214 доброчинців
182 981₴зібрано (з 175 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
214 доброчинців
182 981₴зібрано (з 175 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Ми віримо у те, що Країна починається там, де твій ДІМ. Якщо за дверима твоєї квартири одразу починається Чужий Ворожий Всесвіт, ані село, ані Київ не будуть “твоїми”. Якщо ж ти сприймаєш свій двір, вулицю, місто, як власний дім - ти будеш його захищати, доглядати, відбудовувати. І так ми - кожен громадянин - створимо нову Україну.
Сьогодні після школи майже всі активні випускники їдуть із малих міст - до обласних центрів, столиці або за кордон. Вдома вони не бачать перспективи для розвитку. А щоб розбудувати та покращити власний дім, підліткам не вистачає віри у себе та свої сили. Саме це ми і хочемо змінити.
Ми нарахували в Україні 270 малих міст (з населенням 10-250 тис., за виключенням обласних центрів), у яких ми пропонуємо підліткам спробувати змінити себе і своє оточення. У кожному з цих міст від 6 до 32 шкіл, від кожної з яких ми запрошуємо одну команду, тому загалом ми плануємо участь 1000-1500 команд. У кожній команді буде 16 осіб: по 3 учня з 7, 8, 9, 10, 11 класів та вчитель-модератор. Щонайменше 16 000 учасників проекту “Відкривай Україну”.
Завдання кожної команди та проекту в цілому - зробити життя кращим. Перший етап - знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап - змінити на краще своє місто. І в результаті - навчитися змінювати себе і світ.
Проекти на кожному з етапів можуть мати шість основних напрямків: навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, медійний напрямок, соціальний напрямок, урбаністика, культура і мистецтво.
Реалізований командний проект = Вирішена проблема = Відчуття, що ти можеш змінювати світ.
На жаль, стара традиція шкільної освіти нам у цьому жодним чином не допоможе. Напихати у голови якнайбільше знань з різних сфер? Навчити правильно відповідати на запитання? Тренувати жити за дзвоником і завжди чекати, як тебе оцінять - вчителі, батьки, начальники та будь-хто "старший”? - Все це лише знищує ініціативність, відповідальність, спрагу до знань і здатність робити щось значне та суттєве.
У великих містах діти мають більше можливостей з вибору школи, ширше коло спілкування та більш відкритий та сучасний загальний життєвий контекст. Але у регіонах все набагато складніше - і це ще одна причина зосередити зусилля саме на малих містах.
У процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання:
Робота в команді: розподіл ролей, відповідальність, домовленості; вміння слухати і чути та налагоджувати взаємодію.
Критичне мислення: задавати правильні запитання та орієнтуватись у сучасному інформаційному просторі.
Системне мислення: комплексно бачити світ та розуміти складні взаємозв’язки.
Робота з ідеями: креативні механіки, які дозволяють ефективніше генерувати і відбирати творчі вирішення будь-яких проблем.
Профільні знання: вміння навчатись і глибоко закопуватись у тему, з якою працюєш; конкретні знання з напрямку, який команда обрала для проекту.
Проектний менеджмент: постановка цілей, структурування процесу та встановлення проміжних дедлайнів, робота з ресурсами.
Комунікації: вміння представити проект широкому загалу; формулювання думок, розуміння аудиторії, вибір способів комунікації, стилю та ключових повідомлень залежно від аудиторії.
Суб’єктність та незалежність: самостійно оцінювати себе та свої результати, не залежати від сторонньої оцінки.
Завважте: все це - НЕ нудні уроки. Навчання органічно вплетене у процес реалізації проектів та працює на базі гейміфікованої онлайн-платформи.
Результат учасників - побачити та відчути: “я сам, і всі ми як команда, можемо змінювати світ навколо”; усвідомити себе як особистість, яка готова діяти та творити, навчитись працювати в команді, мислити, ставити цілі та досягати їх.
Команди, які реалізували проект у місті, представлять їх на фестивалях у своїх обласних центрах. Учасники зможуть поділитися своїми досягненнями та показати гостям, що і як вони змінили у власному місті.
На фестивалях буде обрано обласних фіналістів - загалом 24 команди, які приїдуть у Київ та отримають додаткові навчальні сесії. Фіналісти позмагаються за можливість стажування за кордоном для вивчення міжнародного досвіду розвитку міст.
До реалізації проекту вже долучилися партнери, зокрема: Міністерство освіти і науки України, Креативна академія iWonder Києво-Могилянської Бізнес Школи, Майкрософт Україна, Європейська Бізнес Асоціація та інші.
Ми вже отримали 85 000 грн. та очікуємо ще 350 000 грн. від партнерів проекту. Ця сума значною мірою покриває витрати на розробку онлайн-платформи та навчальної програми (які вже у процесі).
Наразі не вистачає:
2 етап навчального курсу - 22 000 грн.
онлайн-платформа - 100 000 грн.
зйомка навчальних лекцій - 100 000 грн.
Також, щоб проект зміг відбутися у кожному з 270-ти міст, ми збираємо потужну мережу регіональних, обласних та міських координаторів, яких буде понад 500 осіб. Для роботи цієї мережі нам потрібно 128 000 грн.
Отже, загалом ми хочемо зібрати на BiggggIdea 350 000 грн.
На наступні етапи проекту - для проведення обласних фестивалів, фінального навчання та закордонних поїздок - ми продовжуємо шукати фондування і відкриті до співпраці :)
І віримо, що разом ми впораємось, адже все буде Україна :)
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Тетяна Шпак
Автор(-ка) проєкту
Polina Shtern
Керівник проекту
Dmytro Kolesnyk
Освітній куратор
Алёна Скворцова
Продакшн менеджер
Вова Кравчук
Креативщик :)
Elena Stukalova
Виконавчий директор
Aleksey Zigankov
ІТ-координатор
Денис Блощинський
Співзасновник Фундації
Настя Вергелес
PR-директор
Ирина Пархомчук
Менеджер з розвитку
Ольга Герус
Ідейна натхненниця
Svitlana Gubar
Координатор мережі
Ольга Стурова
Помічник проекту
Natalia Cherepukhina
Співавтор курсу навчання
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
«Відкривай Україну»
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.