Давайте просто сядемо і поговоримо, в якому світі ми хочемо жити і як цього досягнути.

 

До 15-го жовтня залишився тиждень. Нагадаємо, саме цю дату обрала іспанська ініціативна група Take The Square для проведення всесвітньої революції. Take The Square – це заклик до жителів планети захоплювати вулиці міст, заново нагадуючи собі, що ці місця завжди належали їм. На вулицях пропонується проводити дискусії щодо створення більш цікавих політичних форм, ніж хижий прагматизм банківсько-корпоративного капіталізму. Учасники групи називають себе «indignados» – «обурені». Своїми принципами група обрала відкритість, горизонтальність, колективний розум та ненасильницькі методи (відмова від насилля робить нас сильнішими!). Ідеали групи були сформовані на демонстрації в Мадриді 15 травня, загартовані лютими виступами молоді проти економічної несправедливості у Лондоні, Рейк'явіку і Афінах  та арабськими революціями і заточені в серії об'єднань з ініціативними командами з усього світу від Брюсселю до Буенос-Айресу. Група має свій он-лайн штаб в соціальній мережі n-1.cc, створеній хакерами організації, але її ідея в тому, щоб знаходити однодумців в суспільному просторі, в галасі площ, в демонстраціях і наметових кемпінгах на майданчиках міст. Група діє без лідерів і ієрархій, її сайт майже анонімний, жодне ім'я не фігурує в її документах як організатора чи провідника. Організаційними формами групи є 3 види відкритих зборів: комісії, робочі групи і загальні асамблеї. Група відслідковує і курує революційні спалахи по всьому світові, котрих зараз стало так багато.

У вересні масштабні марші протесту проти незахищеності від економічної кризи відбулися в Римі і Парижі, страйкарі в Берліні розбили наметове містечко на площі Алєксандерплац. В Ізраїлі на історичну акцію протесту проти дорогого життя вийшло майже півмільйона людей, кожен восьмий дорослий ізраїльтянин стояв на площі.  

 

Ізраїль, червень 2011

 

1-го жовтня в Лондоні під гаслом «Європа проти строгості» під егідою «Коаліції супротиву» відбулося засідання європейських економістів, що засудило політику європейських урядів по перекладанню тягаря фінансової кризи на плечі найменш захищених верств населення.

2-го жовтня, попри сильний дощ, 35 тисяч чоловік вийшли на вулиці Манчестера з переконанням, що кращий світ можливий. 5-го жовтня 20 тисяч нью-йоркців пройшлися протестною ходою по Уолл-Стріт з саркастичними написами на плакатах «Не звинувачуйте Уолл-Стріт, не звинувачуйте великі банки, якщо у тебе немає роботи і ти не багатий, нарікай лише на себе!». Того ж дня близько 100 протестуючих перекрили проїзд через Бруклінський міст з гаслами «Чи не так виглядає демократія?». В справу втрутилася поліція, близько 700 осіб було заарештовано. Окупаційна акція в Нью-Йорку виступила проти неефективних антикризових заходів в Америці, а також проти узурпації фінансових ресурсів невеликою групою багатіїв. Ця демонстрація стала найбільш масовою акцією протесту від самого їх початку з середини вересня.

 

Wall Street, США, жовтень 2011

 

Палатки протестувальників з написами «Проти корпоративної зажерливості» з’явилися цими днями в центрі Лос-Анджелеса. Подібні пікети відбуваються в Чикаго поруч з Федеральним резервним банком. В центрі Бостона громада виступила проти безробіття, яке сягає відмітку в 14 млн. осіб. Подібні окупаційні заворушення вже зафіксовані в Мемфісі, Мінеаполісі, на Гавайях, та в багатьох менших містечках Сполучених Штатів.

6-го жовтня в Вашингтоні в Фрідом Плаза почалася асамблея з повернення влади над своєю країною і своїм життям. Заклик на сайті події закінчується словами «Історія стукає. Чи готовий ти прийняти виклик?» 

 

Мадрид, липень 2011.  Фото: http://takethesquare.net/

 

8-го жовтня почався тиждень Indignados в Брюсселі. З 24-го липня 6 ініціативних груп з 6-ти міст західної Європи пішки рухалися до Брюсселю, залишаючи на своєму шляху написані від руки картонні дошки з маніфестами, де,  наприклад,  закликали: «Перше з чим нам варто боротися – це цинізм». В ці дні вони мають об'єднатися в загальний форум. Організатори брюссельського заходу, серед яких є в тому числі ліві і зелені партії, вже розіслали листи міській владі з проханням гостинно зустріти учасників події. Очікується приїзд тисяч громадських активістів з різних міст Європи. В рамках зустрічі також планується ряд тематичних семінарів, воркшопів, практикумів. Учасниця маршу на Брюссель, соціолог Евелін Перрін, характеризуючи ідеологію руху, вживає термін «активного не-насильства», стверджуючи одночасно розрив з домінантною традицією влади, побудованої на насиллі, і з мовчазною пасивністю громад, що цю владу приймають.

Один з Нью-Йоркських лозунгів зазначав «Уолл-стріт – це наша вулиця» – цілком в дусі Take The Square. Take The Square має намір реалізувати пряму демократію по всьому світі, саме в її відсутності вони вбачають проблему, саме після повернення влади низам, на їх думку, можливо буде здвинути з місця проблеми екології, освіти, соціального забезпечення: «Давайте просто сядемо і поговоримо в якому світі ми хочемо жити і як цього досягнути».

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Три основні елементи для впливової стратегій дистрибуції фільмів: Охоплення – хто має подивитись ваш фільм, до кого ви хочете достукатись. Реакція – відгук на ваш фільм, виражений у певній активності або зміні поведінці. Прибутки – чи потрібні вам гроші, які у вас цільові показники по доходам.