WAR: inside out — міжнародний літературно-мистецький проєкт

 WAR: inside out — міжнародний літературно-мистецький проєкт

8%

75 доброчинців

58 436зібрано (з 686 890 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

«ВІЙНА: всередині й назовні» – це міжнародний українсько-американський проєкт, що популяризує сучасну українську літературу та мистецтво.

Мета проєкту «ВІЙНА: всередині й назовні» – розкрити поняття «війна» на різних рівнях і сприяти популяризації сучасної української літератури в англомовному світі. Цей проєкт підіймає питання стереотипів і табуйованих тем щодо війни на фронті, війни в суспільстві, війни в родині, війни всередині кожного з нас. Весь проєкт «Війна: всередині й назовні» є некомерційним.


Концепція проєкту вибудовувалася та трансформувалася протягом 2020 року. Засновницею та натхненницею проєкту є Наталі Скорикова – єдина в Україні сертифікована викладачка американського письменницького курсу «Jack Grapes' Method Writing».

Спочатку разом з автором «Письменницького Методу», американським поетом, автором п'єс, есеїв та викладачем Джеком Грейпсом, вони вирішили щороку робити двомовну антологію «Нові голоси з України» й видати першу збірку у 2021 році. У такий спосіб планували відкривати Америці сучасних українських авторів і авторок. Паралельно з підготовкою антології, Джек запропонував створити розділ «Нові голоси з України» в літературному журналі ONTHEBUS, що за версією Esquire входить до кращих журналів США.

І вже потім Наталі об’єднала ці ідеї та запропонувала концепцію спеціального видання цього журналу під назвою «Війна: всередині й назовні». Видання переросло в незалежну антологію, що наразі ми готуємо спільно з ONTHEBUS. Нова концепція об’єднала 60 авторів і авторок із України та США та зібрала 60 текстів про різні рівні війни та боротьби у нашому житті.

Сьогодні «Війна: всередині й назовні» — це двомовна антологія, це 60 авторських ілюстрацій від українського митця Нікіти Тітова та 60 фотокартин від американського митця Baz Here. Окрім цього, до проєкту входить архітектурна інсталяція, експозиція містами України, виступи в США, дискусії, електронне видання антології, YouTube-канал проєкту, відкритий публічний бюджет і публічні звіти. Антологія вже готується до друку в Лос-Анджелесі. Презентувати видання хочемо восени разом із архітектурною інсталяцією, яку далі переформатуємо в експозицію та покажемо у різних містах України: від сходу до заходу, від півдня до півночі. Кожен свій крок ми транслюємо на нашому YouTube-каналі. Ми віримо: робити яскраві та важливі арт-проєкти в Україні потрібно й можливо!

Хто наша команда?

Ми — чотири молоді жінки, що багато в чому ідеалістки. Але це не заважає нам робити суто практичні кроки, брати на себе відповідальність і багато працювати над тим, у що ми віримо. Ми жартома називаємо себе «чотирма вершницями літератури».


Наталі Скорикова – кураторка й головна ідейниця проєкту, викладачка «Письменницького Методу Джека Грейпса» в Україні, засновниця «Видавничого Дому Орландо» і жінка, чия сміливість та енергія вражають. Вона точно здатна дістати зірку з неба, якщо та буде потрібною. Незаміжня, живе в Києві.

Марина Барабанова – організаторка та менеджерка. Марина завжди знає, де, що і кого шукати, яке саме, у якій кількості й на котру потрібно. Марина контролює всі дедлайни, складає бюджети, звіти, саме вона працює зі всіма технічними спеціалістами. А ще Марина — художниця. Незаміжня, живе в Києві.

Єва Тур – редакторка від Бога. Єва редагує усі текстові матеріали до проєкту й пише дописи у соцмережах. Вона та, хто виправляє за всіма помилки. Єва — ветеранка з двома дітьми, що встигає працювати на двох роботах і дарувати Марку та Марії свою любов і увагу. Для нас загадка, як вона все це встигає. Живе в Києві.

Соня Юрченко – наша менеджерка з комунікацій та копірайтерка. У Соні завжди безліч найрізноманітніших ідей, вона швидко реагує на кризові ситуації й пропонує найоптимальніші способи розв'язання проблеми. Соня навчається на магістратурі та пише історичний роман про Одесу. Незаміжня, живе в Одесі та Харкові.

Разом ми «лупаємо сю скалу» і в нас виходить!

Хто наші автори?

Це професійні письменниці, ветерани/ки АТО/ООС, психологині, лікарі/ки, менеджери/ки, підприємці, культурні менеджери, студенти/ки, спеціалісти технічних напрямків, жінки, що присвятили себе родині тощо. Звичайні люди, що дають зрозуміти через свої тексти: всі ми різні та унікальні, але нам болить одне й те саме незалежно від віку, статі, професії й навіть географії.

Це сучасні автори та авторки з двох різних континентів, що у своїх текстах розкривають поняття «війна» на різних її рівнях:

  • війну всередині себе, тобто психологічну війну, війну з власними комплексами, досвідом і травмами;
  • війну у своїй родині, про насилля зі сторони батьків, партнерів, як фізичне, так і психологічне, про стереотипи та вимоги, якими родичі цькують нас тощо;
  • війну у своєму суспільстві, про заборону бути собою, про несправедливість і агресію;
  • війну у своїй країні.

    Що ми вже зробили:

    • відібрали, переклали та відредагували 60 текстових творів для двомовної антології: 30 творів сучасних українських авторів/ок та 30 творів американських авторів/ок;
    • заявили про проєкт у соцмережах (Facebook, Instagram);
    • зробили власний YouTube-канал проєкту;
    • домовились про ілюстрації з українським митцем Нікітою Тітовим та американським фотографом Baz Here;
    • зареєстрували ГО «Нові Українські Голоси», аби відкрито та офіційно збирати й витрачати кошти на проєкт. Надалі ГО займатиметься створенням літературних проєктів, що сприятимуть розвитку та популяризації сучасної української літератури і культури в Україні та світі;
    • розробили маркетинговий план проєкту і працюємо з командою маркетологів (за лютий-квітень маємо охоплення в 171 165 користувачів у соцмережах);
    • розробили комунікаційну стратегію зі ЗМІ і почали її втілювати (наразі вже випущено 4 текстових та 1 голосове інтерв’ю на радіо Свобода, у тому числі для проєкту «Донбас.Реалії» та виступ на телеканалі «Апостроф»);
    • окрім презентації проєкту, ми працюємо над впізнаваністю наших авторів та авторок. Тому ми записали з ними інтерв'ю для ютуб-каналу і наразі вони дають інтерв'ю українським ЗМІ;
    • розробили бюджет проєкту та звіти про фінансування й використання коштів. Викладаємо їх у мережу для відкритого доступу;
    • розробили робочий план презентації проєкту в Києві та безпечної презентації проєкту містами України в умовах пандемії;
    • пройшли всі етапи відбору УКФ, набрали високий бал та були запрошені до процедури перемовин і після цього, раптово та без пояснень, наш проєкт не допустила до фінансування Наглядова Рада фонду. Ми не одні, з ким так вчинили цього року. Тому звертаємося до вас тут і сподіваємося, що безчиння в державному секторі не зупинять наш проєкт і позитивні зміни в літературному секторі.


    Як ви можете допомогти?

    Щоб долучитися до проєкту «ВІЙНА: всередині й назовні», ви можете:

    • зробити донейт на створення інсталяції та обрати подарунок на свій смак;
    • розповісти про нас у соцмережах через репост або ж надавши активне посилання;
    • допомогти нам знайомствами. Знаєте, що цей проєкт зацікавить когось? Діліться. Ми будемо вдячні;
    • підписатися на наші сторінки у соціальних мережах та на ютуб-канал і слідкувати за новинами проєкту.

    Чому це важливо?

    Метою проєкту є розвивати та популяризувати сучасну українську літературу, підтримувати молодих авторів і авторок, створювати умови для розкриття їх творчого потенціалу, продукувати корисний та цікавий контент українською мовою і сприяти популяризації читання в Україні.

    Якщо ви не байдужі до сучасної української літератури та культури, якщо ви, як і ми, хочете, аби українських авторів і авторок читали закордоном, якщо ви хочете, аби наше суспільство розвивалося, змінювалося на краще й українці читали більше, – ви можете долучитися до нашого проєкту.


    Для чого потрібні кошти?

    Для створення архітектурної літературно-мистецької інсталяції. Її вартість686 890  грн. Ця інсталяція приверне увагу до сучасної української літератури, вона заохочуватиме читати та покаже українцям, що сучасна українська література — це цікаво, яскраво та вражає. Але це не єдина мета інсталяції.

    Якщо ви допоможете нам зібрати кошти на її втілення, після презентації проєкту (а це буде в Києві чи Львові й разом з інсталяцією ми презентуємо двомовну антологію та проведемо ряд важливих дискусій), ми переформатуємо інсталяцію в експозицію та повеземо цю експозицію Україною. Саме тому наш проєкт не просто літературний, він мистецький і соціальний.

    Загальний бюджет нашого проєкту складає 5 415 313 грн. Саме тому ми збираємо кошти на різні статті. Наразі нам потрібна ваша допомога в створенні інсталяції, що є невід’ємною частиною проєкту.

    Усі люди, котрим ми показуємо візуалізацію інсталяції, дивуються її масштабності та складності. Ми хочемо, щоб вона вражала. Ми хочемо привернути увагу до авторів, авторок і їх текстів. Ми хочемо, аби люди знали й впізнавали роботи художника Нікіти Тітова, фотографувалися з ними та пишалися, що все це — зроблено в Україні. І так, ми хочемо, аби глядачі пам’ятали інсталяцію та враження від неї.

    Якою конкретно буде архітектурна інсталяція проєкту?

    Уявіть собі величезне приміщення приблизно на 300 кв. м., зі стелі якого ширятимуть у повітрі друковані роботи розміром 2 х 3 м. Уявили? А тепер ще дофантазуйте, що наша інсталяція складається із 240 робіт.

    240 величезних полотен:

    • 120 текстових (це буде оригінал твору + переклад на англ/укр — по 30 з української та американської сторін);
    • 60 графічних робіт українського художника;
    • 60 фоторобіт американського митця Baz Here. ⠀

    Тобто в інсталяції на кожен текстовий твір буде представлено 4 величезних банери:

    • по центру 2 — текстовий твір українською та англійською;
    • праворуч — графічна робота українського художника-плакатиста;
    • ліворуч — фоторобота лос-анджелеського митця.

    Усі роботи будуть підсвічуватись за допомогою світлотехніки. І вся ця краса буде не просто виставлена разово на презентації у Києві чи Львові, вона буде переформатована у експозицію й подорожуватиме містами України протягом року. Ми плануємо відвідати також міста на сході країни.

    Ми прагнемо поєднати художні, графічні та текстові твори великого формату, адже вони разом розкриватимуть та поглиблюватимуть заявлені тези проєкту. Так ми досягнемо мети проєкту:

    • популяризуємо сучасну українську літературу в Україні та англомовному світі;
    • привернемо увагу до деколонізації української культури від російської та посилимо боротьбу за ідентифікацію української культури як незалежної, самостійної й автентичної від Росії;
    • надамо реальних шансів стати відомими молодим сучасним українським авторам/кам;
    • сприятимемо зміненню ставлення до ветеранів/ок АТО/ООС. Ми хочемо, аби їм було простіше інтегруватися у мирне життя після повернення з фронту;
    • сприятимемо руйнуванню ґендерних, етнічних, вікових та соціальних стереотипів українців.

    Ось на які статті витрат ми збираємо кошти:

    • оплата роботи українського художника, створення ілюстрацій (60 творів. Нікіта створював їх протягом 5 місяців) — 90 000 грн;
    • створення макетів текстових творів —12 000 грн;
    • друк картин для інсталяції — 432 000 грн.;
    • оренда техніки, обладнання та інструменту (металеві конструкції, освітлення та силова установка) — 66 000 грн;
    • оренда техніки, обладнання та інструменту для монтажу інсталяції — 2 200 грн;
    • послуги монтажу, демонтажу, доставки техніки — 10 001 грн;
    • кур’єрські послуги — 6 000 грн;
    • комісія краудфандингової платформи (10%) — 68 689 грн.

    Ми не додаємо вартість оренди приміщення, бо сподіваємося, що воно буде або безкоштовним, або коштуватиме мінімальну суму, яку ми знайдемо у вересні. 

    Ми за повну фінансову прозорість, тому бюджет і звіти проєкту вже відкриті (бюджет можна знайти на нашій сторінці у фейсбуці або за посиланням).

    Кожного місяця ми звітуємо про надходження та витрати, звіти доступні за посиланням.

    Партнери проєкту

    Винагороди

    Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

    • Внесок від 50 грн

      Від 50 грн: надішлемо Вам 6 наліпок з ілюстраціями Нікіти Тітова.

      6 доброчинців

    • Внесок від 100 грн

      Від 100 грн: надішлемо комплект наліпок з ілюстраціями Нікіти Тітова.

      9 доброчинців

    • Внесок від 200 грн

      Від 200 грн: ми зробимо сторіс-картинку в інстаграмі, де згадаємо Ваше ПІБ або поставимо активне посилання на Вашу сторінку в інстаграмі + надішлемо комплект наліпок з ілюстраціями Нікіти Тітова.

      1 доброчинець

    • Внесок від 300 грн

      Від 300 грн: ми напишемо допис-подяку у фейсбуці, в якому зазначимо Ваше ПІБ або поставимо активне посилання на Вашу сторінку у соцмережі та надішлемо Вам комплект наліпок з ілюстраціями Нікіти Тітова

      3 доброчинці

    • Внесок від 400 грн

      Від 400 грн: ми напишемо допис-подяку з Вашим фото у фейсбуці, в якому зазначимо Ваше ПІБ або поставимо активне посилання на Вашу сторінку в соцмережі та надішлемо Вам комплект наліпок з ілюстраціями

      0 доброчинців

    • Внесок від 500 грн

      Від 500 грн: ми напишемо допис-подяку та знімемо сторіс у фейсбуці та інстаграмі про Вас і Ваш бізнес з активним посиланням на Ваш акаунт + надішлемо Вам комплект наліпок з ілюстраціями Нікіти Тітова.

      2 доброчинці

    • Внесок від 700 грн

      Від 700 грн: ми подаруємо Вам книгу одного з сучасних українських авторів чи авторок, від якої Ви не зможете відірватися і комплект наліпок з ілюстраціями Нікіти Тітова.

      2 доброчинці

    • Внесок від 1000 грн

      Від 1 000 грн: ми організуємо Вам спілкування з одним з авторів чи авторок проєкту.

      0 доброчинців

    • Внесок від 2000 грн

      Від 2 000 грн: ми даруємо футболку з принтом авторської ілюстрації Нікіти Тітова.

      0 доброчинців

    • Внесок від 5000 грн

      Від 5 000 грн: ми даруємо Вам антологію з підписами авторів та авторок з України.

      0 доброчинців

    • Внесок від 10000 грн

      Від 10 000 грн: згадка в антології про Вашу допомогу. В кожній антології ми власноруч впишемо ПІБ спонсора або спонсорки «Антологію видано за підтримки ________ (ПІБ)».

      0 доброчинців

    Контакти проєкту

    Соціальні мережі та інші посилання проєкту

    Спільнокошт

    Внески доброчинців у проєкт

    Блог

    Відомості про здійснення проєкту

      Ділитись з друзями

      Цікаво також

      15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

      Будь ласка, авторизуйтесь!

      Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

      Реєстрація

      Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

      Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

      Або швидко зареєструйтеся

      Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

      Відновлення паролю

      Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

      Новий пароль

      Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

      Відновлення паролю

      Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

      Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

      Постав питання команді проєкту