"У кожного свій мультфільм" - саме з таким гаслом рік тому, у листопаді 2010, на арену неформальної освіти у столиці Криму вийшли два режисера, Володимир Ільїн та Анна Бескровна, заснувавши анімаційну студію для дітей та дорослих "Анімаційний ліхтар". Після року активізації малих і великих творчих сил, команда проекту збирається заснувати фестиваль анімаційних фільмів. На ньому будуть демонструватись аніме дорослих режисерів, обирати ж найкращий продукт будуть діти, що самі створюють мультики.
Перші кроки
Для нас участь у Велика Ідея Festі не можна назвати простою подією. Грант, який ми отримали на фестивалі, виявився дуже “влучним”: ми придбали новий фотоапарат, саме у цей час подвоїлась кількість дітей-режисерів на студії (зокрема після сюжету про студію на місцевому телебаченні), і ми отримали кілька цікавих пропозицій щодо показу наших мультфільмів. Тепер ми освоюємо нові техніки анімації, маємо можливість працювати не тільки з дітьми, а й з дорослими.
Труднощі
Головне у нашій роботі – віра в себе, свобода самовираження, задоволення від результату своєї творчості. Саме такі фактори відкривають у дітей професійні уміння і таланти. Оскільки ми працюємо з дітьми, то нам доводиться напряму чи опосередковано спілкуватись і з їхніми батьками, і виходячи з досвіду такого спілкування, хочеться сказати всім батькам (чи майбутнім батькам) наступне: демонструючи вам свій творчий труд, найменше діти чекають від вас професійної критики і об’єктивності. Будьте необ’єктивними. Скільки б талантів та умінь не мала дитина, вона не зможе компенсувати цим недостачу безумовної підтримки зі сторони близьких людей.
Досвід
У дітей дуже багато прихованих талантів. І це водночас і хороша, і погана новина. Навіть ті діти, які, здавалося б, не вміють малювати чи ліпити, відкривають в собі нові здібності. Однак недолік полягає в тому, що більшість традиційних освітніх закладів не працюють на виявлення таланту дитини, а тяжіють до використання штампів, які і роблять дитячі таланти прихованими. Тому передовсім ми намагаємося не робити висновків і стосовно окремих дітей, і, разом з тим, стосовно нас самих - не стилізувати самих себе під якусь із сфер діяльності, чи під якийсь окремий культурний простір. Це дозволяє правильно накопичувати творчий досвід, і робити подальші кроки, направляти зовнішню підтримку на реальний результат.
Що далі
Зараз ми готуємось до презентації наших мультфільмів на фестивалі «Дивосвіт» у Запоріжжі. Грант Великої Ідеї допомагає оновлювати техніку. Від правильного технічного оснащення багато в чому залежить кожен окремий дитячий мультфільм (на черзі - студійний мікрофон, освітлювальні прибори, новий комп’ютер) - без цього найцікавіші мультфільми із тих, що зараз створюють діти, просто не змогли б відбутись. 1 листопада нам виповниться один рік, і ми плануємо випустити DVD з усіма мультфільмами, що були створені за період існування існування студії. З цим диском можна буде влаштовувати повноцінні покази, презентації студії. Більш далекосяжний план - фестиваль анімаційних фільмів влітку у Севастополі, на який будуть прийматись анімаційні фільми від дорослих режисерів. Професійне журі на такому фестивалі буде складатись із дітей, які самі створюють мультфільми.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Как Аня Уварова, Ира Гагарина и Лена Клименичева задумали открыть благотворительный магазин.