Історія про молоду пару у металевих плетених кріслах на площі Марієнплатц, яка, здавалося, сиділа там роками.

 

Це був недільний ранок, і я прямувала до церкви Санкт Петер у центрі міста. Перші промені сонця яскраво освічували вулиці. Здавалося, цей ранок був тільки для мене. Дивно, але на вулицях майже нікого не було. Навіть двірники ще не бралися до роботи, і численні обгортки, паперовий посуд та пляшки, розкидані вулицями, свідчили про велике святкування напередодні. «Цікаво, що святкували? Оці баварці завжди знайдуть привід! Чи може це туристи тут розгулялись?» - з такими роздумами я вийшла на головну площу – Марієнплатц. Стрілки годинника на міській ратуші готувались пробити восьму. Це не звичайний годинник - це справжня махіна, яка протягом дня час від часу приводить у рух ціле театральне дійство із двобоєм вояків на коні. Сотні туристів приходять подивитися на цю виставу, що проходить високо вгорі над площею. А ще Мюнхенський собор, музей ляльок, малий рибний фонтан, вежа на церкві Санкт Петер, не кажучи вже про солоні бретцелі та пиво, - ось чим манить тих самих туристів центр Мюнхена. А у самому серці, з одинадцятиметрової колони на всіх дивиться статуя Діви Марії Покровительки Баварії, - особливе місце для кожного баварця. Саме з цієї площі починався Мюнхен, звідси виходять всі вулиці, тут починається відлік усіх відстаней, тут починається Баварія. Осяяна яскравим ранковим світлом золота Марія засліплювала очі. Чи не диво? - Площа, на якій зазвичай вирує життя: на терасах обідають сотні людей, спалахують десятки фотокамер, змішуються докупи кольори, запахи, мови та звуки, - ця площа сонно стоїть в недільній ранковій тиші. 

Але, як виявилося, того ранку я була не першою, хто прийшов на Марієнплатц. Біля самісінької колони з Дівою Марією, у залізних кріслах із зручними плетеними сидіннями сиділо двоє людей – він та вона. Не знаю, звідки на площі вони дістали такі крісла? Я навіть навмисне оглянулася – всі магазини та ресторани були ще зачинені. Вони просто про щось розмовляли, спокійно бесідували -  так, ніби сиділи десь у себе в саду або на терасі, чи десь зимовим вечором у затишному кафе за чашкою чаю або глінтвейну. Здавалося, ця пара ніби вже десятки років лише те й робить, що тут сидить, обмінюючись думками. Хто вони? Про що розмовляли? Що обговорювали? Яка тема розмови двох молодих людей зранку, сидячи посеред площі у центрі мільйонного міста?  Здається, ніби це вони замовили собі цей час, погоду, атмосферу… 

Отак одного (мого) ранку я випадково змогла спостерігати за іншим, не моїм ранком. Але, напевно, саме тому він і став особливим. За годину на площі зібралося багато людей - слухали виступ гастролюючих світом музик із ксилофонами. Молодої пари та крісел вже не було.                       

 

Едіта Улман. Свалява-Ужгород, режисер студії «Експеримент» (Закарпатське обласне телебачення), германіст, культурна спілка MitOst e.V. (mitost.org).

 


Мюнхен - столиця Баварії, третє за величиною місто Німеччини, столиця федеральної землі Баварія. Воно розташоване поблизу Альпійських гір на берегах річки Ізар. Понад 750 років, до 1918 р., Мюнхен розвивався як королівська резиденція. Це сприяло розвитку культури, облаштуванню міста, залученню сюди відомих вчених, художників та скульпторів. Центром міста є площа Марієнплатц з будівлями нової (XIX ст.) та старої (XV cт.) Ратуш. Головним собором міста та його символом є церква Фрауенкірхе. В останні десятиріччя Мюнхен перетворився у місто сучасної техніки, в один із найбільших промислових та банківських осередків Центральної Європи. Такі фірми як БМВ, Сіменс, МАН мають тут свої головні офіси; також тут представлені всі найбільші німецькі і міжнародні банки.

 

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ:

Ранок великого міста: Кі Вест (США). ОЛЕНА ДУБ

Ранок великого міста: Куско (Перу). Група МОЛОДА КРОВ

Утро большого города: Судурад (Хорватия). ИРИНА МАРКОВА

Утро большого города: Киев. Группа ОСОЗНАННЫЕ ДЕЙСТВИЯ

Утро большого города: Варкала (Индия). КАТЯ СМИРНОВА

Ранок великого міста: Київ. МІША ЗАВАЛЬНИЙ

Ранок великого міста: Монткрел. ТРІШІА УОРДЕН

Ранок великого міста: Кам'янець-Подільський. АЛІНА КОПИЦЯ

Ранок великого міста: Чернігів. ЛЕСЯ СИНИЧЕНКО

 

Як взяти участь у конкурсі РАНОК ВЕЛИКОГО МІСТА

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Переконуйте інших у життєзарадності свого бачення, і не забувайте вислухати їх, задля спільного виваженого результату.