Де ти, а де культура? Які ремесла зостануться з нами у майбутньому? 

 

  Фото: Коля Степанець

Для учасників проекту I, Culture Puzzle осінь, як і слід, почалась з опановування нових знань. Тема навчальної програми видалась доволі нетиповою – ремесла. За літо учасники встигли ґрунтовно підготуватись до події – кожен з них працював над власним дослідженням про ремесла та ремісників. І саме так, як і розраховувала авторка проекту Моніка Якубяк, ніхто з них не залишився байдужим. Про це свідчить натхнення та запал, з яким учасники обговорювали свої дослідження під час першого етапу проекту – закритих майстер-класів, які відбулися у арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея у Києві.

Ідея Моніки полягає у тому, що зрозуміти майстра тільки розумом неможливо. І для того, щоб осягнути всю глибину і таїнство ручної праці, її необхідно випробувати на собі. Практичне заняття для всіх вибрали спільне – шиття. В обладнаній усім необхідним студії кожен з учасників вчився створювати речі власноруч. Хтось із них був уже добре знайомий з основами шиття, а деякі сідали за машинки вперше.

Завершенням проекту стала відкрита подія, що відбулась 4 вересня на Софійській площі. Вона перетворилась на творчо-ремісницьку локацію. На площі впродовж дня працювала справжня майстерня. Окрім швейної студії, гості заходу могли відвідати й інші майстер-класи. Серед них - демонстрація гончарної майстерності, виготовлення гобеленів, трафаретний друк, майстер-клас з каліграфії, up-cycling’у та майстер-клас «Дивовижні перетворення», на якому всі учасники вчились, як оновити застарілі чи зіпсовані речі.

В фіналі відкритого заходу учасники проекту заповнили своїми виробами частину велетенського пазлу, який є 1/12 напису-логотипу I,Culture. Решту частин пазлу заповнюють інші міста-учасники. Результати їх роботи можна побачити на офіційній сторінці проекту http://www.culture.pl/iculture.

Окрім того, жителі та гості столиці, що побували на Софіївській площі 4 вересня, спільним голосуванням визначили, які ремесла можуть зберегти свою популярність у майбутньому? Такі професії як ювелір, кравець, палітурник, столяр, гончар та взуттяр взяли першість.

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Соціальні інновації – це безперервна структуралізація і переструктуралізація тієї арени, на якій люди виконують ті чи інші дії, намагаючись знайти рішення проблем і завдань, що постають перед ними.