Буремний голос вулиць

Буремний голос вулиць

8 2 хвилини хв. читання
20.11.2011

Українці стали більше протестувати.

 

За перші два тижні листопаду в Україні був зафіксований 131 вияв протестної активності. Ці показники майже в півтора рази перевищують дані минулого місяця.

Зокрема відбулося 42 вуличних акції, що висловлювали незадоволення нинішньою владою. Попри те, що проект Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» зняли з розгляду у Верховній Раді, і не зважаючи на те, що влада офіційно пішла на співпрацю із «Союзом ветеранів Афганістану», 40 протестів стосувалися соціальних виплат.

3 листопада в Донецьку близько 1500 громадян вимагали збереження соціального захисту та саморозпуску Верховної Ради. Цього ж дня у Києві приблизно 1500 чорнобильців, підприємців, представників політичних партій та організацій вийшли на вулиці під лозунгом «Вимкни Раду!». Паралельно в Луганську близько 800 чорнобильців, ветеранів Афганістану, підприємців, робітників вимагали реальних реформ, зокрема процедури виборів, та розпуску Верховної Ради.

7 листопада демонстрації зі схожими вимогами відбулися в інших містах України: Севастополі, Херсоні, Харкові. Протестуючі вимагали відмови співпраці з МВФ, збереження соціальних гарантій та висловлювали невдоволення чинною владою.

Протестні акції відбувалися традиційно в спосіб мирних масових зібрань, лише в деяких випадках мітингуючі вдавалися до більш рішучих кроків. 1 і 3 листопада в Києві протестуючі намагалися зламати паркан біля Верховної Ради та увірватися в її будівлю. 31 жовтня у місті Кагарлик під час стихійного мітингу проти скасування соціальних доплат частина людей на кілька годин перекрила трасу Київ-Дніпропетровськ. А 1 листопада у Житомирі кілька десятків пенсіонерів-чорнобильців захопили приміщення Пенсійного фонду, вимагаючи поновлення виплати їх пенсій, яких вони не отримують, незважаючи на рішення суду.

23 протести зустріли негативну реакцію: у Донецьку та Дніпропетровську суди забороняли вуличні акції, а у Києві чотири рази відбувалися сутички між активістами бійцями спецпідрозділу «Беркут», двічі міліція затримувала учасників акцій.

Також в Україні стартувала акція «За мирний протест» в рамках якої триває збір підписів на захист права на мирні протести. Підписатися під цією петицією можна тут.

 

За інформацією Центр дослідження суспільства, фото 0642.com.ua

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Молодь, яка має ментора на 130% частіше посідає керівні посади, та на 55% менше пропускають уроки, ніж їх однолітки, згідно з даними однієї з найбільших менторських організацій для молоді в США MENTOR