2008 року Європейськй суд з прав людини визнав, що сьогодні українці обмежені в свободі на добровільне об'єднання, і зобов'язав владу змінити українське законодавство.

 

Об'єднуючись ми здобуваємо силу, здатну зрушити навіть найтяжчі перепони. Громадяни держави об'єднуються з метою реалізації власних інтересів, захисту власної свободи. Такі добровільні об'єднання людей, що не переслідують політичної мети, називаються громадськими організаціями.

Бажання здійснити соціальні реформи, а іноді - і зміну політичного устрою цих держав, відбувались за підтримки цих суспільних об'єднань. Стаття 36 Конституції України гарантує нам право на добровільне об'єднання громадян для здійснення та захисту супільних прав і свобод та відстоювання їх економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Але на практиці за останні 10 років українські суди ухвалили більш як 300 рішень, що перешкоджають здійсненню цього права.

2008 року Європейськй суд з прав людини визнав, що сьогодні українці обмежені в свободі на добровільне об'єднання, і зобов'язав владу змінити українське законодавство.

Якщо сьогодні ви захочете створити громадську організацію, то дізнаєтесь, що для реєстрації вам потрібно 30 днів. Вам потрібно зібрати чимало необхідних документів, а для набуття об'єднанням всеукраїнського статусу потрібно 42 фізичних особи у 14-ти областях. 

Ваша організація може захищати лише своїх членів, надавати допомогу населенню ви не маєте права. Ви можете діяти тільки на території реєстрації організації, тобто ділитися власним досвідом з дружніми організаціями в інших регіонах ви не маєте права. 

Якщо ваша організація видає літературу, то продавати її та на виручені кошти видавати нову, ви також не маєте права. 

Повернути права українців на свободу громадських об'єднань може законопроект 7262-1 "Про громадські організації", який дозволить:

- спростити процес реєстрації та скоротити її термін з 30-ти до 3-х днів;

- діяти в інтересах усього населення України на всій території держави, незалежно від місця реєстрації;

- створити міцне фінансове підгрунтя для громадських організацій та умови для їх стрімкого розвитку.

Текст: відео-ролик "В Україні обмежують свободу на об'єднання"

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Вкладаючи кошти в культурний проект, який репрезентує країну як простір, що народжує зірок світового мистецтва, спонсори інвестують у власний успіх, бо позитивний імідж держави, де існує успішна, цікава всьому світу художня сцена – це найкращій шлях до поліпшення іміджу національного бізнесу на міжнародному ринку.