«Я помітила, що мій інтерес до твору зростає, якщо його автором є жінка… Чому? Жіночі фобії або незадоволеність стереотипами про жінку стають підгрунтям їхнього мистецтва, і саме тому я відчуваю необхідність ретельно вивчати твори жінок…»

Культурний проект представляє авторський курс художниці Алевтини Кахідзе “Жіноча автобіографія як пошук власної історії в мистецтві”, що у трьох лекціях розповість про постаті художниць в історії мистецтва, про їхній пошук себе, власної жіночності, тілесності, своєї ролі у мистецтві. Лекторка прослідковує, як особистий досвід та фобії перетворюються на мистецтво та відмінності між жіночим та чоловічим мистецтвом.

Курс охоплює такі вагомі постаті в історії світового мистецтва ХХ століття, як Валі Експорт, Кетті Бренделіус, Таня Остойніч, Катаржина Козира, Луіза Буржуа, Адріан Пайпер, Софі Каль, Тетяна Яблонська, Леся Хоменко, Лада Наконечна, Маріна Абрамовіч тощо. 

 

 

Алевтина Кахідзе: "Чому ми з "Культурним Проектом" готуємо курс «Жіноча автобіографія»? Мене завжди дивувало, чому в Академії мистецтв зі мною вчилось 6 дівчат, а хлопців – 5, а згодом на виставці «Незалежні» – виставка українського мистецтва за останні 20 років, я нарахувала жінок-учасниць – 20, а чоловіків – 95. Що стає на заваді появи жінки–художниці? Я помітила, що мій інтерес до твору зростає, якщо його автором є жінка… Чому? Жіночі фобії або незадоволеність стереотипами про жінку стають підгрунтям їхнього мистецтва, і саме тому я відчуваю необхідність ретельно вивчати твори жінок… Але і чоловіки–художники змінюються – змінюється спосіб розмови про жінку…  Я закінчу курс «Жіноча автобіографія» власними роздумами: чим відрізняюються художниці від художників?» 

Початок лекцій: 16-го грудня – о 19.00, 17-го і 18-го грудня – о 17.00. ЦСМ М17, вхід вільний, реєстрація.

Слідкуйте за  ВЕЛИКОЮ ІДЕЄЮ у мережах Facebook  та Vkontakte

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Соціальні інновації – це безперервна структуралізація і переструктуралізація тієї арени, на якій люди виконують ті чи інші дії, намагаючись знайти рішення проблем і завдань, що постають перед ними.