– Назвіть три основні постулати вашої програми.
– Перше – це питання власності. Поки політики сперечаються про мовні та геополітичні питання, вони замовчують головне – а саме те, що левова частка національного доходу дістається 1% українців, в той час як 99% громадян змушені тяжко працювати, щоб мати необхідний для життя мінімум. Олігархія не здатна забезпечити працевлаштування та достойну заробітну плату. Її двадцятирічне панування призвело до руйнування промисловості та занепаду сільського господарства, перетворивши Україну на сировинний придаток заможних країн. Я переконаний, що слід вилучити з олігархічного капіталу стратегічні підприємства – заводи, шахти, а також банки. Та зробити їх власністю всього народу.
Друге – це необхідність кардинальних соціальних змін, що їх конче потребує Україна. Сьогодні наші люди не вірять у можливість докорінних змін, які покращать їхнє життя. Ця зневіра підтримується продажними політиками та так званою «опозицією», яка насправді нічим не відрізняється від влади. Треба рішуче розірвати це замкнене коло, треба дати нашим людям надію на краще, справедливе майбутнє. Разом, спільними зусиллями ми посунемо тих, хто вважає себе господарями нашої країни – хоч як би не опирався цьому олігархічний уряд та триста мільйонерів у Верховній Раді.
По-третє, я пропоную якнайшвидше здійснити низку заходів, які дозволять по-справжньому покращити життя наших людей. Це закон про перше робоче місце, покликаний подолати безробіття серед молоді. А також закон про гарантовані державою права на охорону здоров’я, що покладе край комерціалізації медичної сфери. Також ми виступаємо за закон про обов’язковий ремонт житла за рахунок муніципального та державного бюджету. Його ухвалення не дозволить перекладати видатки на капітальний і поточний ремонт житла на мешканців багатоквартирних будинків, чого прагнуть чиновники і забудовники.
– Що доброго, на вашу думку, відбулося в Україні за останні 10 років?
– Важко визначити одну конкретну подію за цей тривалий період. На мій погляд, варто вказати на певні тенденції в українському суспільстві. Воно стає більш обізнаним, більш інформованим щодо своїх соціальних прав. Я радий бачити молодих небайдужих людей, які піднімаються на боротьбу проти приватизації публічного простору – зокрема, проти незаконної забудови Києва, проти варварського знищення парків та пам’яток історії й архітектури. Зростає кількість людей, які не бажають потерпати від ганебної соціальної дискримінації. Організовуються незалежні профспілки робітників, спілки самозайнятих, розвивається жіночий та екологічний рух.
– Інтереси якої групи населення сьогодні найменш захищені законодавчо?
Сергій Киричук. ДовідкаКандидат в народні депутати у Святошинському районі міста Київа, 218 в.о. 30 років. Випускник факультету соціології в НТУУ «КПІ». Працював редактором новин в агенції «ЛігаБізнесІнформ», засновник Інституту «Нова демократія», лідер об’єднання «Боротьба», до якого входить приблизно 200 учасників по всій Україні. Цікавиться історією та культурою Близкого Сходу та Латинської Америки. Улюблений фільм – «ХХ століття» Бернардо Бертолуччі. |
– Справа не тільки у законодавчому захисті, а й у відсутності можливостей для реалізації норм закону. Влада каже, що в Україні панує криза, і тому немає грошей. Але хто створив цю кризу? Хіба її створили робітники, які працюють на заводах, торговці на базарі, медики у лікарнях або вчителі, що навчають наших дітей? Ні! Цю кризу створили банкіри та бюрократи. Але у той самий час сто найбагатших сімей в Україні збільшили свої статки у два рази. Криза, від якої постраждали мільйони українців, лише збагачує олігархів.
Зазначу – найбільш незахищеною групою населення є молодь, яка найгостріше відчуває на собі тиск безробіття внаслідок браку практичного досвіду роботи, що позбавляє юнаків можливості отримати робочі місця.
– Який напрям діяльності для вас є більш цінним: боротьба з корупцією, розвиток підприємництва, свобода слова, побудова громадянського суспільства, імідж країни, розвиток освіти, підвищення мінімального рівня життя, захист дітей, свобода самовираження?
– Разом з активістами об’єднання «Боротьба», представниками незалежних профспілок та соціальних рухів ми опиралися спробам протягти проект нового Трудового кодексу. Цей проект значно погіршує права найманих працівників, позбавляє профспілки їхніх базових прав, ліквідовує важливі соціальні гарантії – зокрема, й 8-годинний робочий день. Нам вдалося зірвати його прийняття. Для мене як для громадянина та соціального активіста є важливою боротьба за свободу мирних зібрань, яку прагне обмежити влада. Я послідовно виступаю за право громадян на мирний протест, на проведення зібрань, мітингів, маршів, бо без цього у країні нема демократії.
– Назвіть ім’я одного історичного діяча, котрий для вас є прикладом.
– Мене завжди надихала постать видатного кубинського революціонера Ернесто Че Гевари, який став справжнім символом відданості своїм поглядам. Я бував у домі Че Гевари у Гавані, бачився з його дружиною, затоваришував з його дітьми – сином Каміло і дочкою Ельдітою. Запросив їх відвідати Україну. Сподіваюся незабаром побачити їх у гостях.
Як підтримати Cергія Киричука?
Якщо ви поділяєте погляди та ідеї цього чоловіка і вважаєте за необхідне підтримати його кандидатуру, ви можете зробити грошовий внесок на виборчий рахунок кандидата.