107 %
 • 174 050зібрано (з 162 920 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Підтримайте та станьте частиною інтелектуальної події створення сенсів та утвердження європейських цінностей в Україні — видання українського тому «Європейського словника філософій».

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Саме зараз, у ситуації самовизначення, Україна потребує переосмилення актуальних термінів та понять та адаптації їх із врахуванням культурних особливостей країни. П'ятий том Словника є заключним у культовому 4-томнику Європейського словника філософій, та має на меті висвітлити такі терміни як  СВОБОДА, УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО, МАЙДАН, ГІДНІСТЬ… 

П'ятий том Словника є унікальною можливістю вписати Україну в європейський контекст, адже статті у ньому є оригінальними працями українських авторів. Майбутній Словник стане реплікою нашої країни у діалозі європейських мов, адже наші неперекладності не просто специфічні. Вони є тим, що натякає на можливості осягнення, розуміння та пошуку спільних точок сходження сенсів, і водночас ясно вказує на винятковість філософських ресурсів мови.

З чого все почалося


Ідею «Європейського словника філософій» вперше втілено та видано 2004-го року у Франції як результат спільної праці 150-ти вчених під керівництвом доктора філософії Барбари Кассен. Словник став не лише яскравим явищем, а й справжньою шпагою, що укотре завдає рани машині уніфікації сенсів. Спроба перекласти неперекладності уможливлюється у момент прояснення — схоплення істини моменту. Саме такими спробами ми здатні означити, вловити та створювати ідею Європи як "багатства мовних різноманітностей".

Українська версія Словника ще більше стає на власний шлях, не дотримуючись  французької алфавітної форми. Перший (2009 рік), другий (2011 рік), третій (2013 рік), четвертий (2016 рік) томи скомпоновані за власним особливим принципом групування, де читач рухається від статей, присвячених мовам, до окремих філософських територій — складових частин європейського ландшафту. Мандруючи такою картою сенсів, читач натрапляє і на унікальні, заповідні місця — статті, написані власне українськими авторами.
Попередні томи Словника викликали не лише позитивну реакцію читачів, а й стимулювали розвиток власної української думки.

Серед нагород Словника: перемога у номінації «Книга року-2010», отримання премії ім. Юрія Прилюка-2010, перемога у конкурсі «Найкраща книга XVII форуму видавців у Львові».

Ідея та мета нашого проекту:

- допомогти народженню останньої частинки філософської карти неперекладностей — Українського тому «Європейського словника філософій»
- створити знаковий та якісний україномовний інформаційний продукт 
- донести здобутки авторів Словника до широких кіл читачів 
- сприяти розвитку української гуманітаристики
- відкрити простір та можливості діалогу мов як виразників культури в українському середовищі
- сприяти різноманіттю та плеканню відмінності як базової європейської цінності

Що можете зробити Ви? - Стати частинкою інтелектуальної кампанії та нарешті самостійно обирати саме ту українську літературу, що повинна видаватися.

Наша команда:
Костянтин Сігов — керівник проекту, автор статей
Юрій Вестель — науковий редактор
Олег Хома — автор статей, науковий консультант
Андрій Баумейстер — автор статей, науковий консультант
Олексій Панич — автор статей, науковий консультант

У часи, коли українська мова для когось лише мова, придатна для комедій, наш обов'язок довести її унікальність, як і неповторність світосприйняття і світобачення українців. Наш п'ятий том - та свічечка букви Ї, що не повинна згаснути!

Для реалізації задуму потрібно зібрати 150 000 гривень. Ці кошти підуть на видання українського тому словника. У разі успішного проведення краудфандингової кампанії Міжнародний благодійний фонд "Відродження" надасть нам додатково ще 150 000 гривень. У підсумку 300 000 гривень нам вистачить для реалізації проекту.

Словник філософій як проект пройшов довгий та результативний шлях в Україні, тому потребує достойного завершення в Українському томі. Долучившись до видання книги, Ви не лише долучаєтесь до розвитку філософії, а й робите ваш свідомий вибір за самоідентифікацію та прийняття того, що українські поняття унікальні і гідні того, аби бути представленими на рівні світових філософських значень. 


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 100 грн

  Друге видання книги "Більше однієї мови" Барбари Кассен. Що таке «рідна» мова? І що відбувається, коли ми вивчаємо іншу? Що ж вимальовується, коли людина говорить багатьма мовами?

  24 доброчинці

 • Внесок від 300 грн

  Попередня книга + чашка з унікальним принтом Європейського словника філософій

  19 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Книга, чашка та еко-торбинка з характерним логотипом

  40 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  Книга, чашка, еко-торбинка та один з 4-х виданих томів Словника на вибір

  27 доброчинців

 • Внесок від 5000 грн

  Книга, чашка, еко-торбинка та усі 4 видані томи Європейського словника

  5 доброчинців

 • Внесок від 10000 грн

  Книга, чашка, еко-торбинка, 4 видані томи Словника + новий п'ятий том

  1 доброчинець

 • Внесок від 25000 грн

  Книга, чашка, еко-торбинка, п'ять томів Словника, внесення до списку особливої подяки і + 10 книжок видавництва на вибір

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

28 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • НІТ - Навчання і Технології

  НІТ — Навчання і Технології. Платформа для учнів, вчителів та батьків, що створюється львівською IT компанією для безкоштовного користування у всіх закладах початкової та середньої освіти в Україні.

  Yuriy
  Kaminovskyy
  • 48
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • Скарби людської доброти

  Творчі, невтомні, завзяті жіночки поважного віку із Комишувахи Попаснянського району, мріють про Клуб активного довголіття (КлАД). І ми разом силою доброти здатні перетворити мрію на реальність.

  ТЧХУ
  ТЧХУ
  • 25
  • 60
   днів
  • 0
   грн