Мажоритарка — не для мажорів!

Мажоритарка — не для мажорів!

10 3 хвилини хв. читання
3.09.2012

У пошуках нових правителів країни ВЕЛИКА ІДЕЯ запитуватиме молодих за віком та духом кандидатів мажоритарників про їхні наміри потрапити у парламент. 

10 років в Україні не було виборів по одномандатних округах. Вибори 2006 і 2007 років відбувалися як змагання партій та їхніх агресивних піар-технологій. Повернення мажоритарної системи може проявити оригінальні виборчі кампанії, нове обличчя нового парламенту і теоретично – більшу спроможність до оновлень. 

Переваги мажоритарної системи: є інформація про кожного кандидата, громадяни висувають самих себе, кожні 100-200 тис. людей мають свою людину  в парламенті...

image

Кілька переваг нової-старої виборчої системи:

1. Олігархи не зможуть сховатися за спинами інтелігенції. В бюлетені відображається ім’я кожного кандидата, а не лише першої п’ятірки партії.

2. Незаможність Раді не завада. Сума задатку для кандидата-мажоритарника становить приблизно 13 тис. грн. – це у 150 разів менше, ніж для партій.

3. Громадяни можуть висувати самих себе. Вчителі, лікарі, молодь, активісти можуть балотуватися навіть без родинних зв’язків з вельможними політиками.

4. Депутати відповідають за конкретні території та за конкретних людей. Кожний округ на 100-200 тис. людей матиме свого представника у парламенті.

5. Мажоритарна система простіша для виборця. Вибирати доводиться з меншої кількості прізвищ та ідей.

6. Не дискримінуються позапартійні громадяни.

7. Підвищуються шанси молоді. Юним радикалам не потрібно робити втомну партійну кар’єру, а можна подаватися прямо на вибори.

Нові обличчя

Кандидати в депутати по мажоритарних округах розказують ВЕЛИКІЙ ІДЕЇ про основні постулати своєї передвиборчої програми, пригадують, що доброго відбулося в Україні за останні 10 років, та розмірковують, які їхні дії вже вплинули на розвиток країни. 

avatar

Володимир Кухар

кандидат в народні депутати у місті Тернополі, 163 в.о. 

Я хочу зробити систему, як у Грузії, як у Німеччині, коли людина спілкується з державою лише один раз. Так звані Доми юстиції, де будь-які процедури громадянин чи підприємець може відбути за 1 день. Там отримуватимуть і паспорт, і номери на автомобіль. 

avatar

Ірма Крат

кандидат в народні депутати у місті Лохвиця Полтавської області, 151 в.о. 

Я живу проблемами інших людей, я живу заради цього, і лізу я в парламент не для того, щоб красти, а щоб давити, конкретно проїхатися катком по тих, хто не хоче розуміти людей, яких розумію я. Саме через їхні закони і зухвалість я не можу захистити оперативно, тобто швидко! Я захищаю, але на це йдуть роки, а якби була депутатом, то одна проблема вирішувалася б хвилин за п'ять, принаймні, я на це сподіваюся...

avatar

Тетяна Монтян

кандидат в народні депутати у Дарницькому районі міста Києва, 212 в.о. 

Основні постулати програми: 1. Стовідсоткова формалізація майнових прав, запровадження відкритих та загальнодоступних реєстру та кадастру. 2. Запровадження зручних та зрозумілих механізмів прийняття колективних рішень та розв’язання суперечок щодо спільного неподільного майна на всіх рівнях: від спільного приватного майна до майна територіальних громад та державного майна. 3. Запровадження дієвих механізмів гарантування непорушності майнових прав. Розробка механізмів компенсацій добросовісним набувачам у випадку відчуження їхніх майнових прав.

avatar

Ігор Луценко

кандидат в народні депутати у місті Києві, 223 в.о. 

За останні 10 років в Україні відбулося дві дуже важливі речі, які визначають історію. По-перше, це Помаранчева революція, а по-друге, це її поразка. Це є найважливіші події, і, в принципі, зараз ми скотилися нижче, ніж були у 2003 році.

Читайте розширені розмови з найцікавішими мажоритарниками у наступних випусках Великої Ідеї.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Довіра є коли команда не відчуває по відношенню, до тебе конкуренцію