Маленькі винахідники у SPARK! LAB

Маленькі винахідники у SPARK! LAB

150 2 хвилини хв. читання
10.09.2012

Як власними руками змайструвати гіроскоп? Чому дзиґа не падає? Як не збиваються з курсу космічні ракети? 

 

Виходячи за стіни школи та університету, освіта стає суспільною ініціативою. Орієнтуючись на реальні потреби молодої людини в самостійному житті, а не на виховання «експерта в усьому і водночас ні в чому», сьогодні західні країни використовують широкі можливості неформальної освіти. 

6 вересня на території Мистецького Арсеналу розпочав роботу освітній проект для дітей та молоді SPARK! LAB – лабораторія для справжніх винахідників! Проект, який вигадали у Центрі вивчення винаходів та інновацій імені Джеремі та Дороті Лемельсонів, приїхав з США, де успішно функціонує вже 12 років.  

В рамках SPARK! LAB у Мистецькому Арсеналі кожного з чотирьох тижнів діти віком від 4 до 12 років можуть ставати дослідниками у різних сферах: науці і технологіях, екології та довкіллі, звуках та музиці, візуальному мистецтві. Волонтери проекту, що виконують роль вчителів-спостерігачів, у формі цікавої гри та творчої взаємодії допомагають дітям пройти ланцюжок дій справжнього винахідника: подумай, вивчи, намалюй, створи, випробуй, виправ, реалізуй. 

Зі спостережень перших днів функціонування SPARK! LAB. Діти юрмляться біля столу, де можна власними руками змайструвати гіроскоп. Роблячи його за допомогою ножиць, паперу та клею, маленькі дослідники дізнаються, чому дзиґа не падає, коли крутиться, та як не збиваються з курсу космічні ракети. Зрештою, вони розуміють, як такий простий прилад допомагає їм гратися на смартфонах чи ігрових консолях. Дітей дивує, як за допомогою простих рухів, нічого не торкаючись, можна зіграти мелодію на терменвоксі — одному з перших електромузичних інструментів. Конструюючи різні види літальних апаратів, діти на власному досвіді проходять шлях перших авіаконструкторів, дізнаючись чому одні апарати літають, а інші падають.

 

Фото — Мистецького Арсеналу

Разом з програмою для дітей батьки мають можливість відвідувати майстер-класи, лекції та зустрічі, присвячені темі підтримки дослідницьких талантів своїх дітей. Дитячу лабораторію зачинять 30 вересня. 

Вибрані лекції для батьків у SPARK! LAB

12 вересня, 16.00-17.30 Круглий стіл «Як підтримувати допитливість дитини?»

15 вересня, 12.00-18.00 Діагностика творчих здібностей та консультації для батьків з підтримки таланту дитини у родині

18 вересня, 11.00-12.00 Лекція «Мистецтво навколо нас»

19 вересня, 18.30-19.30 Тренінг «Дитячо-батьківські відносини»

21 вересня, 12.00-13.00 Лекція-дискусія – «Важливість слів, які вживаються в присутності дітей»

 

Детальну програму дитячої лабораторії знайдіть тут: sparklab.artarsenal.gov.ua

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Замість того, щоби пробувати захищатися від системи, руйнувати її, протестувати проти неї, давайте спробуємо будувати систему, інституції, довіряти, створювати стандарти, професіоналізуватися і обертати ці стандарти системи в бік людини, її гідності і прав.