Де ти, а де культура? Які ремесла зостануться з нами у майбутньому? 

 

  Фото: Коля Степанець

Для учасників проекту I, Culture Puzzle осінь, як і слід, почалась з опановування нових знань. Тема навчальної програми видалась доволі нетиповою – ремесла. За літо учасники встигли ґрунтовно підготуватись до події – кожен з них працював над власним дослідженням про ремесла та ремісників. І саме так, як і розраховувала авторка проекту Моніка Якубяк, ніхто з них не залишився байдужим. Про це свідчить натхнення та запал, з яким учасники обговорювали свої дослідження під час першого етапу проекту – закритих майстер-класів, які відбулися у арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея у Києві.

Ідея Моніки полягає у тому, що зрозуміти майстра тільки розумом неможливо. І для того, щоб осягнути всю глибину і таїнство ручної праці, її необхідно випробувати на собі. Практичне заняття для всіх вибрали спільне – шиття. В обладнаній усім необхідним студії кожен з учасників вчився створювати речі власноруч. Хтось із них був уже добре знайомий з основами шиття, а деякі сідали за машинки вперше.

Завершенням проекту стала відкрита подія, що відбулась 4 вересня на Софійській площі. Вона перетворилась на творчо-ремісницьку локацію. На площі впродовж дня працювала справжня майстерня. Окрім швейної студії, гості заходу могли відвідати й інші майстер-класи. Серед них - демонстрація гончарної майстерності, виготовлення гобеленів, трафаретний друк, майстер-клас з каліграфії, up-cycling’у та майстер-клас «Дивовижні перетворення», на якому всі учасники вчились, як оновити застарілі чи зіпсовані речі.

В фіналі відкритого заходу учасники проекту заповнили своїми виробами частину велетенського пазлу, який є 1/12 напису-логотипу I,Culture. Решту частин пазлу заповнюють інші міста-учасники. Результати їх роботи можна побачити на офіційній сторінці проекту http://www.culture.pl/iculture.

Окрім того, жителі та гості столиці, що побували на Софіївській площі 4 вересня, спільним голосуванням визначили, які ремесла можуть зберегти свою популярність у майбутньому? Такі професії як ювелір, кравець, палітурник, столяр, гончар та взуттяр взяли першість.

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Бути значить робити. Досягати значить ставати. Іти на зустріч невизначеності значить відважно жити. Перемагати значить іти по кроку за раз до мети, не відстаючи в марафоні без відміряної дистанції ні на крок, щоб зрештою випередити ворога на півкорпусу.