23 березня 2011 року на Пейзажній алеї відбувся перформенс – акція проти проведення робіт з демонтажу старих лавок.

Закликав всіх небайдужих до участі в акції Артур Белозьоров. Відгукнулись і приєднались до невидимого революційного духу Артура учасники неофіційного угрупування «Let’s Play!». Очолював армію добра Сергій Пишун.

Учасники акції протестували в дуже гуманний спосіб – мильними бульбашками. На півгодини робітників, які саме займались демонтажем, оточили і під заклики «кидай лопату!» просто задмухали райдужними кульками. Цей повний добра і світла дитячий меседж повинен був, на думку протестуючих, розбудити совість в руках будівників і, звичайно, привернути увагу оточуючих.

 

  Фото та відео: Колі Степанця

Цей перформенс був своєрідним анонсом до основної акції протесту, яка має відбутись 26 березня о 13.00 на Пейзажній алеї (біля сходів поблизу ресторану "Монако").

Така активна діяльність протестантів пов’язана з проектом «Kiev Fashion Park», в рамках якого на Пейзажній алеї повинні бути встановлені скульптури, інсталяції та оригінальні лавки, створені за ескізами українських митців.

«Таким образом в Киеве будет создан Первый украинский парк современной скульптуры и инсталляции "Kiev Fashion Park", который, как мы искренне надеемся, станет одним из любимых мест отдыха киевлян, позволит создать новые туристические маршруты для гостей города, а также дополнит облик столицы, придавая ей черты современности. Первый такой парк появится уже весной этого года на Пейзажной аллее», - пишуть організатори проекту на власному сайті.

Проект викликає неоднозначні думки серед діячів та спільноти. З одного боку, облаштування міського простору, наповнення його творчими об’єктами є позитивним і для мешканців міста, і для його гостей, а з іншого – постає питання доцільності розміщення сучасних творів мистецтва на території, яка належить до історико-культурної спадщини України. Також важливо, щоб створені об'єкти використовувались за призначенням. За формулою «мистецтво для людей» лавки повинні бути для сидіння, а не тільки для милування.

За словами архітектора Костянтина Скритуцького, автора відомих котів на Пейзажці, деякі з лавок дійсно мають скоріше мистецький характер, ніж функціональний. Демонтуватимуть тільки ті лавки, які не придатні до використання. Решта лавок проекту «Kiev Fashion Park» будуть встановлені на нових місцях.

Очевидно, що в конфлікт вступили два різних концепти. Не знаходячи між ними балансу, спільнота береться за balloons’и.

Системи фінансових показників, які дають ресурс приймати управлінські рішення

Маршалл Розенберг, автор терміну «Ненасильницька Комунікація», говорив, що конфліктів на рівні потреб не існує, вони існують на рівні стратегії задоволення цих потреб.