Слідом за Київщиною, Полтавщиною та Сумами ухвалила Програму сприяння розвитку громадянського суспільства і Одеса.

 

На Одещині будуватимуть громадянське суспільство. 28 жовтня Одеська обласна рада затвердила Програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки. Загальний бюджет програми склав 2 млн 68 тис. грн., з них 589 тис. грн. будуть використані вже наступного року. Ця цифра може збільшитись у випадку, якщо програма знайде відгук серед мешканців краю та громадських організацій, запевняють депутати облради.

Наразі в області зареєстровано понад дві тисячі ГО різної спрямованості, але досі вплив цих організацій на органи влади був незначним та безсистемним. Тому одним з пріоритетних завдань програми є налагодження співпраці між недержавними організаціями та органами місцевого самоврядування, залучення громадськості до процесів формування та реалізації державної політики. 

Програма містить всі етапи інтеграції мешканців області в громадянське суспільство, яке наразі для українців видається чимось примарним. Одним з перших етапів програми є вивчення громадської думки у соціально значущих питаннях, а одним з головних - реалізація соціальних проектів розроблених ГО (на виконання яких вже передбачено 250 тис. грн..), а також ресурсний центр для ІГС, який можна буде використовувати для проведення заходів. 

Також серед конкретних кроків вже передбачені: щорічний форум ІГС; конкурси - кращий волонтер, благодійник року, конкурс журналістів на краще висвітлення проблематики громадянського суспільства. 

Відповідальним виконавцем Програми є управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю обласної державної адміністрації. Громадський супровід виконання Програми здійснює Громадська рада при Одеській обласній державній адміністрації. Принциповим моментом у виконанні програми є прозорість та доступність для всіх членів ГС.

Український незалежний центр політичних досліджень готовий надати консультації та методичну підтримку громадським організаціям та представникам органів влади, зацікавленим у ініціюванні та розробці програм сприяння розвитку громадянського суспільства у інших областях. Для цього звертайтесь до Анастасії Красносільської за адресою anastasia[at]ucipr.org.ua.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Важно ребенку дать возможность оказаться в роли эксперта – это станет самым верным лечением от огорчения не быть выбранным.