За перші два тижні листопаду в Україні був зафіксований 131 вияв протестної активності. Ці показники майже в півтора рази перевищують дані минулого місяця.
Зокрема відбулося 42 вуличних акції, що висловлювали незадоволення нинішньою владою. Попри те, що проект Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» зняли з розгляду у Верховній Раді, і не зважаючи на те, що влада офіційно пішла на співпрацю із «Союзом ветеранів Афганістану», 40 протестів стосувалися соціальних виплат.
3 листопада в Донецьку близько 1500 громадян вимагали збереження соціального захисту та саморозпуску Верховної Ради. Цього ж дня у Києві приблизно 1500 чорнобильців, підприємців, представників політичних партій та організацій вийшли на вулиці під лозунгом «Вимкни Раду!». Паралельно в Луганську близько 800 чорнобильців, ветеранів Афганістану, підприємців, робітників вимагали реальних реформ, зокрема процедури виборів, та розпуску Верховної Ради.
7 листопада демонстрації зі схожими вимогами відбулися в інших містах України: Севастополі, Херсоні, Харкові. Протестуючі вимагали відмови співпраці з МВФ, збереження соціальних гарантій та висловлювали невдоволення чинною владою.
Протестні акції відбувалися традиційно в спосіб мирних масових зібрань, лише в деяких випадках мітингуючі вдавалися до більш рішучих кроків. 1 і 3 листопада в Києві протестуючі намагалися зламати паркан біля Верховної Ради та увірватися в її будівлю. 31 жовтня у місті Кагарлик під час стихійного мітингу проти скасування соціальних доплат частина людей на кілька годин перекрила трасу Київ-Дніпропетровськ. А 1 листопада у Житомирі кілька десятків пенсіонерів-чорнобильців захопили приміщення Пенсійного фонду, вимагаючи поновлення виплати їх пенсій, яких вони не отримують, незважаючи на рішення суду.
23 протести зустріли негативну реакцію: у Донецьку та Дніпропетровську суди забороняли вуличні акції, а у Києві чотири рази відбувалися сутички між активістами бійцями спецпідрозділу «Беркут», двічі міліція затримувала учасників акцій.
Також в Україні стартувала акція «За мирний протест» в рамках якої триває збір підписів на захист права на мирні протести. Підписатися під цією петицією можна тут.
За інформацією Центр дослідження суспільства, фото 0642.com.ua