Хронологія майбутніх технологій

Хронологія майбутніх технологій

747 6 хвилин хв. читання
7.09.2017

Генетичні модифікації людини, еволюція штучного інтелекту, «ядерні батареї» – усе це реальність наступних 50 років 

Робити прогнози щодо майбутніх технологій весело і водночас надзвичайно складно. Але це дає людям можливість сформувати уявлення про прийдешні виклики і відповідно максимізувати свій потенціал. Крім того, такі  передбачення мають практичне значення для інвесторів та бізнес-лідерів, оскільки нездатність адаптуватися до зміни індустріальних парадигм може повністю знищити бізнес, перетворивши його на черговий Blockbuster, Kodak або Sears.

Ресурс Futurism систематизував найцікавіші прогнози щодо майбутнього, отримані з надійних джерел, як от Scientific American, The National Academy of Sciences, University of Bristol, SmartThings та перетворив їх у інфографіку.

 

Машини – великі та малі

Поєднання робототехніки, штучного інтелекту та підвищення рівня автоматизації є домінантною тенденцією серед технологій майбутнього.

Менше ніж через 10 років ми зможемо керувати машинами, чутливими до руху очей, а також ковтатимемо нанороботів для загоєння травм у наших тілах.
 Очікують також, що наступна хвиля штучного інтелекту стане реальністю: до 2036 року штучний інтелект зможе прогнозувати найближче майбутнє з неймовірною точністю. За допомогою тисяч або мільйонів потоків даних  можна буде проаналізувати в режимі реального часу вибори, погоду, геополітичні події та інші динамічні системи.

І далі в майбутньому людський мозок та машини взаємодіятимуть все тісніше та безпосередніше, створюючи різноманітні можливості.  

Енергетична революція триває

Нинішній прогрес у сфері чистої енергетики захоплює, лише якщо не знаєш про новітні технології.

Майбутнє акумуляторних технологій буде включати «вуглецево-дихаючі батареї», що перетворюватимуть CO2 в електроенергію, а також алмазні «ядерні батареї», утворені шляхом утилізації радіоактивних відходів.

Тим часом, сонячна енергія буде ще дешевшою, оскільки батареї працюватимуть зі стовідсотковою ефективністю. Проблема зміни клімату буде також вирішена цікавими методами, такими як геоінженерна програма розпилення аерозолю з частинками кальциту та захоронення вуглецю.

 

2019

Технології віддаленого контролю

Прогрес у сфері програмного забезпечення, спрямованого на розпізнавання руху і міміки, уможливлює створення пристроїв, що контролюються за рахунок жестів і руху очей.

2020

Паперова діагностика

Дешеві діагностичні інструменти, вироблені зі спеціального паперу, дозволяють швидко розпізнати Еболу, туберкульоз, хворобу, спричинену вірусом Зіка, свинячий грип та багато інших захворювань.

2023

Сконструйовані антибіотики

Для боротьби з «супербактеріями» розвивається низова технологія, спрямована на створення макролідів, завдяки яким антибіотики стають дешевшими і доступними для окремих замовлень.

2024

Роботи для внутрішнього застосування

Біосумісні мікроботи загоюють наші рани зсередини.

2026

Розумний одяг

Нанопористий матеріал, мініатюрна електроніка й вібровідгук є основою для «розумного одягу», що змінює колір, форму і зберігає прохолоду або тепло, залежно від потреб.

2027

Фотоніка в космосі

Технологія фотоніки передбачає збільшення пропускної здатності, швидкість передачі даних у 100 разів більшу, ніж у радіочастот, а також менші енергетичні затрати на комунікацію між космічними апаратами.

2028

Вулканічне видобування

Стає можливим і економічно доцільними видобування дорогоцінних металів та мінералів з активних підводних вулканів.

Спінтронна революція

Стрімка комерціалізація спінтроніки (галузь електроніки, що використовує квантові властивості спіну електронів) спричиняє революцію у світі смартфонів, «розумних технологій» та Інтернету речей

2029

Батареї на основі діоксиду вуглецю

Електрохімічні батареї, що поглинають СО2 для вироблення електроенергії і цінних побічних продуктів, водночас вирішують проблеми, пов’язані з енергетикою і забрудненням довкілля.

2030

Противірусні нового покоління

На ринку виникають противірусні препарати широкого спектру, створені на основі ISG15-мутації та інших різновидів генетичної терапії.

2031

Алмазні батареї

Виникають «ядерні батареї», утворені шляхом утилізації радіоактивних відходів у штучних алмазах, що перетворюють радіацію в електроенергію.

2032

Оптогенетика

Завдяки дослідженням у сфері оптогенетики стають виліковними такі неврологічні захворювання, як хвороба Паркінсона, Альцгеймера, синдром Туретта, шизофренія, аутизм та інші.

2033

Доступні нанотехнології

Світлодіодні фотомотори та технології, натхненні ДНК-структурами, нарешті продукують загальнодоступні, недорогі нанотехнології.

Дешева сонячна енергія

Перовськіт і органічні сонячні батареї досягають 100% продуктивності; інновації у технології виробництва роблять сонячну енергію загальнодоступною.

2034

Невразливий квантовий Інтернет

Супутникова мережа, що використовує заплутані фотони для розповсюдження квантових ключів (QKD), створює абсолютно безпечний Інтернет, який неможливу хакнути.

2035

Біоміметичні матеріали

Нові матеріали, створені за прикладом поведінки живих істот, уможливлюють виникнення самоочисного одягу, будівель, що самі ремонтуються, і пластикової упаковки, що розкладається.

2036

Наступний етап еволюції штучного інтелекту

Аналіз великих даних та прогностичні можливості штучного інтелекту – від погоди до виборів, геополітики, еволюції та багато іншого. Що ж, майбутнє стає, на жаль, передбачуваним.

Сконструйовані молекули

Штучні молекули, сформовані з «суператомів» з додатковими магнітними і хімічними  властивостями, дозволяють створювати революційно нові матеріали.

2037

3Д-принтер у кожному домі

Настає кінець заочному шоппінгу – дешеві 3Д-принтери можуть надрукувати практично будь-що: електроніку, меблі, їжу і ліки, – з файлів, придбаних або завантажених в Інтернеті.

2038

Інтерфейс з опцією повного занурення

Інтуїтивна взаємодія з  суто розважальними та інформаційно-розважальними програмами, веб-серфінгом стає можливою завдяки розвитку віртуальної і доповненої реальності, відеопроектуванню, тактильній взаємодії і нейрокомп’ютерному інтерфейсу.

2039

Самодостатні енергетичні екосистеми

Мікробні паливні елементи, резервуари для метанового бродіння, літій-іонні акумулятори та використання сонячних батарей перетворюють кожен будинок на замкнену, енергетично самодостатню екосистему.

Генетична модифікація на зародковому рівні

Попереднє законодавче схвалення «конструювання дітей» завдяки виникненню відповідних законодавчих органів.

2040

Генетичні обчислення

«Генетроніка» досягає «повноліття» – виникають самозбірні мікроелектрони, утворені з генетичного матеріалу і суперкомп’ютерів на основі ДНК-структур, що менші за звичайний ноутбук.

2041

Голографічні домашні тваринки

Голографічні домашні тварини стають наступною «новинкою» – інтерактивні голограми зі штучним інтелектом виявляють емоції і реагують на них. Голографічні сайти для побачень на ту пору уже застарілі.

Мікрохвильові ракети

Для виведення легких ракет на орбіту використовують гіротронні мікрохвилі, що робить доступ до космосу значно дешевшим.

2043

Швидке генетичне сканування

Проста діагностика в домашніх умовах призводить до появи кастомізованої медицини, препаратів з урахуванням індивідуальних геномних особливостей пацієнтів та революції у вивченні генетичної історії життя.

2044

Термоядерна енергія

Термоядерна енергія стає комерційно доступною; інфраструктурні плани полягають у перетворенні сітки на хоча б 75-відсоткову передачу термоядерної енергії за наступні два десятиліття.

2045

Космічна орбітальна екосистема

Економічно доступною стає технологія збору сонячної енергії у космічному просторі та її використання на поверхні планети.

Прогрес в алгоритмах

Витончені алгоритми – продукт розвиненого квантового обчислення, що досягає чудес у медицині, астрономії, пошуках позаземного життя, економіці, архітектурі та реконструкції еволюції на Землі.

2047

Еволюційне вдосконалення

Завдяки генетичним маніпуляціям із OSTN (ген, що бере участь у розвитку кісток у ссавців, а також пов'язаний із когнітивними процесами у приматів та людини) стає можливим створення індивідів із більшим неокортексом (нові області кори головного мозку) і покращеними пізнавальними властивостями.

2049

Геоінженерія

Програма розпилення аерозолю з частинками кальциту починає охолоджувати планету і відновлювати озоновий шар.

2050

Захоронення вуглецю

Стає загальнопоширеною практика введення великих об’ємів атмосферного діоксиду вуглецю в базальтову породу для постійного зберігання.

2053

Геонейтринні супутники

Геонейтринні телескопи, розміщені у космосі, отримують високоякісні зображення внутрішньої будови Землі; схожі телескопи досліджують Юпітер та Сонце.

2055

Міста на хвилях та під водою

У другій половині 21 століття виникають підводні та плавучі міста, розроблені з метою вилучення дейтерію (ізотоп водню) з морської води для термоядерного синтезу. Це заможні і потужні міста-держави. 

 

Переклала Дарина Ніколенко

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Найбільша проблема на сьогодні – це нерозуміння людей, що сміття та навколишнє середовище – наш спільний ресурс. Керувати спільним ресурсом українців ніхто не вчив.