Українська яма

Українська яма

56 1 хвилина хв. читання
7.11.2011

Проект УкрЯма пропонує водіям фотографувати ями на дорогах.

 

Водії вирішують боротися статистикою за рівні дороги. Згідно Держстандарту України ямою на дорозі вважається впадина в дорожньому покритті розміром від 0,5 м. кв. або 6 см в глибину. Всі ями на дорогах мусять усуватися протягом щонайбільше 10 днів з факту появи.

УкрЯма – соціальна мережа шоферської пильності, віртуальна організація водіїв проти байдужості чи недостатньої уваги комунальних служб. Проект закликає реагувати на кожну нову дорожню яму візуальною документацією, зверненням до ДАІ, та реєстрацією випадку у себе на сайті. Якщо ДАІ не реагує діями на заяву водія на протязі 31-го календарного дня, той має право подавати жалобу до прокуратури.

На сайті УкрЯма відстежуються випадки боротьби водіїв з ямами. Кожній українській ямі присвоюється своя адреса, категорія і профайл. Проект консультує водіїв, забезпечує їх навігацією для позначення проблемних дорожніх зон, пропонує ділитися досвідом. Так організовується захист прав споживачів українських доріг.

Проект УкрЯма – українська версія російської ініціативи РосЯма, направленої на юридичну допомогу і громадський контроль за випадками виявлення пошкоджень на автомобільних шляхах. Російський проект нараховує вже понад 10 тис. скарг від водіїв, як наслідок - понад 2 тис. ям було виправлено. З 443-х дефектів на українських дорогах на сьогодні було виправлено 22. Середній час виправлення однієї української ями – 14 діб. Найбільше ям виявлено в Києві, Харкові та Херсоні. Крім того, аналогічні проекти БелЯма і КазЯма почали функціонувати в Білорусії і Казахстані. 

Інформація та фото - http://ukryama.com

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Анонімість отруїла цивільний дискурс, уможлививши хакерство та кіберзалякування, перетворивши електронний лист у спам. Недостатня безпека інтернету дозволила певним російським суб’єктам тепер проникнути й у американський демократичний процес.