатьох дизайнерських рішень та композицій на килимках Vereta та інших тканих виробах. Для роботи на традиційному ткацькому верстаті необхідні такі якості: витримка і спокій, позитивний настрій, просторове бачення, планування, вміння поєднувати різні кольори та створювати з них композиції. 
 • Олеся Газда – майстриня з пошиття виробів із тканих вручну тканин. Працювати з тканиною зробленою вручну не проста справа. Таку тканину не можна підрізати або кроїти…заготовки для готових виробів спочатку детально продумуються і потім з них виготовляються заготовки, які з допомогою Лесі стануть готовими виробами. 
 • Марія Юзькова - екоактивістка, фотограф та менеджера. А ще Марія талановита фотограф - більшість світлин на нашому сайті та соціальних мережах це саме її робота. Перед роботою з Vereta, Марія була головною натхненницею станції глибокого сортування Ecohope. 
 • Юрій Степанець – засновник, водій, дизайнер і все інше:)


Чому ми вирішили відкрити кампанію зі збору коштів

За зібрані кошти плануємо облаштування в селі Стіна - центру ткацтва. А ще плануємо розширити виробництво та запросити до співпраці більше майстринь. Також неодмінно розшириться асортимент продукції та проходитимуть відкриті та індивідуальні майстерні для всіх хто цікавиться ткацтвом та хоче дізнатись більше про це прадавнє ремесло.  

 


А ще у центрі ткацтва можна буде більше дізнатись про історію та культуру Південного Поділля, відпочити та відновитись.

Статті бюджету для створення центру ткацтва Vereta

64600,00 - Купівля чотирьох ткацьких верстатів на 2 ремізки та транспортні витрати. 

5200,00 - Напівпромислова швейна машинка. 

6500,00 - Напівпромисловий оверлок .

7000,00 - купівля ниток основи. 

4500,00 - навчання для 4х осіб (транспорт, проживання та харчування) 

2200,00 - Макетування та виготовлення листівок 

Всього: 90 000,00 грн

Будемо вдячні за Вашу підтримку, а також пропозиції, ідеї та побажання! 

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 8
 • Внесок від 3000 грн

  Одно або дводенна майстерня ткацтва в селі Стіна від майстринь проекту. За час перебування можна опанувати основні техніки ткацтва, навчитись снувати верстат і досхочу попрактикуватись.

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Один із трав'яних зборів Vereta, який ми підготували разом із нашими друзями. Трави зібрані в екологічно чистому районіі південого Поділля неподалік від знаменитої Бакоти.

  15 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Косметичка Vereta. Практична і стильна. Підкреслить Ваш екостиль і вмістить все необхідне

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Джинсовий килимок Vereta розміром 60х90 см. Практичний килимок, який чудово підійде, як для вхідних дверей, так і в будь-якому іншому місці квартири чи будинку

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Оновлена косметичка із об'ємним дном

  7 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Захисний чохол для ноутбука

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Килимок Vereta Розміром 60*150 см

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Шопер Vereta.

  3 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

19 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • UA SOUTH: Медіа про Крим та Південь України

  UA South - незалежне медіа про Крим та Південь України. Команда кримськотатарських і українських медійників пояснює процеси в чорноморському регіоні інформаційним, розважальним і освітнім контентом.

  Осман
  Пашаєв
  • 7
  • 184
   днів
  • 0
   грн
 • Мобільний навчальний центр "Тактичні котики"

  Солом'янські котики створюють мобільний навчальний центр. Тактична медицина, аеророзвідка та інші навички для перемоги.

  Kseniia
  Semenova
  • 342
  • 184
   днів
  • 0
   грн