Як можна використати наші спільні зусилля, щоб перетворити міста в більш демократичні зони та вільні території?

Публічні сесії «Голос Вулиць» являють собою серію різноманітних програм, в яких заходи фестивального типу поєднані з критичним підходом до поняття громадського простору. 

Прислухайтеся до Голосу Вулиць, і ви почуєте наступні запитання: Що таке громадський простір для пересічного громадянина? Як ним опікуються посадовці? Як можна використати наші спільні зусилля, щоб перетворити міста в більш демократичні зони та вільні території?

Перш за все, публічні сесії «Голос Вулиць» пропонують розглядати місто як окрему живу істоту, унікальну за своєю природою. Адже місто – об’єкт украй мінливий. Це органічна система, в якій ми живемо й розвиваємося. По-друге, публічні сесії «Голос Вулиць» говорять, що кожен окремий житель є активним учасником колективного існування істоти на ім’я Місто. Таким чином, якісні перетворення міста нерозривно пов’язані з особистісними внутрішніми перетвореннями, і навпаки. Щоб змінити місто, потрібно змінитися самому. Кинути виклик місту означає кинути виклик самому собі. І нарешті, «Голос вулиць» приходить до усвідомлення того, що початок якісних змін, про які йде мова, відповідає початку використання нами одного з основоположних людських прав – права на місто. «Голос Вулиць» демонструє цілком експериментальний підхід, що полягає в переплетенні громадського та приватного, індивідуального та колективного, себе та суспільства. Скористайтеся словом!

Міська платформа ГОЛОС ВУЛИЦЬ являє собою 2 великих куби, кожен з яких складається з 27 маленьких кольорових кубиків. Їх можна складати по-різному: для невеликих концертів, читань, дискусій та роботи в мережі, оскільки куб має власну точку wi-fi. Міська скульптура "Голос Вулиць" стартувала на Андріївському узвозі, 22В у жовтні 2010 в рамках фестивалю Гете Інституту "Вулиця Ігор - Ігри на Вулиці". Пізніше скульптуру побачили ще у 5-ти містах України (Ужгороді, Донецьку, Херсоні, Сімферополі, Вінниці) в рамках програми міських перетворень Свято Генерацій. Архітектурне бюро Zotov&Co на основі функцій платформи розробило концепцію реконструкції простору Андріївський узвіз, 22В під назвою Пустота 22В.

16 КВІТНЯ

11-00 Акція "Зроби Україну чистою". Прибирання Замкової гори

Наші міста встелені сміттям. Не якісь невідомі шкідники, а ми самі, наші сусіди та друзі перетворили наші парки й озера, вулиці й дитячі майданчики на огидні смітники. 16 квітня стартує всеукраїнська акція прибирання "Зроби Україну чистою". Цього дня з 11-00 до 14-00 години тисячі людей в усіх областях України разом очистять від сміття парки та сквери. Координатор прибирання на Замковій горі - Ірина Калугіна (096 936 38 11). Більше інформації - http://letsdoit.org.ua/

15-00 Міські промови. Експеримент чи взаємодія?

 

 

З 15-00 до 17-00 упродовж двох весняних уікендів - 16/17 квітня та 21/22 травня Андріївський узвіз, 22В перетвориться на експерементальний простір для публічних висловлювань. Кожен бажаючий зможе використати платформу Голос Вулиць та унікальний історичний простір Андріївського узвозу для представлення своєї позиції перед випадковою чи організованою аудиторією. Такий експеримент чи практика несе перед собою мету надати сили словам, підтримати голос, маніпулювати увагою і дарувати радість естетичним душам на вулицях великих урбанізованих міст. Якщо ви хочете презентувати свою ідею чи особисту історію, надсилайте заявки за адресою [email protected], або звертайтеся за телефоном 093 151 64 71 (Олександр Шагі).

17-00 Проект Раїси Шик "Атараксія" на Замковій Горі

 

Photobucket

 

За Епікуром, Атараксія означає стан душевного спокою, відсутність болю та страху. У своєму проекті художниця Раїса Чік презентує поради Епікура своєму другу Менекею про те, як досягнути щастя. Виставка розташована в лісі, на Замковій Горі (на схилі Андріївського узвозу), в інтимній атмосфері, яку створює невеликий "театр". Проект стає ніби розповіддю: глядач проходить між уривками листів до Манекея та алегоричними картинами епікурівської моралі. Роботи виконані в нетрадиційній техніці та розташовані таким чином, що виникає відчуття, ніби блукаєш серед театральних декорацій. Пасивний глядач стає актором у пошуці простого щастя, можливої альтернативи оманливому продажному щастю сучасного суспільства.

Раїса Шик народилась у 1980 році в Ле-Ліла, Франція. З 1999 до 2005 року вивчала візуальні мистецтва в University of Paris - I Sorbonne, де отримала накові ступені бакалавра, магістра та доктора наук. У 2003 працювала з проектом «Supermag». З 2005 року хужожниця діє як вільний митець у сфері коміксів, але також займається колажем та створенням інсталяцій. Проводила ряд виставок в Парижі та Берліні.

19-30 Перформенс Алевтини Кахідзе "Сімейна історія. Пенелопа. Ч. І"

 

Photobucket

 

Сімейна історія – це історія про чотирьох білих алабаїв: Пенелопу, Джадегея, Дію, Дюшана. Пенелопа – мати Джадегея, Дії та Дюшана. Джадегей і Дюшан – брати, Дія – їх сестра. Всі четверо – несхожі індивідуальності у стосунках одне з одним та зі своїми господарями. Сімейна історія – це розповідь про те, чому гавкає вночі Пенелопа, що любить Джадагей, чому Дія надає значення у своєму житті, чому у Дюшана таке ім’я та як йому з ним живеться. Семейна історія – це розповідь, що не позбавлена метафоричності та присвоєння людського образам чотирьох білих алабаїв, але це абсолютно правдива історія. Перформенс "Семейна історія" супроводжуватиметься переглядом художнього фільму «Охламон» (1993, Туркменістан), у якому знімалися білі алабаї Акгуш та Бабур – прапрадіди Пенелопи, а значить, прапрапрадіди Джадегея, Дії та Дюшана. 

Чотири частини перформенсу "Сімейна історія" будуть демонструватися 16, 17 квітня та 21, 22 травня.

Алевтина Кахізде – художниця, лауреат Премії Малевича для українських художників 2008 р. Учасниця багатьох міжнародних та українських мистецьких проектів, зокрема, «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» (здійснено завдяки зусиллям Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України"), виставок «Якщо» (Музей сучасного мистецтва PERMM, Перм, Росія), «Мінливий світ – розказаний час» (Академія мистецтв, Берлін, Німеччина тощо. Стипендіат Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди), резидент Open House Iaspis (Стокгольм, Швеція), Центру сучасного мистецтва «Уяздовський замок» (Варшава, Польща) тощо. Співзасновник приватної резиденції для іноземних художників у с. Музичі. 

 

20-45 Музичний виступ гурту Melting Clouds

 

Photobucket

 

Melting Clouds (http://www.myspace.com/tweedo78) – київська experimental/ambient група, створена весною 2009 року. Музика колективу складається з модифікованого звучання гітари, яке накладається на атмосферну електроніку та доповнюється живим ритмом та перкусією. Гурт Melting Clouds надає перевагу атмосферному звучанню для створення відповідного настрою. Колектив Melting Clouds виступає спільно з SYNartgroup та візуальщиками fi/fo. Учасники гурту: Дмитро Левченко, Іван Лорн (Талайчук), Олексій Дудко, Аліна Юрко, Юрій Косяк, Сергій Баєв, Євген Махно. (автор фото - Олег Самойленко, проект Арт-центру Я Галерея "Відчуваю" у Дніпропетровську).

17 КВІТНЯ

15-00 Міські промови. Експеримент чи взаємодія?

17 квітня на Андріївському узвозі, 22Б українські клуби ораторського мистецтва Toastmasters презентують найкращі промови з Всеукраїнського змагання спікерів Toastmasters All-Ukrainian Speech Contest, яке відбудеться за день до того. Кожна підготовлена промова, тривалістю 5-7 хв., повинна буде відповідати усім головним критеріям публічного виступу: нести цінне повідомлення для аудиторії, бути оригінальною, правильно структурованою та легкою для сприйняття. Після публічних виступів члени  Toastmasters проведуть майстер-клас з ораторського мистецтва.

15-00 - 21-00 Проект Раїси Шик "Атараксія" на Замковій Горі

17-00 Dubteklab

Photobucket

Dubteklab - спільний проект двох електронних продюсерів Midi8 & Strukturator. Проект зародився у Києві на фестивалі відео-арту як саунд-лабораторія по створенню електроакустичного техно супроводу відео інсталяцій для галерей та арт-кафе. Записуючи нові експериментальні сесії, Midi8 & Strukturator, у неспішному міксі пропонують найрізноманітніші шуми, зібрані в навколишньому світі - шаманські пильнування, енергію рухомих потягів, індустріальний пульс будмайданчика, уривки розмов, фрагменти старих фільмів з ритмікою драммашини та глибоким синтезованим звуком. Змішуючи все це на очах у публіки, хлопці створюють не просто звукову композицію, а цілі аудіо картини, в яких кожен слухач знаходить щось своє. 

19-30 Перформенс Алевтини Кахідзе "Сімейна історія. Джадегей. Ч. ІІ"

Проект Голос Вулиць здійснюється в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що виконується Pact Inc. в Україні за підтримкою Агентства США з міжнародного Розвитку (USAID). 

Партнери проекту - Гете Інститут в Україні, галерея Soviart, клуб Toastmasters.

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Бути значить робити. Досягати значить ставати. Іти на зустріч невизначеності значить відважно жити. Перемагати значить іти по кроку за раз до мети, не відстаючи в марафоні без відміряної дистанції ні на крок, щоб зрештою випередити ворога на півкорпусу.