105 %
 • 29 535зібрано (з 28 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Збірка пригодницьких текстів наших сучасників у стилі італійського футуризму.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 12

Історія

Ідея української латинки виникла ще в XVII столітті, втім на сьогодні її актуальність не лише не втрачена, а постала з особливою гостротою. 

Для нас є очевидним, що насьогодні усе антипрогресивне для України тією чи іншою мірою споріднене з «російським». Тому наш колективний успіх на території майбутнього залежить від виконання стратегічного плану вміщеного у гасло Хвильвого «Геть від Москви!». Міф «русского мира» тримається на зачіпках за спільні елементи культури. Одним з таких є кириличне письмо. Тому ми закликаємо українців поступово зректися його як вичерпаного рудимента епохи і перейти на латиничну основу.


Тут є безліч цікавущих і гідних проектів. Зараз ми розповімо про свій і спробуємо спокусити тебе долучитися до нього. Втім, одразу зазначимо: якщо провокативність і новаторство не для тебе  ̶  можеш далі не читати. Якщо ж ти не втрачаєш свідомість від слова «експеримент», давай знайомитися!


Виконавці проекту:

ГО "Структура"

Видавництво "Zалізний тато"


Книжковий концепт «ТежBeshket» – це авантюрна валізка з подвійним дном. Його місія, симптоматика та смисловий фарш відверто дуалістичні. З одного боку він наділений характером культурного експерименту, з іншого – ознаками літературної реконструкції.

Усі три співавтори – Дмитро Савченко, Тимофій Іванов та Олексій Бешуля є вихованцями вуличної субкультури футбольних ультрасів та період особистісного дозрівання провели в адреналінових вуличних сутичках. 

Згодом їхні шляхи доля порізнила щедрою порцією ексклюзивних випробувань: один став моряком та пройшов через сотні карколомних штормів, другий – політв’язнем та провів чималий шмат життя у холодних в’язничних камерах, третій був закинутий долею на східний фронт у період найгострішої ескалації війни на Донбасі. 

Попри відмінні траєкторії життєвого польоту кожен з них був генератором та ретранслятором життєствердного футуристичного духу; кожен гордою та оптимістичною поставою підборіддя рівнявся на великого мага і пророка футуризму – Філіппо Томазо Марінетті; кожен намагався сміятися в обличчя епохальним загрозам та викликати на дуель Долю.

Дух новаторства втілено у провокативному «Маніфесті», акцентом якого є заклик українців перейти на латиничне письмо. За задумом авторів такий крок, як не крути, призведе до збільшення культурної прірви між українцями та «русскім мірам».

Перші сторінки книги розпочинаються з кирилиці, але після пункту про «ретроградну затхлість старого письма» текст, ледь не містично преображається в літфеномен написаний «закордонними» літерами. Відтак, в історії сучасної української літератури  «ТежBeshket» покликаний продовжити ініціативу запровадження української латинки та спричинити революцію у писемності. І ми вважаємо, що принаймні у статусі експеримента він має право на існування*.

Другою ознакою дуалістичної природи книги є реконструкція. Вона буває історичною (коли дорослі дядьки товчуть одне одного мечами по металевих відрах на голові, відтворюючи у такий спосіб Грюнвальдську битву), а також літературною (відтворення стилю та духу якоїсь з літературних течій). «ТежBeshket», попри свою експериментальність, є спробою відтворити дух та природу культурного явища початку ХХ ст., яке народилося в Італії та було назване футуризмом.

Тексти знайомлять українського читача з енергетикою та культурним ореолом цього скандалоцентричного явища через наслідувану стилістику італійських футуристів. Відтак стає цілком зрозуміло, чому книга нашпигована маніфестами, пригодницькими оповіданнями авантюристів та духом культурної революції.

Вкладаючи гроші у «ТежBeshket», ти підсилюєш позиції оптимізму в українському дискурсі та стаєш апостолом революції. Кожен внесок у цей проект прирівнюється до позитивної дієвої реакції на наш заклик «Застрибуй у коляску нашої культурної секти – і майбутнє віддячить тобі повітряним поцілунком іронії». Не паси задніх!

 *Нині існують близько 10 варіантів української латинки і ми не маємо за мету обстоювати якийсь із них (з невеликою, втім суттєвою поправкою: до латиничного алфавіту ми долучаємо нашу рідну неперевершену літеру Ї! Детальніше читайте про це в «Маніфесті»). Це питання філологів і для  перекладу книги буде залучено фахівців. Своє завдання ми вбачаємо у популяризації самої думки про необхідність української латинки, в успішній реалізації проекту «ТежBeShKet» і впровадженні постулатів «Маніфесту».

Зібрані кошти буде витрачено на  адаптацію текстів українською латинкою, редакторсько-коректорські роботи та друк тиражу (1000 примірників) книги. 

Витрати на верстку та художнє оформлення книги бере на себе видавництво "Zалізний тато".

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 50 грн

  Оригінальна закладка для книг, що завжди нагадуватиме вам про легендарного засновника футуризму Філіппо Томмазо Марінетті, оскільки має форму його вусиків.

  3 доброчинці

  47 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Примірник книги "ТежBeShKet".

  11 доброчинців

  189 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Примірник книги "ТежBeShKet" та вишукана краватка-метелик.

  4 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Примірник книги "ТежBeShKet" та кавова церемонія і ліричний променад парковими алеями Києва зі співавтором книги Олексієм Бешулею

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Примірник книги "ТежBeShKet" та авторська екскурсія Дмитра Савченка загадковими куточками Києва. Забезпечує дружній нам проект "Кишені старого міста".

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Примірник книги "ТежBeShKet" та подарунковий еспандер "Zалізний тато". З люблячим серцем та залізною рукою!

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Примірник книги "ТежBeShKet" та запонки у стилі "ТежBeShKet"

  3 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

24 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Makitrum | Їжа для Вашого розуму

  Makitrum - платформа розвитку логіки та критичного мислення української молоді.

  Роман
  Царук
  • 4
  • 41
   днів
  • 0
   грн
 • Фестиваль різьбярства. Глухів 2018

  Фестиваль різьбярства покликаний показати таланти українських майстрів, передати досвід та поділитися ідеями, вшанувати давню козацьку столицю – Глухів – і залишити чудові вироби глухівський громаді.

  Сергій
  Шум
  • 22
  • 38
   днів
  • 0
   грн