Їжа для богів

Їжа для богів

78 5 хвилин хв. читання
25.09.2011

Куди і чому люди втікають з великих міст? Репортаж з екологічного поселення в Перу Ecotrulypark.

 

У 1991 році науковець та мислитель у сфері сталого розвитку Роберт Гілман визначив екопоселення як “людського масштабу повнофункціональне поселення, у якому діяльність людини інтегрована у природу і не завдає їй шкоди; така діяльність має сприяти розвитку людського потенціалу, і може бути успішно продовжена у невизначеному майбутньому”.

Оргструктура, бізнес-план

Eco Truly Park - поселення екологічного типу з духовною складовою, що розташоване у 63 км від Ліми, столиці Перу, заснував десь 20-ть років назад один німець-крішнаїд. Тоді він певно шукав особливих місцин по всьому світу, бо мав ідею про заснування поселення людей, куди би вони могли втікти від життя великих міст і де би не було зайвих зваблень для заглиблення у себе. 

Сьогодні подібні поселення, об’єднані у неформальну мережу Eco Yoga Village, існують в Болівії, Аргентині, Бразилії, Еквадорі, Угорщині, 2 в Індії та Перу та по 4 в Колумбії та Чилі. Поселення організовані за системою, яка реплікується та адаптується залежно від природних та культурних умов: переселення в унікальні місцини, будівництво еко-будинків, проповідування та реалізація системи екосадівництва та сільського господарства, вегетаріанство, йога, система культурного дозвілля у формі майстер-класів, творчих сесій з художниками, архітекторами, музикантами (зазвичай, з іноземцями, котрі приїздять по т.з. волонтерським програмам) та важлива чи навіть десь переважаюча духовна складова. Значимою частиною життя у подібних спільнотах є міжкультурні обміни або волонтерство - вам дозволять пожити з місцевими та увійти в їхнє життя, однак ви у свою чергу маєте дотримуватися ряду обов’язків та правил.

Перуанський Eco Truly Park знаходиться на березі океану, поселення оточене спільнотами місцевих, які, до речі, зі сповідування приниців гармонії з природою - "у процесі". Використовуючи сучасні канали комунікації, як то особливо популярну серед open подорожувальників онлайн-мережу Couchsurfing, поселення раде чужеземцям та гостям. Першу ознайомчу ніч можна переночувати безкоштовно, за кожну наступну матимете сплатити по $15 за добу. У поселенні люблять тих, хто приїздить надовго, радять мінімум-стей період у 2 тижні, але з повагою ставляться до тих, хто лімітований у часі, та все одно дають прихисток. Виживає поселення також за рахунок "дотацій" від туристичних агенцій та самих туристів. Нині у процесі реалізації будівництво зони спеціально для туристів.

 

 

Люди 

22-річна мексиканка Шанкарі 7 місяців тому в Мехіко зустріла гуру з Перу, який подарував їй книгу про буддизм, розказав про життя у Eco Truly Park та “загітував” приєднатися до спільноти. Тепер вона - єдина, хто у поселенні хоч якось мовить англійською, від того її переклади священних текстів під час крішнаїдських церемоній для гостей поселення більше схожі та проповіді "своєї" релігії. Шанкарі зовсім не соромиться своїх недосконалостей, і так само без кваліфікацій щоранку викладає йогу, адмініструє розподіл роботи серед волонтерів та винищує зілля на полуничних полях. “Тут існує дисципліна для тих, хто сповідує нашу філософію життя. Називається вона садхана - це так звана система духовних індуїстських та буддійських традицій. Ми прокидаємось о 3-30, приймаємо холодний душ, тому що йдемо на церемонію до крішни, і ми маємо бути чистими. Після медитації та сніданку починаємо наш “сервіс” - щоденну роботу: кухня, приймальня для відвідувачів, садівництво, рослинництво... Ми маємо допомагати одне одному, всі ми тут - дуже молоді” - розказує про щоденне життя у поселенні Шанкарі.

Гуру Махараш Шраман тут чи не від самого початку заснування поселення. Він, певно, вже встиг пережити багато поколінь молодих хіппі з усього світу, котрі захоплені альтернативним способом життя, знанацька тут поселялися, а потім так само зненацька зникали й продовжували пошуки себе. Трішки з інших причин у поселенні опиняються тимчасові резиденти. Подорожуючи Південною Америкою, багато хто приїжджає сюди, щоб перепочити від екстремальних форматів подорожей, а передовсім - від алгоколю, цигарок, наркотиків. Усе це в поселенні - заборонене, тут навіть не п’ють кави, мабуть, найсильнішим та єдиним стимулятором є їжа чи чай, приготований з листя коки.

22-річний американець Бен з Сан-Франциско, у минулому - діджей однієї з місцевих радіостанцій, опинився в Eco Truly Park, щоб перепочити від стрімкого життя та зробити паузу. Свій день в еко-поселенні Бен розпочинає читанням книги у саду чи змальовуванням епізоду з ранкового життя поселення. Далі - слідує сніданок з “собіподібними” (подорожувальниками-волонтерами) та з братами меншими. У поселенні - близько десятка собак та кілька котів, які кожної трапези радо доєднуються до “господарів”. Тварини тут - особливо дивакуваті, у вегетаріанському поселенні вони стали справжніми акторами у боротьбі за життя без м’яса. Після сніданку мексиканка Шанкарі “одягає на себе” лик менеджера з персоналу і розподіляє роботу між волонтерами. Тут прибирають туалети, допомогають на кухні, полють город, прибирають храм, працюють на будівництві. Насправді, чи через поганий менеджент, чи через небажання витрачати час і сили на тимчасових “прибульців”, щоденна зайнятість волонтера сягає максимум 2-3 години.  Решта вільного часу залишається на роботу з собою. Після обіду, як хто з волонтерів організується - буде вам майстер-клас. Вечори у поселенні трохи сповнені смутку, нічого іншого не залишається, як ходити на вечірні церемонії, де славлять крішну.

 

Їжа

Спільнота поселення забезпечує себе харчами на 60% відсотків, решту необхідних продуктів докуповують. Їжу у поселенні готують за особливими правилами, але правила ці більше стосуються духовного. Ось - деякі зі зведених правил “Як приготувати та пригостити Бога їжею?”:

Коли готуєш їжу - твій рот має бути чистим!  

Одягай чистий одяг, коли заходиш на кухню. Той, хто працює на кухні, кожного разу долучаючись до приготування трапези, перед тим має прийняти душ.

Регулярно мий руки, коли готуєш їжу. 

Що за причина говорити про банальні речі? Чи робить це тебе щасливим? Давай говорити про Бога! Давай відчувати його присутність! 

Анулюй бажання до частування, коли ти готуєш їжу. Крішна має насолодитись нею першим!

 

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Що є правдою найближчого можливого майбутнього? Чи розпізнають сучасники цей час як епоху Взаємостановлення? Люди усвідомили вразливість моделей, які організовує унормованість уявного ідеального? Чи справді конкуренція між ідеальними концепціями породжує насильство і звужує простір зарадності? Як змінюються ланцюги зворотного зв’язку в світі? Війна гасне і забирає з собою нерівність? Люди відкрили собі себе?