7 %
 • 14 713зібрано (з 200 000 грн)

Головне

Створення сценічної платформи для сучасних українських драматургів

Історія

Ми, 20 українських драматургів, об’єдналися у лютому 2020 року аби створити театр, в якому головною цінністю буде текст. Театр Драматургів -- це платформа для презентації текстів, навчання та обміну досвідом драматургів та підвищення ролі автора в українському соціумі.

Засновниками театру є : Павло Ар’є, Олена Астасьева, Ігор Білиць, Наталія Блок, Андрій Бондаренко, Наталя Ворожбит, Ірина Гарець, Юлія Гончар, Олена Гапєєва, Оксана Гриценко, Тетяна Киценко, Анастасія Косодій, Максим Курочкін, Лєна Лягушонкова, Євген Марковський, Ольга Мацюпа, Катерина Пенькова, Оксана Савченко, Людмила Тимошенко, Віталій Ченський.

Ми знаємо, що багато глядачів ігнорують театри через сюжети, що вже були обіграні багато разів на всі лади. Ми переконані, що театри мають говорити про сучасне і наболіле. Ми впевнені, що українській новій драмі є що сказати світові. Ми прагнемо створити театр, який стане місцем становлення, зростання, спілкування, творчого пошуку і експерименту для сучасних українських авторів.

Театр Драматургів буде простором панування живого щирого драматургічного тексту, звільненого від зашкарублих і комфортних театральних шаблонів. Автори матимуть змогу напряму представляти свої смисли та месиджі. Авторський голос драматурга матиме пріоритет.

Театр Драматургів фінансується за рахунок спонсорської, грантової підтримки, продажу квитків та добровільних пожертв.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ТЕАТР ДРАМАТУРГІВ

Катерина Пенькова, драматургиня

Подивіться на репертуар 99 % українських театрів - там відсутні сучасні українські драматурги. А ми є. Ми є хтось. Був такий мультик, здається. Там слон носив рожеву кульбабку, в якій жив нарід "Хтось". Так от: в нас вже є така кульбабка, але нам так потрібний великий і добрий слон. А слон - це спільнота, велика українська спільнота, яка зрозуміє нас - без роду без племені, драматургів. Зрозуміє, що сучасний театр не можливий без того, хто пише сенси, створює текст. А раз театр не йде до драматургів, то драматурги роблять свій театр.

Ірина Гарець, драматургиня

Театр Драматургів для мене можливість поділитися, знайти однодумців, шукати рішення через тексти- п'єси- постановки. Мені важливо, щоб мої тексти і тексти моїх колег, які " попадають" в мене сенсами, емоціями, були почуті в суспільстві де я живу. Тоді буде зрозуміло, що все не дарма.

Ольга Мацюпа, драматургиня

Театр Драматургів - це шанс для авторських голосів сучасної драматургії, яка досі доволі маргіналізована і в театральному, і в літературному українському контексті. Важливо, що драматург чи драматургиня буде суб'єктом у постановці свого тексту і прийматиме ключові рішення, а не сподіватиметься "вдалого" заміжжя з режисерами, художніми керівниками чи продюсерами.

Юлія Гончар, драматургиня

Я Відчуваю що театр драматургів стане майданчиком для суперечок, обурення, емоцій, правди, а також підтримки. Мій обов`язок породити текстом внутрішню чесачку у глядача. Хай він чеше і думає і відчуває і відкриває і любить і ненавидить і, нарешті, живе.

Андрій Бондаренко, драматург

Театр драматургів — це спроба повернути театральний процес в інший бік — до живої потенційності, присутньої в початковій драматургічній недовершеності. Що було присутнє спочатку, але не “дожило” до кінця? Що було відкинуто, обрізано в конвеєрному процесі фіналізації? Які живі голоси були приглушені і замінені на звуки театральних інструментів, відлуння художніх образів, перегукування режисерських та акторських амбіцій?


НАША АДРЕСА

Ми знаходимося за адресою: м. Київ, вул. Сагайдачного, 25г. Це приміщення ми взяли в довгострокову оренду. Там ведеться ремонт. Ось так воно виглядає зараз:


А отак виглядатиме наш театр після ремонту:


 

НАШІ ПЛАНИ

Будемо раді відкрити свої двері в листопаді. Вже цього року ми плануємо серію перформативних читань за участі німецького театру Münchner Kammerspiele та серію воркшопів від британського театру Royal Court.

Ми плануємо як резиденції для досвідчених авторів, так і школи для тих, хто починає свій творчий шлях. Зараз Театр Драматургів формує свій репертуар, в основі якого лежатиме принцип - драматург та режисер спільно готують вистави.

Щонайменше 50 % постановок в Театрі Драматургів буде створено за текстами авторів, які не належать до числа засновників.

Ми розраховуємо на підтримку культурних фондів та меценатів.

Але, на початковому етапі ми не зможемо обійтися без вашої допомоги.


ПРО ГРОШІ

Ми хочемо зібрати 200 тисяч грн, аби організувати перші постановки.

З них 143 тисяч піде безпосередньо на організацію та проведення постановок та сценічних читань, 10 тисяч на інформаційну кампанію та 47 тисяч на адміністративні витрати театру.

Якщо ми зберемо необхідну суму, то Фонд “Відродження” надасть нам 200 тисяч гривень в якості гранту, який ми використаємо для створення нових вистав.

Якщо ми зберемо більше, ніж 200 тисяч гривень, то зможемо провести додаткові перформативні читання.


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 100 грн

  Внесок від 100 грн - подяка від нас в соцмережах та на сайті Театру. Імена перших 100 доброчинців, які зроблять внесок від 100 грн, будуть внесені до таблички, розміщеної в Театрі.

  6 доброчинців

 • Внесок від 200 грн

  Внесок від 200 грн - наклейка від Театру.

  0 доброчинців

 • Внесок від 300 грн

  Внесок від 300 грн - подарунок-сюрприз від Театру.

  2 доброчинці

 • Внесок від 500 грн

  Внесок від 500 грн - запрошення для двох на будь-яку виставу Театру.

  6 доброчинців

 • Внесок від 2000 грн

  Внесок від 2000 грн - абонемент на одного на весь сезон Театру.

  1 доброчинець

 • Внесок від 5000 грн

  Внесок від 5000 грн - абонемент на сезон та можливість відвідати репетиції театру, читки та воркшопи.

  0 доброчинців

 • Внесок від 50000 грн

  Внесок від 50000 грн - іменний стілець в Театрі.

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

36 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Короткометражний фільм "Кетчуп"

  Трагікомедія з елементами абсурду, про вплив оточуючих на власну думку і власний вибір.

  Big
  Bird
  • 6
  • 70
   днів
  • 0
   грн
 • Гаряча лінія - Лінія Життя України

  Lifeline Ukraine – це національна, професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень.

  Юлія
  Сергійко
  • 40
  • 180
   днів
  • 0
   грн